1. týdenní přehled akcí VKH 2. – 8.10. 2023

Tak jsme zase tady, VKH!
Akademický rok 2023/2024

Naši milí přátelé,
všechny vás moc zdravíme a doufáme, že jste v měsících volna prožívali požehnaný čas, jenž vás povzbudil do nadcházející práce a studia. I my se po prázdninové odmlce vracíme do akce!
Následujícím týdnem počínaje, stojí před vámi a námi nový akademický rok plný událostí, setkání, výzev a zkoušek! S novými radními VKH jsme již mnoho těchto aktivit a akcí vymysleli, inovovali a naplánovali. Níže v tomto úvodním mailu se dozvíte nejen kdy se aktivity uskuteční, ale i co přináší a co vy sami do ní můžete vnést.

Akce VKH v týdnu 2. – 8.10. 2023:

STŘEDA 4. 10.

Ranní modlitba s Písmem
Pokud hledáte společenství, tak bychom vás rádi pozvali na středeční ranní modlitbu s Písmem.
Sraz je v 6:55 v průchodu na adrese Ječná 2. Začínáme už tuto středu a scházíme se každý týden. S sebou Bibli a snídani.

Zahajovací mše akademického roku 2023/2024
Hlavní akce celého semestru, na které nesmíš chybět! Setkáme se v kostele sv. Ignáce z Loyoly na Karlově náměstí. Večer zahájíme slavnostní mší svatou v 19 hodin.
Přede mší máte možnost zajít si na svátost smíření či duchovní rozhovor. Přicházejte prosím v čase od 17:30 do 18:40 do místnosti 71, kde vás bude čekat otec Samuel Prívara SJ, náš studentský kaplan, kterého dobře znáte z předchozích let.
Po skončení mše svaté vás čeká nejedno překvapení… Co před vámi ale utajit nemůžeme je pozvání do Družinského sálu na slavnostní pohoštění, které mají na starosti (nejen) naši barmani.
Pokud máte tu možnost, budeme rádi, když přispějete na společný stůl i vy jídlem, která máte v oblibě a jste schopni ho zajistit. Stačí se zapsat do tabulky.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1kO7Zxd3r5QCt4uaTyPDhbnZr2eNy1Rd9wQcvYol3K-M/edit?usp=sharing&fbclid=IwAR3C_4Jq-w41IKX20Plz7OCR5-9NT_hAQxZz2V1LWfOO04P1zlpvLECIunc

A pokud tě pomoc na baru zajímá více, neboj se oslovit přímo naše barmany. Bar ve Družinské totiž jako rozcestník všech věrných členů VKH potřebuje neustálou obsluhu.
Pro letošní rok jsme si pro vás připravili novinku. Jedná se o krátké programy po studentské mši. Jsou určeny pro všechny, kterým je v Družinské třeba trochu nekomfortně a rádi by strávili nějaký čas po mši v menší skupině lidí. Program bude začínat většinou hned po studentské mši a bude trvat půl hodiny až hodinu. V plánu je například představování různých otevřených společenství v Praze, examen, deskovky, čajovna nebo pravidelné turnaje ve fotbálku.

ČTVRTEK 5.10.

Večerní modlitba s Písmem II
Druhá skupina modlitby s Písmem se schází ve čtvrtek jednou za čtrnáct dní v 18:25 také v průchodu na adrese Ječná 2. Byla založena a funguje u farnosti sv. Ignáce, je tedy věkově rozmanitější. Nejbližší setkání proběhne tento čtvrtek. S sebou Bibli a večeři.

Emailové ohlášky na následující týdny:

Zveme všechny zájemce a zájemkyně o ministrování mezi nás. Nevadí, že s ministrováním nemáte žádné zkušenosti, všechno vás naučíme. Scházíme se dvanáct minut před začátkem středeční studentské mše.

PONDĚLÍ 9. 10. Seznamovací večer pro nováčky

STŘEDA 11. 10. První modlitba růžence přede mší. Sraz 18:15.

ČTVRTEK 12.10. Zahajovací táborák

PONDĚLÍ 16.10. Adorace s chválami

PÁ – NE 20. – 22. 10. Adaptační víkendovka v Raspenavě

PONDĚLÍ 23. 10. PoVyK: Dobrovolníkem v Čadu – beseda s Terezou Veverkovou

28.12.-1.1 Filmové exercicie v Kolíně formulář na přihlašování: Exercicie v Kolíně pro VKH – přihláška na kurz (google.com)

Více informací ke všem událostem se postupně dozvíte v dalších mailech nebo na sociálních sítích.

 

Naším největším přáním a prosbou do nového akademického roku je, abychom skrze tyto aktivity utvářeli společenství, ve kterém můžeme v Bohu růst, rozvíjet se a bohatnout a být otevřeni dalším mladým. Abychom navázali nová přátelství, prohloubili ta stávající a nacházeli k sobě důvěru.

Pane,
děkujeme Ti za společenství, kam smíme patřit a prosíme Tě za nadcházející rok a vše, co nás čeká. Ať jsme zapálení Tvým duchem a hoříme Tvou láskou a ať v tom, co konáme, plníme Tvou nejsvětější vůli.
Amen.

Od nás je to vše. Přejeme vám krásný nadcházející týden, těšíme se na vás a ve středu to pořádně odpálíme!

A aby vám opravdu nic neuniklo, sledujte VKH Facebook a Instagram, kde se budou objevovat aktuality, fotografie a jiné!

Za tým VKH Praha
Týnka

______________________________

Přípravy na svátosti křtu a biřmování

U kostela sv. Ignáce běží každé pondělí 18:30 do května příštího roku přípravy ke svátosti biřmování.
Každé úterý se scházejí zájemci o křest a jejich příprava potrvá do Velikonoc roku 2025.
K oběma přípravám je možné připojit se ještě v průběhu října. Dejte vědět svým známým.
Vstup přes vrátnici jezuitského domu v Ječné 2. Můžete přijít bez ohlášení nebo kontaktovat rektora kostela Františka Hylmara.