2. týdenní přehled akcí VKH 9. – 15.10. 2023

2. týden s VKH

Drazí kamarádi,
první týden je za námi a další před námi! Události posledních dnů zanechaly v srdcích nás všech otisk obrovské radosti. Díky vaší neskutečné účasti a zapojení na zahajovací mši máme, my radní, ještě větší touhu utvářet program a prostředí VKH! Díky za to, díky za každého z vás.
Jelikož následující týden bude akcemi opravdu nabytý a plánovaných událostí přibývá, čeká vás pěkné počteníčko. Tak jdeme na to!

Akce VKH v týdnu 9. – 15.10. 2023:

PONDĚLÍ 9.10.

Seznamovací večer (nejen) pro nováčky
Jste v Praze či ve VKH noví a chcete poznat super lidi? Nebo už jste ve VKH dlouho, ale máte zrovna čas
a chuť přijít? Pro oba případy jsme si pro vás připravili seznamovací večer!
Těšit se můžete na různé hry, seznamovací aktivity, diskuze, tipy pro život v Praze ale hlavně spoustu skvělých lidí, kteří chtějí rozšířit okruh svých přátel.
S radostí vás budeme očekávat v pondělí od 19 hodin v průjezdu z ulice Ječná za kostelem sv. Ignáce.
Tak neváhejte a určitě přijďte! 

ÚTERÝ 10. 10.

ÚTES
Již toto úterý se můžete připojit ke společenství Útes, které sdružuje studenty do 25 let. Setkání začne
v 19:00 v Podkroví. Sraz je deset minut před sedmou v průjezdu na adrese Ječná 2.
V milém prostředí je prostor pro diskusi nad různými tématy, na modlitbu, ale i na odreagování od stresu formou různých her. Krom nových přátelství zde najdete místo vzájemného obohacování a růstu k dospělému křesťanskému životu.

STŘEDA 11. 10.

Ranní modlitba s Písmem
Pokud hledáte společenství, tak bychom vás rádi pozvali na středeční ranní modlitbu s Písmem. Jsme skupina asi 5-10 lidí a občas máme akce i mimo modlitební společenství. Rádi vás mezi sebe uvítáme.
Sraz je v 6:55 v průchodu na adrese Ječná 2. S sebou Bibli a snídani.

Studentská mše
Zveme vás všechny ke slavení mše svaté, se začátkem v 19 hodin v kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí. Mši bude celebrovat náš studentský kaplan Samuel Prívara SJ a hudební doprovod zajistí úžasná schola Rytmig. A s tím se pojí dvě pozvání:

  1. Zveme všechny zájemce a zájemkyně o ministrování mezi nás. Nevadí, že s ministrováním nemáte žádné zkušenosti, všechno vás naučíme. Scházíme se dvanáct minut před začátkem středeční studentské mše.
  2. Rytmig zve a vítá všechny milovníky hudby. Pokud se chcete ke schole hrou či zpěvem připojit, přijďte před 17:00 do průchodu (vchod z Ječné ul.).

Před mší svatou je možnost zpovědi nebo duchovního rozhovoru od 17:30 v místnosti 71. 

Třičtvrtě hodiny přede mší se můžete připojit k modlitbě růžence. Začátek je v 18:15, přijďte tedy o něco dříve do průchodu na adresu Ječná 2. 

Po mši, jak jsme již v minulém mailu předznamenali, budou kromě posezení v Družinské probíhat i krátké programy v Podkroví. Tento týden čeká představení otevřeného společenství St. Egidio, které se stará
o lidi bez domova. Začínáme hned po mši v místnosti nad Družinským sálem.

ČTVRTEK 12.10.

Zahajovací táborák
Každoroční zahajovací táborák se uskuteční v prostorách zahrady kapucínského kláštera od 19 hodin. Přijďte posedět, popovídat si, poznat nové lidi a pozdravit staré známé…pokud zatím moc lidí ve VKH neznáte, nevadí, táborák je ideální příležitostí poznat se.
Bude zajištěno občerstvení za doporučený příspěvek (hotovost není nutná, dá se platit prostřednictvím QR kódu).
Jste srdečně zváni, moc se na vás těšíme!

PS Doplňující info:
Adresa kláštera je Loretánské náměstí 99/6, vstupuje se z Kapucínské ul. velkými hnědými vraty.
Dále, pokud se chcete podílet na přípravě, můžete přicházet již od 17 hodin na výpomoc nebo přinést švestičky z vlastní zahrádky.

 

Emailové ohlášky na následující týdny:

PONDĚLÍ 16.10. Adorace s chválami
Všichni jste srdečně zváni na adoraci s chválami, která se bude konat v Družinském sále kostela sv. Ignáce od 18:18. Budeme velmi rádi, když přijdete do našeho společenství a budete společně s námi chválit živého Pána!
Netradiční čas 18:18 začátku adorace může být milou příležitostí k tomu přijít ještě dříve a účastnit se mše svaté u sv. Ignáce od 17:30, na kterou adorace bezprostředně navazuje.
Pokud máte trochu možností se zapojit, chtěli bychom poprosit o pomoc s přípravou Družinského sálu. Vše začneme chystat od 17:30 a budeme moc vděční za každou pomocnou ruku. Kromě toho nám můžete pomoci s hudebním doprovázením adorace. V případě zájmu o pomoc s hudbou nebo přípravou prostoru nám napište na e-mail liturgie@vkhpraha.cz

PÁ – NE 20. – 22. 10. Adaptační víkendovka v Raspenavě
Zveme Vás na adaptační víkendovku do Raspenavy, která se uskuteční na zdejší faře. Těšit se můžete
na zábavný oddechový i duchovní program, spoustu hlubokých i mělkých rozhovorů, výlet po malebném okolí
a společné vaření. Začínáme hromadným odjezdem z Prahy v pátek odpoledne a končíme v neděli po obědě. Počet míst je omezený, neváhejte proto s přihlašováním (přednost mají nováčci ;)). Těšíme se na Vás!
formulář na přihlašování: Adaptační víkendovka v Raspenavě 20.–22. 10. 2023 (google.com)

PONDĚLÍ 23. 10. PoVyK: Dobrovolníkem v Čadu
Již za dva týdny vás čeká beseda s Terezou Veverkovou, studentkou medicíny, která strávila v Čadu rok jako dobrovolník ve zdravotním středisku a ve škole.

SOBOTA 28. 10. Chození s Jezuity
Jak praví jedno heslo z minulého století: Svátek nejlépe oslavíš prací. K tomuto heslu se samozřejmě jakožto křesťanské společenství stavíme nanejvýš odmítavě. Namísto něj přinášíme heslo nové: Svátek nejlépe oslavíš chůzí! A ještě k tomu s Jezuity.

PÁ – NE 3. – 5. 11. Duchovní obnova v Zásmukách
Cítíš, že potřebuješ dobít baterky? Přeješ si zažít živé společenství, najít inspiraci nebo mít kde se duchovně načerpat? Přijmi pozvání na duchovní obnovu v bývalém františkánském klášteře v Zásmukách.
Bližší informace včetně těch o přihlašování přijdou v dalším týdenním e-mailu. Již nyní si ale určitě rezervuj termín na tuto milou VKH akci ve svém kalendáři. Na všechny se moc těšíme!

ČT – PO 16. – 20. 11. Víkendová výprava do Krakova
VKH Praha se vydává za přáteli z Akademické farnosti Jezuitů v Krakově a vy se můžete přidat! Během prodlouženého víkendu budete mít možnost nejen poznat krásy města, získat nové kamarády, ale především budete moci nahlédnout do fungování křesťanského společenství studentů v jiném státě, sdílet s nimi zkušenosti a navzájem se inspirovat.
Odjíždět do Krakova budeme ve 22:13 vlakem z Prahy a plánovaný příjezd zpět je v pondělí v 7:38.
Jestli vás tato výprava zaujala, určitě se neváhejte přihlásit, zbývá už jen pár posledních míst!
formulář na přihlašování: Víkendová výprava do Krakova (google.com)

28.12.-1.1 Filmové exercicie v Kolíně
formulář na přihlašování: Exercicie v Kolíně pro VKH – přihláška na kurz (google.com)

Více informací se samozřejmě postupně dozvíte v dalších mailech, na webu nebo na sociálních sítích 🙂 Takže ať vám nic neunikne, sledujte VKH radši úplně všude!

Přátelé, je to tak. Mail se pomalu chýlí ke konci (ale ne zcela, pod čarou máte ještě další počteníčko) a nám nezbývá než se rozloučit a popřát vám plno síly a požehnání do dalšího týdne a všeho, co vás čeká. Těšíme se na setkání.

Za tým VKH Praha
Týnka

______________________________

Přípravy na svátosti křtu a biřmování
U kostela sv. Ignáce běží každé pondělí 18:30 do května příštího roku přípravy ke svátosti biřmování.
Každé úterý se scházejí zájemci o křest a jejich příprava potrvá do Velikonoc roku 2025.
K oběma přípravám je možné připojit se ještě v průběhu října. Dejte vědět svým známým.
Vstup přes vrátnici jezuitského domu v Ječné 2. Můžete přijít bez ohlášení nebo kontaktovat rektora kostela Františka Hylmara.

Eucharistická hodina
V květnu tohoto roku poslal otec arcibiskup pastýřský list, v němž popisuje důležitost společenství a touhu po oživení našich farností, aby byla opravdu místem přijetí, naslouchání, prožívání obnovených vztahů a setkání se vzkříšeným Kristem. K modlitbě za oživení farností založil diecézní společenství adorátorů nazvané Eucharistická hodina. Členové společenství se snaží prožít půl hodiny s Pánem Ježíšem u svatostánku každý týden, minimálně však jednou za měsíc. Někteří z nás jsme se rozhodli, že bychom se k výzvě našeho arcibiskupa za modlitbu za naše farnosti chtěli připojit a že bychom rádi vytvořili takové společenství v rámci VKH. Nejedná se o pravidelná setkávání, ale o společenství lidí, kteří by se snažili obvykle jednou týdně (minimálně jednou za měsíc) strávit půl hodiny před svatostánkem, a to po dobu jednoho roku (do června 2024). V listopadu plánujeme po studentské mši svaté společné setkání, abychom se mohli poznat a popřemýšlet, jak se vzájemně podporovat. Pokud byste měli chuť se zapojit, vyplňte prosím tento formulář: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScbPja79D_k2NCLHnbcgSCNiqKl8CccxZUbaGw4HD4x-9B9VQ/viewform?usp=sf_link

Člověk v dialogu
Přijměte pozvání na pokračování přednáškového cyklu v kostele Pražského Jezulátka: 
10. října v 19 hodin
Karel Satoria: Kde nejsi? 
Přednáška kněze, moderátora, učitele, doprovázejícího, spoluzakladatele kláštera, milovníka samoty a ticha a zároveň člověka žijícího denně mezi velkou spoustou lidí. Po přednášce možnost dotazů a diskuze. 
Více viz https://www.pragjesu.cz/clovek-v-dialogu/