[VKH Praha] 32. týden s VKH 5.-11.6.

Milé Boží děti,

jak jsme mohli slyšet v posledních ohláškách tuto středu oslavíme ekumenickou bohoslužbu společně s jinými společenstvími mladých a co víc, celý večer strávíme pod širým nebem. Počasí nás snad nepřekvapí, ale raději počítejte se vším.
Předchozí den se bude konat klíčová událost celého roku – valná hromada. Na té bude zvolena rada a kontrolní komise na akademický rok 2023/2024.

Akce VKH v týdnu 5.-11.6.: 

PONDĚLÍ 5.6.

Povyk
Již zítra proběhne poslední přednáška z cyklu Věda a víra, který rozjel náš studentský kaplan Samuel Prívara. Na ní si rozebereme, kde se scházejí a kde rozcházejí dva velké obory, jimiž jsou věda a etika. Stejně jako předchozí setkání, i v tento večer bude vždy následovat krátká diskuse. Červnový povyk zakončí losování o poukazy na exercicie do Kolína. Setkáme se v 19 hodin v kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí ve Družinském sále. Přijďte včas!  

ÚTERÝ 6.6.

Valná hromada
Rádi bychom Vás pozvali na valnou hromadu našeho spolku, která se uskuteční v úterý 6.června 2023 v 19 hodin v Družinském sále na adrese Ječná 2. Na programu bude zhodnocení uplynulého akademického roku, schválení hospodaření za rok 2022 a především volba nové rady a kontrolní komise pro akademický rok 2023/24. Těšit se můžete i na drobné občerstvení.

STŘEDA 7.6.

Ranní modlitba s Písmem
Pojďme společně začít den rozjímáním nad Písmem a všechny své starosti odevzdat Pánu. Setkáváme se každou středu v 7 hodin ráno. Vchod je z průchodu na Ječné 2 u kostela sv. Ignáce. S sebou si můžete vzít Bibli a snídani.

Ekumenická bohoslužba  
Tuto středu se nesetkáme v kostele, jak jsme zvyklí, ale přesuneme naše společenství ven. Stejně jako loni totiž vyrazíme společně se studenty pražských teologických fakult oslavit ekumenickou poutní bohoslužbu tentokrát do Prokopského údollí. Sejdeme se jako obvykle v 19 hodin na zastávce metra žluté linky B Jinonice.
Jediné, co zůstává původní, je sraz všech zájemců o modlitbu růžence. Setkáme se v 18:20 také na zastávce Jinonice přímo u automatu na jízdenky.
Po skončení bohoslužby budeme pokračovat piknikem. Nezapomeňte si proto přibalit něco dobrého k snědku a taky deku, na které si na trávě můžete prostřít. Pro zpříjemnění atmosféry jsou hudební nástroje vítány. 

ČTVRTEK 8.6.

Sportování s lazarem
Na sportování s lazarem se sejdeme v 18:30. Krásné počasí nás vyhnalo z tělocvičny do parku! Nyní už se setkáváme na Letné a míče jsme vyměnili za létající talíře. Scházíme se ve čtvrtek na letenské pláni. Předpokládaný konec je kolem 20:30. Moc se na Vás těšíme! 
Více informací naleznete na webu VKH Praha: Lazar – VKH Praha

 

Emailové ohlášky na další týdny:

Chození s jezuity
sobota 17. června
Je to tady – termín posledního výletu s jezuity před prázdninami je venku a vy, jak doufám, se už v tuto chvíli začínáte těšit. Vyrazíme společně v sobotu 17. června. Více informací se jako obvykle dozvíte s blížícím se termínem.

Adorace s chválami
úterý 20. června
Zveme Vás na další v tomto akademickém roce poslední adoraci s chválami. Budou se konat v jako obvykle v úterý 20. června ve Družinském sále. Budeme velmi rádi, když přijdete do našeho společenství a budete společně s námi chválit živého Pána! Více informací očekávejte v následujících mailech

Závěrečný táborák
čtvrtek 22.června
Jak bychom se mohli rozejít na prázdniny bez řádného rozloučení. Čtvrteční večer si rozhodně zarezervuje dopředu, jelikož nás čeká pořádný letní odvaz. Na bližší informace si ale ještě počkejte.

Přeji Vám, ať máte z čeho se radovat.

Za jednotný tým VKH Praha,
Viki

______________________________________________________

Exercicie pro mládež s indickým knězem a misionářem s Afriky P. Antonym Sajim (24.7.-29.7.) Pokud chceš duchovně načerpat, poznat nové lidi, na čas se ztišit a prohloubit svůj vztah s Pánem, přijmi pozvání na tyto exercicie. Přihlašování zde: 
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSemCwG8rcbQfdnLbNknuHP5cB51qxN4Momk2_vRKX_9YCEb7g/viewform

SDM Lisabon (26.-6.8.) Už jen do 18. června je možné se přihlásit na světové setkání mládeže v Portugalsku! Pokud chceš mít ubytování s dalšími lidmi s VKH, zadej do přihlášky farnost VKH Praha. 🙂 https://www.svetovednymladeze.cz/

Misie Antiochia – Láká tě být misionářem? Tak toto bude akce pro tebe. Hlavním myšlenkou společenství Antiochia je přiblížit radostnou zprávu evangelia nenásilnou formou lidem, kteří se s ním již po generace neměli možnost přímo seznámit. Uskuteční se ve čtyřech turnusech: 8.-16.7., 15.-23.7., 12.-20.8., 19.-28.8. Další informace na https://antiochia.cz/.

Summerjob (2.7.-9.7.) – Každý rok se sjede kolem 150 mladých lidí do pohraničí, kde se pomáhá místním lidem. Těšit se můžeš nejen na práci, ale i na bohatý duchovní a kulturní program. Více informací a přihlašování na https://summerjob.eu/