[VKH Praha] 36. týden s VKH 19.-25.6.

Milí přátelé,

mám co dělat, aby mi při psaní předposledního VKH mailu neukápla slzička. Ještěže máme stále hodně příležitostí, kde se můžeme setkat. Mám na mysli konec června, ale i celé prázdniny!   

Akce VKH v týdnu 19.-25.6.: 

ÚTERÝ 20.6.

Adorace s chválami
Srdečně Vás všechny zveme na poslední adoraci s chválami, které se budou konat v úterý 20. června ve Družinském sále kostela sv. Ignáce od 19 hodin. Budeme velmi rádi, když přijdete do našeho společenství a budete společně s námi chválit živého Pána! 
Jestli nám chcete udělat radost, můžete přijít na akci dřív a pomoct s jejími přípravami. Vše začneme chystat od 18:10. Pokud byste se chtěli zapojit přímo do chval jako hudebníci, stačí nám napsat na mail liturgie@vkhpraha.cz. Zároveň také vítáme jakékoli dary na společný stůl, ke kterému se shromáždíme po skončení samotné adorace.

STŘEDA 21.6.

Ranní modlitba s Písmem
Pojďme společně začít den rozjímáním nad Písmem a všechny své starosti odevzdat Pánu. Setkáváme se každou středu v 7 hodin ráno. Vchod je z průchodu na Ječné 2 u kostela sv. Ignáce. S sebou si můžete vzít Bibli a snídani.

Mše svatá
– V kostele sv. Ignáce v 19 hodin, úmysl mše svaté je na poděkování za uplynulý akademický rok
– Využijte možnost připojit se přede mší k modlitbě růžence v malém společenství v podkroví. Setkáme se v 18:20 v průjezdu na Ječné 2.
– Celebruje P. Samuel Prívara, přede mší bude klasicky možnost zpovědi nebo duchovního rozhovoru od 17:30 do 18:45 v místnosti 71 v prostorách VKH, vchod průjezdem na Ječné 2
– Všichni zájemci či zájemkyně o ministrování se scházejí 11 minut přede mší svatou v sakristii
– Společně s vámi všemi Duchu svatému zahraje a zazpívá schola Rytmig!
– Po skončení mše svaté se jako obvykle můžete odebrat do Družinské.

ČTVRTEK 22.6.

Závěrečný táborák
Jak bychom se mohli rozejít na prázdniny bez závěrečného táboraků. Přijďte se společně s námi rozloučit s uplynulým akademickým rokem a sejít se tak naposledy před prázdninami mimo naše zázemí kostela. Tradiční závěrečný táborák se uskuteční ve čtvrtek 22. června na zahradě u Kapucínů (Praha Hradčany, vstup z ulice Kapucínská, velká dřevěná vrata). Začneme v 19 hodin. Těšte se na zábavný večer s posezením u ohně. Čas bude i na volnou zábavu, míčovky, hraní na kytaru, grilování a opékání buřtů. Na prodej bude i točené pivo. S sebou si proto vezměte dostatek hotovosti. Pokud by nám začalo pršet, schováme se dovnitř. Na večer si připravte i teplejší oblečení. Těšíme se na Vás!

POZOR: Sportování s lazarem tento čtvrtek proběhne v rámci táboráku. Na Letné si zasportujeme zase příští týden.

Emailové ohlášky na další týdny:

Sháníš společenství, které podpoří tvůj duchovní růst? Patřil bys rád do skupiny, ve které je dostatek prostoru pro sdílení a naslouchání? Ve VKH šance! Řekni nám o tom v dotazníku.
Zájem o prohloubení ignaciánské spirituality (google.com)  

Závěrečná studentská mše svatá
středa 28. června
Příští týden se setkáme na poslední mši svaté v tomto akademickém roce. Bude to poslední možnost rozloučit se před letními prázdninami, které Pánu na mši společně odevzdáme. Před začátkem bude možnost zpovědi, duchovního rozhovoru i modlitby růžence. I Družínská už se na Vás třese! Už máte připomínku v kalendáři?

Přeji vám všem čas naplněný Boží přítomností.

Za sehraný tým VKH Praha,
Viki

_______________________________________

Přemýšlíš, co podniknout o prázdninách? Přinášíme několik tipů. 

Misie Antiochia – Láká tě být misionářem? Tak toto bude akce pro tebe. Hlavním myšlenkou společenství Antiochia je přiblížit radostnou zprávu evangelia nenásilnou formou lidem, kteří se s ním již po generace neměli možnost přímo seznámit. Uskuteční se ve čtyřech turnusech: 8.-16.7., 15.-23.7., 12.-20.8., 19.-28.8. Další informace na https://antiochia.cz/

 

SDM Lisabon (26.-6.8.) Už jen do 18. června, TO JE DNES, je možné se přihlásit na světové setkání mládeže v Portugalsku! Pokud chceš mít ubytování s dalšími lidmi s VKH, zadej do přihlášky farnost VKH Praha. 🙂 https://www.svetovednymladeze.cz/ 

Exercicie pro mládež s indickým knězem a misionářem s Afriky P. Antonym Sajim (24.7.-29.7.) Pokud chceš duchovně načerpat, poznat nové lidi, na čas se ztišit a prohloubit svůj vztah s Pánem, přijmi pozvání na tyto exercicie. Přihlašování zde: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSemCwG8rcbQfdnLbNknuHP5cB51qxN4Momk2_vRKX_9YCEb7g/viewform

 

Summerjob (2.7.-9.7.) – Každý rok se sjede kolem 150 mladých lidí do pohraničí, kde se pomáhá místním lidem. Těšit se můžeš nejen na práci, ale i na bohatý duchovní a kulturní program. Více informací a přihlašování na https://summerjob.eu/