Aktivity VKH

Pořádáme spoustu akcí, některé každý týden, některé jednou za rok. Každý si přijde na své, sledujte proto kalendář a přijďte mezi nás!

Studentské středeční mše

Ke slavení studentské mše svaté se scházíme v kostele svatého Ignáce na Karlově náměstí každou středu od 19. hodin. Mši svatou slouží většinou náš studentský kaplan Pavel Bačo. Několikrát za semestr však mezi sebe zveme i kněze z jiných farností. Bohoslužbu pravidelně hudbou doprovází schola Rytmig. Pokud máte nějaký dotaz nebo byste chtěli mít vlastní úmysl, napište na liturgie@vkhpraha.cz.

Po mši vystoupejte po schodech do Družinského sálu , kde máte možnost příjemného posezení s přáteli a občerstvení jak pevného, tak tekutého.

Pondělní Vysokoškolský Klub (PoVyK)

PoVyK neboli Pondělní vysokoškolský klub se koná jednou za 14 dní v Družinském sále při kostele sv. Ignáce z Loyoly. Nikoho jistě nepřekvapí, že se koná vždy v pondělí. PoVyKy mají různou formu, může to být přednáška, diskuze, panelová diskuze nebo cokoliv dalšího. Vystupují u nás známí i méně známí hosté, kteří přinášejí zajímavá a inspirativní témata z oblasti církve a náboženství, ale i sebepoznání, vzdělávání, filosofie, cestování, aktuálního dění ve společnosti a mnoho dalších.

Zváni jsou nejen vysokoškoláci, ale i středoškoláci, absolventi a každý, kdo má chuť se něco nového dozvědět.


Úterní Společeství (ÚTES)

Společenství mladých lidí ÚTES se koná jednou za dva týdny v úterý od 19 hodin. V milém prostředí je prostor pro diskusi nad různými tématy, na modlitbu, ale i na odreagování od stresu formou různých her. V našem přívětivém kolektivu vás rádi přijmeme a krom nových přátelství zde najdete místo vzájemného obohacování a růstu k dospělému křesťanskému životu. Stejně tak si odnesete i plno zážitků. Scházíme se v prostorách VKH Praha na adrese Ječná 2.

Pokud máte nějaké otázky, kontaktujte Tomáše, radního za Útes, na utes@vkhpraha.cz.

Taneční večery

Taneční večery se konají v pondělky v 19:00 ve Studentském centru na Sabinově 4 na Žižkově. Procvičujeme standardní i latinské tance. Důležitá je dobrá nálada, pohodlné oblečení a obuv s nebarvící podrážkou. Můžete přijít v páru i jednotlivě.

Sportování s Lazarem

Kdo si rád protáhne ztuhlé tělo, je srdečně zván si zasportovat na Lazara. Scházíme se každý čtvrtek 19:00 – 21:00 v tělocvičně ZŠ Umělecká v Holešovicích. Na programu jsou týmové sporty floorbal, basketbal a volejbal, případně i fotbal. Po sportu se může pokračovat třetím poločasem v blízké hospůdce. Více info na lazar.borec.cz, popř. napište mail: info@lazar.borec.cz.

KOSMA

KOSMA, neboli KOčovné Společenství Mladých Absolventů nabízí pravidelné úterní setkávání mladých pracujících při bohoslužbách v pražských kostelích. Následný program je rozličný, od přednášek, přes prohlídky až po ochutnávání vína. Více informací najdete na facebooku.

Roráty a křížové cesty

V adventní době společně chodíme na páteční roráty do katedrály sv. Víta. Po skončení staročeských rorátů se přemístíme ke snídani do prostor kláštera kapucínů. V postní době se přesuneme od katedrály jen o kousek dál a chodíme se v brzkých ranních hodinách modlit křížovou cestu na Petřín. I tato modlitba je zakončena snídaní v některém z nedalekých klášterů.

Víkendovky

Víkendovky se konají zpravidla dvě za rok, na podzim a na jaře. Vyjíždíme většinou někam na faru a program bývá různorodý, ale zpravidla zahrnuje výlet nebo pouť, hry, modlitbu a mnohé další.

Pražská hra

Jedná se o týmovou hru, která má tradici již od roku 2013. Hra je vždy rozdělena do dvou etap – noční a denní. Cílem hry je plnit úkoly, luštit šifry a dosáhnout cíle jako první. Hra se odehrává na krásných místech Prahy a každý rok je situována do jiného historického období. Hra je určena pro studenty, ale také absolventy z měst celé ČR.

Ples

Nejvelkolepější akce celého roku! Koná se v plesové sezóně, většinou někdy v únoru.