7. týdenní přehled akcí VKH 13. – 19.11. 2023

  1. týden s VKH

Drazí kamarádi,
vítejte opět u čtení dalšího newsletteru. A jelikož dnes nemám nic na srdci, není důvod protahovat úvod a můžeme jít rovnou na akce. Tento mail je relativně krátký, takže si to užijte 🙂

Akce VKH v týdnu 13. – 19.11. 2023:

PONDĚLÍ 13.11.

Filmový večer
V pondělí 13. 11. od 19 hodin budeme v našem podkroví promítat vpravdě snový film japonského režiséra Akiry Kurosawy “Sny”. Jedná se o sérii krátkých povídek na téma vzpomínání na autorovo dětství, jeho těžká životní období i vize budoucnosti a to vše zahalené do snově-kouzelného hábitu. Jste zvědaví? Tak se stavte 🙂

STŘEDA 15. 11.

Ranní modlitba s Písmem
Pokud hledáte společenství, tak bychom vás rádi pozvali na středeční ranní modlitbu s Písmem. Jsme skupina asi 5-10 lidí a občas máme akce i mimo modlitební společenství. Rádi vás mezi sebe uvítáme.
Sraz je v 6:55 v průchodu na adrese Ječná 2. S sebou Bibli a snídani.

Studentská mše s generálním představeným jezuitů
Generální představený SJ Arturo Sosa bude hostem na středeční mši, která proběhne v angličtině, pouze čtení, evangelium a přímluvy budou v češtině. Anglické odpovědi budou přichystány na lavicích.
Arturo Sosa se připojí i k posezení ve Družinském sále, moc rád se seznámí s naším společenstvím, zabředne do rozhovoru s kýmkoliv z vás a kdo ví, třeba si i zahraje fotbálek 🙂

Ministranti se schází 12 minut přede mší v sakristii, pokud máš zájem, přijď. Nevadí, že s ministrováním nemáte žádné zkušenosti, všechno vás naučíme.

Pokud se chcete ke schole Rytmig hrou či zpěvem připojit, přijďte před 17:00 do průchodu (vchod z Ječné ul.).

Před mší svatou je možnost zpovědi nebo duchovního rozhovoru od 17:30 v místnosti 71 se Samem Prívarou a v místnosti u vrátnice se sestrou Simeonou.

Třičtvrtě hodiny přede mší se můžete připojit k modlitbě růžence. Začátek je v 18:15, přijďte tedy o něco dříve do průchodu na adresu Ječná 2. 

PostřeH! (Postředeční hodinka)
Stojí před námi druhý turnaj ve fotbálku. Kdo se stane jeho výhercem tentokrát? Chcete to být vy?
Tak jen stačí hned po mši nahlásit váš tým na baru! (a porazit ostatní týmy :D)

DUCHOVNÍ DOPROVÁZENÍ
Jedná se o individuální doprovázení v modlitbě, kdy dotyčný doprovázený věnuje každý den čas (přibližně kolem 20 minut) modlitbě a jednou týdně se setká se svým doprovázejícím. S ním pak sdílí svou zkušenost modlitby a reflektuje ji. Doprovázení trvá čtyři týdny, a to v době adventu. Přihlašování k jednotlivým doprovázejícím najdete na našich webových stránkách:

https://vkhpraha.cz/2023/11/12/adventni-duchovni-doprovazeni-modlitby-ve-vkh/

TANEČNÍ S VKH
Pro ty, kdo by si rádi osvěžili své taneční dovednosti a chtějí potrénovat na chystaný jarní ples VKH, otevíráme přihlašování do tanečních kurzů, které budou letos koncipované jinak, než jak jsme byli doposud zvyklí. S přihlášenými bychom místo soukromých lekcí navštěvovali lekce pro veřejnost. Výhodou by bylo, že do tanečních můžete chodit ve skupince fajn lidí z VKH a i když přijde méně lidí, bude v sále stále společenská atmosféra.
Vyplněním přiloženého formuláře (zatím nezávazného) si vás zapíšeme do tabulky, kterou vám po ukončení přihlašování, v listopadu, zpřístupníme.

FORMULÁŘ: https://docs.google.com/…/1FAIpQLSf3bTsnVom…/viewform…

Se zájemci o kurz bychom se poté zhruba na začátku prosince osobně setkali a rozhodli, které externí taneční kurzy budeme navštěvovat.
Pokud nemáte tanečního partnera do páru, nevadí, od toho je právě naše tabulka, ve které budete moct zjistit, kdo je přihlášený a můžete se spolu domluvit. A samozřejmě se po domluvě můžete v párech případně i střídat.
VKH tedy nebude zapojeno jako organizátor tanečních, ale jako zprostředkovatel pro vytvoření skupinky lidí, kteří mají o taneční zájem a budou se moct společně přihlásit do tanečních škol.
Nebojte se tedy přihlásit! Více info v přiloženém formuláři a v případě dotazů se nebojte ani zeptat.

Emailové ohlášky na následující týdny:

PONDĚLÍ 20.11. Adorace s chválami

ÚTERÝ 21.11. Útes

ČTVRTEK 23.11. Herní večer

SOBOTA 25.11. Chodíme s jezuity

PONDĚLÍ 27.11. PoVyK Bez filtru

SOBOTA 2.12. Podkrovní víkendovka!

ČTVRTEK 7.12. Muzicírování

SOBOTA 9.12. S VKH do divadla
Vyrazte s VKH za kulturou! Podařilo se nám vyjednat zlevněné lístky (za 175 Kč) na divadelní představení Vše mé je tvé. Jedná se o autorskou inscenaci divadelního spolku JEDL. Podkladem pro ni byly dopisy, které si Jan Zahradníček, známý básník, jehož tvorbu výrazně ovlivňovala jeho víra, vyměnil se svou ženou Marií během svého devítiletého věznění v komunistických lágrech. Po představení budeme mít možnost pobavit se o něm s jeho tvůrci.
formulář na přihlašování: Do divadla s VKH (google.com)

28.12.-1.1 Filmové exercicie v Kolíně
Podcenit práci na Silvestra se nevyplácí. Co takhle zkusit něco nového? Například Silvestr v klášteře. Speciálními silvestrovskými filmovými exerciciemi vás provede náš studentský kaplan Samuel Prívara SJ a Pavel Banďouch SJ.
formulář na přihlašování: Exercicie v Kolíně pro VKH – přihláška na kurz (google.com)

Jako vždy, sledujte web a socky, kde vám prozradíme nebo připomeneme, co vás kdy čeká 🙂

Mějme se krásně, a ať ve všech chvílích našich životů vane Duch svatý!

Za tým VKH Praha
Týnka

______________________________

Sant’Egidio
Ve čtvrtek 16. 11. jste komunitou Sant’Egidio opět zváni na pravidelnou službu lidem bez domova. Služba začíná v 17:45 na adrese Žitná 51 (přijít však můžete i později, a to na bohoslužbu do kostela sv. Štěpána) a po krátké bohoslužbě vyrážíme za lidmi na Národní třídu a do Holešovic. Nemusíte se ničeho bát, stačí jen přijít a uvidíte 😉 Na Žitné zvoňte na zvonek Sant’Egidio. Budeme se na vás těšit!

Týden modliteb za mládež
ČBK | Týden modliteb za mládež 2023 (cirkev.cz)

Příroda ve věku antropocénu – ekologie a environmentální etika
15.11. od 17 do 20 proběhne ve Francouzském institutu přednáška o etických aspektech ochrany přírody s Markem Váchovou a bývalým ministrem životního prostředí a poradcem prezidenta Ladislavem Mikem.
více info zde: Příroda ve věku antropocénu – kontexty humanity – energeia o.p.s.

ADCM Praha
Pro mladé do 24 let proběhne u Salesiánů v Kobylisích Arcidiecézní setkání mladých, jste zváni. Více info v přiloženém plakátku.

Františkova ekonomika (frantiskovaekonomika.org)