[VKH Praha] 35. týden s VKH 12.-18.6.

Drazí přátelé,

před sebou už máme jen poslední tři studentské mše. Ostatních akcí v našem programu ale přece jen naleznete o něco víc. Nenechte si ujít poslední chození s jezuity nebo například adoraci s chválami.

Akce VKH v týdnu 12.-18.6.: 

ÚTERÝ 13.6.

18. Útes
V úterý se opět sejdeme na ÚteSu. Úterní společenství neboli ÚTES je společenství mladých lidí, ve kterém se člověk setká s novými kamarády a má příležitost se obohatit nejen společnou modlitbou. Sejdeme se jako obvykle v 19 hodin v podkroví VKH na adrese Ječná 2.

STŘEDA 14.6.

Ranní modlitba s Písmem
Pojďme společně začít den rozjímáním nad Písmem a všechny své starosti odevzdat Pánu. Setkáváme se každou středu v 7 hodin ráno. Vchod je z průchodu na Ječné 2 u kostela sv. Ignáce. S sebou si můžete vzít Bibli a snídani.

Mše svatá
– V kostele sv. Ignáce v 19 hodin, obětovaná za novou radu VKH Praha a všechny, kteří se budou v příštím roce angažovat
– Využijte možnost připojit se přede mší k modlitbě růžence v malém společenství v podkroví. Setkáme se v 18:20 v průjezdu na Ječné 2.
– Po delší době opět přivítáme hosty. Tentokrát to budou kněží z našich sesterských VKH. Dorazí k nám otec Jan Regner SJ z VKH Olomouc a otec Petr Hruška SJ. Nebude chybět ani náš domácí otec Samuel Prívara SJ. Přede mší bude klasicky možnost zpovědi nebo duchovního rozhovoru od 17:30 do 18:45 v místnosti 71 v prostorách VKH, vchod průjezdem na Ječné 2.
– Všichni zájemci či zájemkyně o ministrování se scházejí 11 minut přede mší svatou v sakristii.
– O hudební doprovod se opět postará schola Rytmig!
– Po skončení mše svaté se jako obvykle můžete odebrat do Družinské

Kromě obvyklého volného programu po mši svaté proběhne také krátké povídání o Medžugorji, místu, kde se již více než čtyřicet let zjevuje Manna Maria. Těšíme se v podkroví!

ČTVRTEK 15.6.

Sportování s lazarem
Na sportování s lazarem se sejdeme v 18:30. Krásné počasí nás vyhnalo z tělocvičny do parku! Nyní už se setkáváme na Letné a míče jsme vyměnili za létající talíře. Scházíme se ve čtvrtek na letenské pláni. Předpokládaný konec je kolem 20:30. Moc se na Vás těšíme! 
Více informací naleznete na webu VKH Praha: Lazar – VKH Praha

SOBOTA 17.6.

Chodíme s jezuity
sobota 17. června
Poslední výlet chodíme s jezuity v tomto roce je před námi. Tentokrát máte možnost nastudovat celou trasu dopředu na tomto odkazu. Sejdeme na hlavním nádraží Praha u modelu z lega 8:15. Co s sebou, to už dobře víte. Hlavně aby se nám šlo pohodlně a na stanovištích jsme měli co jíst. Nejdůležitější jsou ale jízdenky.
Tam: Informace o vlaku Os 9055 | České dráhy (cd.cz)
Zpět: Informace o vlaku Os 9068 | České dráhy (cd.cz)
Věříme, že si poslední společný výlet před prázdninami náležitě užijeme! 

Emailové ohlášky na další týdny:

V úterý 6. června proběhla valná hromada, na které byla zvolena rada a kontrolní komise VKH Praha na akademický rok 2023/2024.
Novými členy rady jsou:

Předsedkyně – Viktorie Čápová
Finance, 1. místopředseda – Karel Bláha
Mezinárodní vztahy, 2. místopředseda – Lukáš Jankovec
Propagace – Kristýna Pelikánová
Liturgie – Alžběta Ondřichová
Povyk – Mária Marušinová a pomocnice Alžběta Lepková
Útes – Lukáš Putna
Bar – Eliška Hartmanová a pomocník František Vlach
Rytmig – Tomáš Sourada
Prostory – Vojtěch John
Novými členy kontrolní komise jsou:
Martin Šnorbert, Martin Procházka, Klára Šárovcová, Jan Vičík, Marie Hanušová a Kika Kaizrová jako předsedkyně KK.

Všem nově zvoleným přejeme požehnanou službu a vedení Ducha svatého ve všem rozhodování!

Adorace s chválami
úterý 20. června
Zveme Vás na další v tomto akademickém roce poslední adoraci s chválami. Budou se konat jako obvykle v úterý 20. června ve Družinském sále v 19 hodin. Budeme velmi rádi, když přijdete do našeho společenství a budete společně s námi chválit živého Pána! Po skončení bude následovat krátké posezení. Budeme vděční, když přinesete jídlo na společný stůl. Děkujeme a těšíme se na Vás. 

Závěrečný táborák
čtvrtek 22.června
Přijďte se společně s námi rozloučit s uplynulým akademickým rokem a sejít se tak naposledy před prázdninami mimo naše zázemí kostela. Tradiční závěrečný táborák se uskuteční ve čtvrtek 22. června na zahradě u Kapucínů (Praha Hradčany, vstup z ulice Kapucínská, velká dřevěná vrata). Těšte se na zábavný večer s posezením u ohně. Čas bude i na volnou zábavu, hraní na kytaru, grilování a opékání buřtů. Na prodej bude i točené pivo. S sebou si proto vezměte dostatek hotovosti. Pokud by nám začalo pršet, schováme se dovnitř. Na večer si připravte i teplejší oblečení. Těšíme se na Vás!  

Mějte se fanfárově!

Za kouzelný tým VKH Praha,
Viki

______________________________

Animátorský kurz Lift na ADCM! Rozhodně zvaž LIFT 23 | Animátorský kurz | Přihlašování spuštěné (adcm.cz)

Náš studentský kaplan Samuel Prívara přichází s novým titulem: Ignaciánská spiritualita a tradice východu. Ignaciánská spiritualita a tradice Východu – Javier Melloni, Samuel Prívara | KOSMAS.cz – vaše internetové knihkupectví

Srdečně vás zveme na promítání dokumentu „The Letter“, které se uskuteční v prostorách kostela sv. Ignáce v sále Ignáce Raaba 19. června v 19:00. Vchod bude z průjezdu z Ječné 2. Film přináší svědectví několika osob, kterých se bezprostředně dotýká změna klimatu: uprchlíka, obyvatele Amazonie, ale i vědců a dalších. Nabízí nám také pohled na to, jak se k této problematice postavit jako křesťané. Seznamuje totiž s tím, jak k ní přistupuje papež František: úcta k Bohu má být neodmyslitelně spjatá s úctou k přírodě i k lidskému životu. Vstup na událost je volný a film bude promítán s českými titulky.