Zapoj se

Chcete se zapojit, věnovat svůj čas dobré věci a pomoci tak ostatním? Nabízíme k tomu rozličné příležitosti, posuďte sami:

Členství ve VKH

Stát se členem VKH Praha nebylo nikdy tak jednoduché, stačí vyplnit krátkou přihlášku! A zaplatit členský příspěvek ve výši 0Kč. A ano částka je správně napsaná.

Volné pozice v radě

Nejlepší způsob, jak se zapojit do VKH, je stát se radním. Můžeš se stát radním v jednom ze stávajících resortů na příští akademický rok a nebo si vymyslet vlastní! Aktivitě a kreativitě se meze nekladou. Práce v radě je zábava, tvoříme skvělou partu a zdaleka jen nemakáme. Pokud se chceš dozvědět víc, můžeš napsat na mail predseda@vkhpraha.cz – nebo se prostě kohokoli z nás zeptat.

Liturgie

Na každou studentskou mši svatou jsou potřeba ministranti, lektoři, ti, kdo přečtou či vymyslí přímluvy a ponesou dary. Nabídni se dostatečně včas v sakristii nebo u radní za liturgii Katky Stuchlé. Pomůžeš také, když neodmítneš, až Tě přímo poprosí.

Ohlášky

Mluvíš rád/ráda do mikrofonu před mnoha lidmi? Máš na to talent, děláš to ve své profesi běžně? Nebo naopak se nemáš kde realizovat? Velice rádi bychom využili Tvých služeb při ohláškách po studentské mši. Podklady dostaneš předem, ohláškáři se střídají podle toho, kdy se kdo nabídne, takže se nemusíš upisovat na dlouho dopředu. Chceš-li si to vyzkoušet, obrať se na někoho z radních . Můžeš ohlašovat i slovensky!

Doprovod pro Michala

Možná jste si na středeční mši všimli  Michala, kluka z VKH, který je na vozíku. Michal by byl rád, kdyby se každou středu našel někdo, kdo by ho doprovodil na studentskou mši. Jedná se o cestu z Hůrky a pak zpět. Zde je odkaz na online tabulku, kde je možné se zapisovat na konkrétní termíny. V tabulce je také telefonní číslo na Michala, na které mu pak zavolejte kvůli přesné adrese a dalším podrobnostem.
Michal bude moc rád za každého z vás! Je to pohodový a přátelský kluk, se kterým se dá v klidu popovídat o všem možném, vše potřebné, co se týká jeho doprovodu, vám ochotně vysvětlí.

Rytmig

Naše skvělá schola mezi sebe ráda vezme všechny, kteří rádi zpívají nebo hrají na jakýkoli nástroj. Doprovázíme studentské mše každou středu od 19 hodin v kostele svatého Ignáce na Karlově náměstí. Zkoušky probíhají vždy dvě hodiny před začátkem mše od 17 hodin. Chceš se hudebně realizovat? Neváhej se ozvat na email schola@rytmig.cz.

Barmani

Bar v Družinském sále je přístupný pro každého, kdo by si chtěl vyzkoušet, jaké to je stát na druhé straně barikády. Momentálně ho má na starost dvojce barmanů Martin a Ondra, kteří ocení jakoukoli pomoc, ať už více či méně nápadnou. Pokud Tě tedy láká stoupnout si za bar, nahodit úsměv a po celý večer se starat o spokojenost zákazníků, nebo se “jen” postarat o spokojenost barmanů a pomoct jim s úklidem či mytím nádobí, tak neváhej kontaktovat kohokoliv z rady, nebo napiš na email barmani@vkhpraha.cz, anebo se prostě chvilku zastav u baru, pokecáme, příště pokecáme zas a pak už můžem pokecat i za barem u společné práce a zábavy 🙂 , za pomoc si určitě budeš moct vzít pivko či chlebíček zdarma 🙂