3. týdenní přehled akcí VKH 16. – 22.10. 2023

3. týden s VKH

Milí přátelé,
máme za sebou úspěšně další týden a VKH už běží na plné obrátky. V pondělí večer se setkalo několik nováčků ve VKH, v úterý proběhl první ÚTES a po středeční mši jsme se znovu potkali ve čtvrtek u táboráku. A jaké další akce přináší třetí týden?

Akce VKH v týdnu 16. – 22.10. 2023:

PONDĚLÍ 16.10.

Adorace s chválami
Všichni jste srdečně zváni na adoraci s chválami, která se bude konat v Družinském sále kostela sv. Ignáce od 18:18. Budeme velmi rádi, když přijdete do našeho společenství a budete společně s námi chválit živého Pána!
Netradiční čas 18:18 začátku adorace může být milou příležitostí k tomu přijít ještě dříve a účastnit se mše svaté u sv. Ignáce od 17:30, na kterou adorace bezprostředně navazuje.
Pokud máte trochu možností se zapojit, chtěli bychom poprosit o pomoc s přípravou Družinského sálu. Vše začneme chystat od 17:30 a budeme moc vděční za každou pomocnou ruku. Kromě toho nám můžete pomoci s hudebním doprovázením adorace. V případě zájmu o pomoc s hudbou nebo přípravou prostoru nám napište na e-mail liturgie@vkhpraha.cz

STŘEDA 18. 10.

Ranní modlitba s Písmem
Pokud hledáte společenství, tak bychom vás rádi pozvali na středeční ranní modlitbu s Písmem. Jsme skupina asi 5-10 lidí a občas máme akce i mimo modlitební společenství. Rádi vás mezi sebe uvítáme.
Sraz je v 6:55 v průchodu na adrese Ječná 2. S sebou Bibli a snídani.

Studentská mše
Zveme vás všechny ke slavení mše svaté, se začátkem v 19 hodin v kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí, při níž proběhne sbírka na Mary´s Meals.

Stále zveme veškeré zájemce a zájemkyně o ministrování mezi nás. Nevadí, že s ministrováním nemáte žádné zkušenosti, všechno vás naučíme. Scházíme se dvanáct minut před začátkem středeční studentské mše.

A Rytmig stále zve a vítá všechny milovníky hudby. Pokud se chcete ke schole hrou či zpěvem připojit, přijďte v 17:30 do podkroví (vchodem z Ječné ul.).

Před mší svatou je možnost zpovědi nebo duchovního rozhovoru od 17:30 v místnosti 71. 

Třičtvrtě hodiny přede mší se můžete připojit k modlitbě růžence. Začátek je v 18:15, přijďte tedy o něco dříve do průchodu na adresu Ječná 2. 

Po mši vás tentokrát čeká turnaj ve fotbálku! Přihlásit se budete moct od 20:30 na baru ve Družinské.

ČTVRTEK 19.10.

Večerní modlitba s Písmem
Druhá skupina modlitby s Písmem se schází ve čtvrtek jednou za čtrnáct dní v 18:25 také v průchodu na adrese Ječná 2. Byla založena a funguje u farnosti sv. Ignáce, je tedy věkově rozmanitější. S na modlitbu Bibli a večeři.

PÁ – NE 20. – 22. 10.


Adaptační víkendovka v Raspenavě
Chcete zažít příjemný čas s příjemnými lidmi? Poznat nové tváře? Užít si super víkend mimo každodenní starosti? Pak je víkendovka v Raspenavě to pravé pro Vás! Budeme se bavit, hrát různé hry, výletovat, seznamovat se při přípravě jídla a užívat si společně stráveného času. Neváhejte se tedy co nejdříve přihlásit, a to hlavně vy, nováčci (máte totiž v přihlašování přednost). Budeme se na Vás všechny moc těšit! 

Pojedeme autobusem do Liberce, odtud vlakem do Raspenavy, kde budeme přebývat na zdejší faře. Sraz bude pravděpodobně okolo 15:40 na Čreném Mostě.
Odjezd z Raspenavy mezi 13. a 14. hodinou.

Co s sebou?

Spacák, přezůvky, teplé oblečení, pevné boty na výlet, pohodlné oblečení, jízdenky do Raspenavy a zpátky. Pokud jste hudebníci, bude se hodit také hudební nástroj či zpěvník, netratí se ani něco dobrého na zub pro spoluúčastníky nebo společenská hra.

Link na přihlašování –> Adaptační víkendovka v Raspenavě 20.–22. 10. 2023 (google.com)

 

Emailové ohlášky na následující týdny:

 

PONDĚLÍ 23. 10. PoVyK: Dobrovolníkem v Čadu
Již za dva týdny vás čeká beseda s Terezou Veverkovou, studentkou medicíny, která strávila v Čadu rok jako dobrovolník ve zdravotním středisku a ve škole.

ÚTERÝ 24. 10. ÚTES
ÚTES je otevřené společenství, které sdružuje studenty do 26 let. Díky pravidelnému setkávání a užšímu kruhu stálých účastníků se můžete dostat do prostředí, kde najdete prostor pro diskusi nad různými tématy, na modlitbu, ale i na odreagování od stresu formou různých her. Krom nových přátelství zde najdete místo vzájemného obohacování a růstu k dospělému křesťanskému životu.

Setkáváme se v 19:00 v podkroví VKH. Sraz je deset minut před sedmou večerní v průjezdu na adrese Ječná 2.

 

SOBOTA 28. 10. Chození s Jezuity
Jak praví jedno heslo z minulého století: Svátek nejlépe oslavíš prací. K tomuto heslu se samozřejmě jakožto křesťanské společenství stavíme nanejvýš odmítavě. Namísto něj přinášíme heslo nové: Svátek nejlépe oslavíš chůzí! A ještě k tomu s Jezuity.

PÁ – NE 3. – 5. 11. Duchovní obnova v Zásmukách
Cítíš, že potřebuješ dobít baterky? Přeješ si zažít živé společenství, najít inspiraci nebo mít kde duchovně načerpat? Přijmi pozvání na duchovní obnovu v bývalém františkánském klášteře v Zásmukách. Přihlašování a více informací zde: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfbA5A8lDnhQVRMCjpPY8-kKj6-wqF3wvJck5St8Guro48-7g/viewform Je možné se přihlásit do neděle 29. 10. Těšíme se na vás! 🙂

ČT – PO 16. – 20. 11. Víkendová výprava do Krakova
VKH Praha se vydává za přáteli z Akademické farnosti Jezuitů v Krakově a vy se můžete přidat! Během prodlouženého víkendu budete mít možnost nejen poznat krásy města, získat nové kamarády, ale především budete moci nahlédnout do fungování křesťanského společenství studentů v jiném státě, sdílet s nimi zkušenosti a navzájem se inspirovat.
Odjíždět do Krakova budeme ve 22:13 vlakem z Prahy a plánovaný příjezd zpět je v pondělí v 7:38.
Jestli vás tato výprava zaujala, určitě se neváhejte přihlásit, zbývá už jen pár posledních míst!
formulář na přihlašování: Víkendová výprava do Krakova (google.com)

28.12.-1.1 Filmové exercicie v Kolíně formulář na přihlašování: Exercicie v Kolíně pro VKH – přihláška na kurz (google.com)

 

Více informací ke všem se samozřejmě postupně dozvíte v dalších mailech, na webu nebo na sociálních sítích 🙂 Takže ať vám nic neunikne, sledujte VKH radši úplně všude!

Pročetli jste se téměř na úplný závěr mailu a pokud máte ještě sílu, můžete pokračovat pod čarou. My se s vámi loučíme, doufáme, že se máte a budete mít krásně a že se naše cesty opět zkříží.

Za tým VKH Praha
Týnka

______________________________

Přípravy na svátosti křtu a biřmování
U kostela sv. Ignáce běží každé pondělí 18:30 do května příštího roku přípravy ke svátosti biřmování.
Každé úterý se scházejí zájemci o křest a jejich příprava potrvá do Velikonoc roku 2025.
K oběma přípravám je možné připojit se ještě v průběhu října. Dejte vědět svým známým.
Vstup přes vrátnici jezuitského domu v Ječné 2. Můžete přijít bez ohlášení nebo kontaktovat rektora kostela Františka Hylmara.

Eucharistická hodina
V květnu tohoto roku poslal otec arcibiskup pastýřský list, v němž popisuje důležitost společenství a touhu po oživení našich farností, aby byla opravdu místem přijetí, naslouchání, prožívání obnovených vztahů a setkání se vzkříšeným Kristem. K modlitbě za oživení farností založil diecézní společenství adorátorů nazvané Eucharistická hodina. Členové společenství se snaží prožít půl hodiny s Pánem Ježíšem u svatostánku každý týden, minimálně však jednou za měsíc. Někteří z nás jsme se rozhodli, že bychom se k výzvě našeho arcibiskupa za modlitbu za naše farnosti chtěli připojit a že bychom rádi vytvořili takové společenství v rámci VKH. Nejedná se o pravidelná setkávání, ale o společenství lidí, kteří by se snažili obvykle jednou týdně (minimálně jednou za měsíc) strávit půl hodiny před svatostánkem, a to po dobu jednoho roku (do června 2024). V listopadu plánujeme po studentské mši svaté společné setkání, abychom se mohli poznat a popřemýšlet, jak se vzájemně podporovat. Pokud byste měli chuť se zapojit, vyplňte prosím tento formulář: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScbPja79D_k2NCLHnbcgSCNiqKl8CccxZUbaGw4HD4x-9B9VQ/viewform?usp=sf_link

Bez partnera
Pro mladé křesťany, kteří touží poznat křesťanské přátele případně potencionální partnery, může být tato potřeba v současné době nelehce uskutečnitelná. Jednu z možností jak poznat stejně smýšlející a žijící lidi přináší klášter bosých karmelitánů Fortna na Hradčanech. Každou třetí středu v měsíci (tedy tuto středu) probíhá setkání, na které se nemusíte ani přihlašovat, stačí je přijít. Více o tomto setkání a jiných aktivitách se dozvíte zde Bez partnera :: fortna a v přiloženém plakátku.