Ohlášky 6.-12.2. 2023

Milí přátelé,

co nevidět nám začne letní semestr, což, jak už sám název napovídá, znamená, že prázdniny jsou o něco blíže. Hurá! Taky to ale znamená, že našich VéKáHá akcí opět nabude.

Akce VKH v týdnu 6.-12.2.:

ÚTERÝ 7.2.

9. Útes
Další úterý, další útes. Úterní společenství neboli ÚTES je společenství mladých lidí, ve kterém se člověk setká s novými kamarády a má příležitost se obohatit nejen společnou modlitbou. Sejdeme se jako obvykle v 19 hodin v podkroví VKH na adrese Ječná 2. Chceme upozornit, že vrata do průchodu na Ječné 2 bývají otevřené pouze do 19:30.

STŘEDA 8.2.

Ranní modlitba s Písmem
Pojďme společně začít den rozjímáním nad Písmem a všechny své starosti odevzdat Pánu.
POZOR! Stále ještě se setkáme ve středu v 8 hodin ráno. Vchod je z průchodu na Ječné 2 u kostela sv. Ignáce. S sebou si můžete vzít Bibli a snídani.

Mše svatá
– V kostele sv. Ignáce v 19 hodin, obětovaná za farnosti
– Přede mší se můžete připojit k modlitbě růžence v podkroví, sraz bude v 18:20 v průjezdu na Ječné 2
– Tuto středu přivítáme dalšího hosta, kterým je P. Josef Novák. Přede mší bude klasicky možnost zpovědi nebo duchovního rozhovoru ale opět až od 18:00 do 18:45 v místnosti 71 v prostorách VKH, vchod průjezdem na Ječné 2. 
– Všichni zájemci či zájemkyně o ministrování se scházejí 12 minut přede mší svatou v sakristii.
– Doprovodí schola Rytmig, která zkouší od 17 hodin v podkroví (vchod z Ječné 2).
– Po skončení mše se opět sejdeme ve Družinském sále. Stále hledáme pomocníky za bar!

ČTVRTEK 9.2.

Sportování s lazarem
Přijďte si zasportovat s lazarem! Scházíme se každý čtvrtek od 19 do 21 hodin na adrese Umělecká 8, Praha Holešovice (vchod zezadu ze dvora prosklenými dveřmi).  Hrajeme florbal od 19 do 20:20 a volejbal do 21 hodin. Každý poslední čtvrtek v měsíci ukrojíme trochu času z florbalu a věnujeme ho basketbalu. Moc se na Vás těšíme! 
Více informací naleznete na webu VKH Praha: Lazar – VKH Praha

Emailové ohlášky na následující měsíce:

Chození s jezuity
18.2.
Zapište si další datum, kdy se společně s jezuity vydáme na další celodenní výlet. Bližší info čekejte v příštím mailu.

Povyk
20.2.
Totéž platí pro PoVyK. Prozradím Vám pouze, že tentokrát nebudete jen pouhými posluchači, ale bude mít možnost se zapojit do diskuse a pokládat dotazy přímo našemu přednášejícímu.

Adorace s písněmi chval
28.2.Zveme Vás na další adoraci s chválami. Budou se konat opět v úterý 28.2. v 19 hodin ve Družinském sále. Chceme upozornit, že vrata do průchodu na Ječné 2 bývají otevřené pouze do 19:30.

Sefap-Trento 2023
10.-12.3.
Tento rok jsme dostali pozvánku na evropské setkání organizované italskou katolickou organizací FUCI. Toto setkání se bude nacházet v krásném městě na severu Itálie-Trento. Toto víkendové setkání nese název: Migranti a migrace: jak se mění komunity. Kromě společného setkání s dalšími mladými lidmi z celé Evropy budeme mít možnost společně debatovat a více se dozvědět o této problematice. Více informací o programu, technických záležitostí a dalších věcí naleznete na tomto odkazu: https://drive.google.com/drive/folders/1LfrxHhSXJUuQ9SMU49aKqASdtpB-x9lM?usp=sharing

Na akci pojede za VKH Praha Lukáš Jankovec, který je ochoten všechny zájemce na akci doprovodit. Pro více informací kontaktujte přímo jej na mail: janl11@vse.cz

Přihlašování trvá jen do 12.2.!!! https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScgLVveh6kmrqPGIu2q98lIxTIXejN1dNOmFCT8Yrg7OUPenw/viewform 

Celková cena akce 80 eur zahrnuje dopravu a účastnický poplatek (v tomto poplatku je zahrnuto ubytování na místě, jídlo a příspěvek na organizaci akce). Akce je spolufinancována fondem FUCI.

Ples
14.4. 2023Drazí přátelé, zveme Vás na náš VKH ples, který bude letos PROSTĚ BOŽÍ. Tento výjimečný večer se uskuteční v pátek 14. dubna 2023 v kulturním centru Novodvorská v Praze od 19 hodin. O hudební složku se postará kapela MANE.          
Lístky si můžete zakoupit téměř každou středu po skončení naší studentské mše svaté. Základní cena jednoho lístku je 300 Kč, doporučená 350 Kč a sponzorská 400 Kč. Pokud by pro někoho z Vás byla cela lístku překážkou v účasti na našem plese, prosím ozvěte se nám na mail ples@vkhpraha.cz.
Průběžně budeme přicházet s informacemi jak ohledně online prodeje lístků, tak s dalšími novinkami. Vše najdete pod naší facebookovou  https://fb.me/e/2eB55Zg7Q nebo na webových stránkách VKH Praha vkhpraha.cz/ples. Pokud Vás přesto napadnou nějaké dotazy, posílejte je prosím na zmíněnou mailovou adresu.


S VKH do Alp
2. – 9.9.
Týdenní akce v Alpách, která se uskutečnila už minulý rok. Náplň akce je prostá – v Alpách strávíme celý týden, projdeme je kříže krážem, dokud nás to bude bavit, zábava ale stejně stranou nepůjde, tak jako tak si společný čas užijeme naplno. Samozřejmě není nutné účastnit se veškerého programu se všemi ostatními.
Na akci pojedeme auty. V plánu je setkat se stejně jako minulá rok s naší partnerskou organizací v Innsbrucku. Loňský rok se nám podařilo vychytat skvělou cenu 4000 Kč.
S sebou si vezměte pohodlné oblečení na doma i do hor, tedy spíše sportovní, a to včetně obuvi. S sebou si připravte i hotovost pro všechny případy.
Přihláška pro zájemce: https://forms.gle/nhUBtCUrFUW7NXmq7
Podívejte se jak příjemný čas se v Alpách strávili loni: https://www.facebook.com/events/749043242944771/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22mechanism%22%3A%22search_results%22%2C%22surface%22%3A%22bookmark_search%22%7D]%2C%22ref_notif_type%22%3Anull%7D

Mějte přenádherný a požehnaný suchý únor,

Za nápaditý tým VKH Praha,
Viki

________________________________________________

Připojte se na modlitbu Taizé v mezidobí v Břevnovském klášteře.https://fb.me/e/47jXhDvxS

Farníci z kostela sv. Jiljí nás zvou na únorový Duchovní dOPing. Koná se již zítra https://fb.me/…E1S

Pokud to k nám ke sv. Ignáci máte moc daleko nebo naopak až příliš blízko, můžete si na mši svatou zaskočit i do katedrály. V rámci Evropského synodálního setkání se vpražské katedrále uskuteční 8. února 2023 slavnostní bohoslužba za účasti delegátů z celé Evropy. Mši, která začíná v 18 hodin, bude předsedat sekretář Synody kardinál Mario Grech, spolu s ním budou koncelebrovat předsedové evropských biskupských konferencí. Mše je otevřená pro veřejnost a jsou na ni zvání všichni příznivci synodálního procesu v České republice.
Evropské synodální setkání v Praze se blíží – Církev.cz | Zprávy (cirkev.cz)