Aktivity VKH

Pořádáme spoustu akcí, některé každý týden, některé jednou za rok. Každý si přijde na své, sledujte proto kalendář a přijďte mezi nás!

Studentské středeční mše

Ke slavení studentské mše svaté se scházíme v kostele svatého Ignáce na Karlově náměstí každou středu od 19. hodin. Mši svatou slouží většinou P. Samuel Prívara, SJ. Několikrát za semestr však mezi sebe zveme i kněze z jiných farností. Bohoslužbu pravidelně hudbou doprovází schola Rytmig. Pokud máte nějaký dotaz nebo byste chtěli mít vlastní úmysl, napište na liturgie@vkhpraha.cz.

Po mši vystoupejte po schodech do Družinského sálu , kde máte možnost příjemného posezení s přáteli a občerstvení jak pevného, tak tekutého.

Příprava na svátosti

Přípravu na svátosti nezajišťujeme, ale pokud máte zájem, můžete se obrátit na našeho studentského kaplana P. Samuela Prívaru, SJ, který vás případně odkáže na přípravvy u jezuitů, nebo v akademické farnosti u Nejsvětějšího Salvátora.

Více informací naleznete též na www.kostelignac.cz a www.farnostsalvator.cz.

Pondělní Vysokoškolský Klub (PoVyK)

PoVyK neboli Pondělní vysokoškolský klub se koná v pondělí přibližně jednou za čtrnáct dní v Družinském sále při kostele sv. Ignáce z Loyoly. Jde o vzdělávací a kulturní složku našeho VKH. V letním semestru akademického roku 2021-2022 nabízí minikurz sociálního nauka církve vedený otcem Samuelem Prívarou (viz níže). Dále se můžete těšit na jednorázové přednášky, diskuse nebo třeba hudební představení, které jsou zařazovány během celého roku. Zveme hosty z oblasti církve a náboženství, sebepoznání, vzdělávání, filozofie, aktuálního dění ve společnosti a mnohých dalších oblastí.

Zváni jsou nejen vysokoškoláci, ale i středoškoláci, absolventi a každý, kdo má chuť se něco nového dozvědět.


Úterní Společeství (ÚTES)

Společenství mladých lidí ÚTES se koná jednou za dva týdny v úterý od 19 hodin. V milém prostředí je prostor pro diskusi nad různými tématy, na modlitbu, ale i na odreagování od stresu formou různých her. V našem přívětivém kolektivu vás rádi přijmeme a krom nových přátelství zde najdete místo vzájemného obohacování a růstu k dospělému křesťanskému životu. Stejně tak si odnesete i plno zážitků. Scházíme se v prostorách VKH Praha na adrese Ječná 2.

Pokud máte nějaké otázky, nebo se chcete zkontaktovat než dorazíte poprvé, napište Mádě, radní za ÚTES, na utes@vkhpraha.cz.

Taneční večery

Taneční večery se konají jednou za měsíc ve čtvrtky v 19:00 ve Studentském centru na Sabinově 4 na Žižkově. Procvičujeme standardní i latinské tance. Důležitá je dobrá nálada, pohodlné oblečení a obuv s nebarvící podrážkou. Můžete přijít v páru i jednotlivě.

Sportování s Lazarem

Kdo si rád protáhne ztuhlé tělo nebo se chce odreagovat od školy a práce, je srdečně zván si zasportovat s Lazarem Betánie. Hrajeme každý čtvrtek od 19:00 do 21:00 v tělocvičně na ZŠ v Holešovicích – Umělecká 8. Na programu jsou týmové sporty florbal, basketbal a volejbal, případně i fotbal. V létě pak hrajeme na Letenské pláni, nejčastěji frisbee, fotbal a volejbal. Po sportu se pro zájemce pokračuje třetím poločasem v některé z blízkých hospůdek. Podrobnější informace zde. Kontakt: lazar@vkhpraha.cz

KOSMA

KOSMA, neboli KOčovné Společenství Mladých Absolventů nabízí pravidelné úterní setkávání mladých pracujících při bohoslužbách v pražských kostelích. Následný program je rozličný, od přednášek, přes prohlídky až po ochutnávání vína. Více informací najdete na facebooku.

Roráty a křížové cesty

V adventní době společně chodíme na páteční roráty do katedrály sv. Víta. Po skončení staročeských rorátů se přemístíme ke snídani do prostor kláštera bosých karmelitánů – fortny.

V postní době se přesuneme od katedrály jen o kousek dál a chodíme se v brzkých ranních hodinách modlit křížovou cestu na Petřín. I tato modlitba je zakončena snídaní v některém z nedalekých klášterů.

S případnými dotazy se obracejte na liturgie@vkhpraha.cz.

Víkendovky

Víkendovky se konají dvakrát do roka, ubytování nacházíme na farách v různých menších českých městech. Během víkendové akce bývá na programu výlet po okolí, duchovní program, společné vaření, ale i spousta zábavy při hrách či zpívání s kytarou a budování či utužování přátelství.

Pokud máte ohledně víkendovky nějaký dotazy, napište nám na mail vikendovka@vkhpraha.cz.

Pražská hra

Tato týmová hra se odehrává v ulicích Prahy a bývá vždy zasazená do určitého historického období. Cílem hry je plnit úkoly, luštit šifry a dosáhnout cíle jako první, při tom si zároveň užít spoustu zábavy. Členy týmu můžou být studenti, absolventi i jiní příznivci VKH. Po hře následuje zábava u táboráku nebo v hospůdce.

Ples

Nejvelkolepější akce celého roku! Koná se v plesové sezóně, většinou někdy v únoru.

 

Jednorázové akce

V průběhu celého roku organizujeme různé nepravidelné akce, tzv. jednorázovky. Jedná se například o celodenní výlety, návštěvy kulturních představení, akce dobročinné, sportovní, táboráky, večery deskovek, návštěvy zábavných atrakcí a spoustu dalších.