[VKH Praha] 33. týden s VKH 29.5. – 4.6.

VENI SPIRITUS SANCTE

Přijď Duchu Svatý

Akce VKH v týdnu 29.5.- 4.6.: 

ÚTERÝ 30.5.

17. Útes
V úterý se opět sejdeme na ÚteSu. Úterní společenství neboli ÚTES je společenství mladých lidí, ve kterém se člověk setká s novými kamarády a má příležitost se obohatit nejen společnou modlitbou. Sejdeme se jako obvykle v 19 hodin v podkroví VKH na adrese Ječná 2.

STŘEDA 31.5.

Ranní modlitba s Písmem
Pojďme společně začít den rozjímáním nad Písmem a všechny své starosti odevzdat Pánu. Setkáváme se každou středu v 7 hodin ráno. Vchod je z průchodu na Ječné 2 u kostela sv. Ignáce. S sebou si můžete vzít Bibli a snídani.

Mše svatá
– V kostele sv. Ignáce v 19 hodin, obětovaná za lidi mající pochybnosti a těžkosti
– Využijte možnost připojit se přede mší k modlitbě růžence v malém společenství v podkroví. Setkáme se v 18:20 v průjezdu na Ječné 2.
– Celebruje P. Samuel Prívara, přede mší bude klasicky možnost zpovědi nebo duchovního rozhovoru od 17:30 do 18:45 v místnosti 71 v prostorách VKH, vchod průjezdem na Ječné 2
– Všichni zájemci či zájemkyně o ministrování se scházejí 11 minut přede mší svatou v sakristii
– O hudební doprovod se opět postará schola Rytmig!
– Po skončení mše svaté se jako obvykle můžete odebrat do Družinské.

ČTVRTEK 1.6.

Sportování s lazarem
Na sportování s lazarem se sejdeme v 18:30. Krásné počasí nás vyhnalo z tělocvičny do parku! Nyní už se setkáváme na Letné a míče jsme vyměnili za létající talíře. Scházíme se ve čtvrtek na letenské pláni. Předpokládaný konec je kolem 20:30. Moc se na Vás těšíme! 
Více informací naleznete na webu VKH Praha: Lazar – VKH Praha

 

Emailové ohlášky na další týdny:

Povyk
pondělí 5. června
Na začátku černa proběhne poslední přednáška z cyklu Věda a víra, který rozjel náš studentský kaplan Samuel Prívara. Na ní si rozebereme, kde se scházejí a kde rozcházejí dva velké obory, jimiž jsou věda a etika. Stejně jako předchozí setkání, i v tento večer bude vždy následovat krátká diskuse. Červnový povyk zakončí losování o poukazy na exercicie do Kolína. Setkáme se v 19 hodin v kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí ve Družinském sále. Přijďte včas!

Valná hromada
úterý 6. června
Rádi bychom Vás pozvali na valnou hromadu našeho spolku, která se uskuteční v úterý 6.června 2023 v 19 hodin v Družinském sále na adrese Ječná 2 (u kostela sv. Ignáce). Na programu bude zhodnocení uplynulého akademického roku, schválení hospodaření za rok 2022 a především volba nové rady a kontrolní komise pro akademický rok 2023/24. Těšit se můžete i na drobné občerstvení.

Ekumenická bohu
středa 7. června
Za čtrnáct dní přesuneme naše společenství z kostela sv. Ignáce. Stejně jako loni vyrazíme společně se studenty pražských teologických fakult oslavit ekumenickou poutní bohoslužbu. Sejdeme se v jako obvykle v 19 hodin na zastávce metra žluté linky B Jinonice, poté se vydáme Prokopský údolím a cestu zakončíme piknikem. Nezapomeňte si proto přibalit něco dobrého k snědku a taky deku, na které si na trávě můžete prostřít. Pro zpříjemnění atmosféry, hudební nástroje jsou vítány.  

Chození s jezuity
sobota 17. června
Je to tady – termín posledního výletu s jezuity před prázdninami je venku a vy, jak doufám, se už v tuto chvíli začínáte těšit. Vyrazíme společně v sobotu 17. června. Více informací se jako obvykle dozvíte s blížícím se termínem.

Adorace s chválami
úterý 20. června
Zveme Vás na další v tomto akademickém roce poslední adoraci s chválami. Budou se konat v jako obvykle v úterý 20. června ve Družinském sále. Budeme velmi rádi, když přijdete do našeho společenství a budete společně s námi chválit živého Pána! Více informací očekávejte v následujících mailech.

Jako vždy nás naleznete na Instagramu, Facebooku i webu.

Dary Ducha Svatého – jedině s těmi se vydejte na cestu.

Za odvážný tým VKH Praha,
Viki

_________________________________________________

Připojte se k modlitbě za světové dny mládeže v Lisabonu!
07 Modlitební výzva (canva.com)

Absolventský Velehrad 2023 otevírá druhou vlnu registrace!
Vše o registraci na AV23 – Absolventský Velehrad (absolventskyvelehrad.cz) 

Farnost Pražského Jezulátka nás zve na akce pořádaní v jejich kostele.
Noc kostelů 2023 | PragJesu
Člověk v dialogu: Dětství a dospívání v tekuté době | PragJesu
(6) Letní koncert: Codex Temporis a vanSwing | Facebook

Podívejte se i na pozvání na duchovní obnovy v příloze.