8. týdenní přehled akcí VKH 19. – 26.11. 2023

  1. týden s VKH

Milý přátelé,
na začátku bych vám chtěla ze celou radu poděkovat za Vaše zapojení a účast do akcí především v minulém týdnu. Mě osobně moc těší, že máte zájem o nové a netradiční aktivity jako filmový večer, nové taneční nebo o mši s generálním představeným jezuitů v angličtině, která byla pro mnoho z nás ve VKH novou zkušeností a vy jste se nebáli do ní jít.
Doufám a věřím, že naše nadšení se bude jen rozrůstat. V nadcházejících týdnech budeme mít šanci to dokázat!

Akce VKH v týdnu 20. – 26.11. 2023:

PONDĚLÍ 20.11. Adorace s chválami
Srdečně Vás všechny zveme na letošní druhou adoraci s chválami, která se bude konat v Družinském sále kostela sv. Ignáce od 18:18. Budeme velmi rádi, když přijdete do našeho společenství a budete společně s námi chválit živého Pána!
Netradiční čas 18:18 začátku adorace může být milou příležitostí k tomu přijít ještě dříve a účastnit se mše svaté u sv. Ignáce od 17:30, na kterou adorace bezprostředně navazuje.
Pokud máte trochu možností se zapojit, chtěli bychom poprosit o pomoc s přípravou Družinského sálu. Vše začneme chystat od 17:30 a budeme moc vděční za každou pomocnou ruku. V případě zájmu o pomoc s přípravou prostoru nám napište na e-mail adorace@vkhpraha.cz a při příchodu zvoňte na zvonek Družinský sál v průjezdu na adrese Ječná 2.

ÚTERÝ 21.11.
Útes
Rádi vás přivítáme v našem rozrůstajícím se otevřeném úterním společenství. Scházíme se v 18:55 v průjezdu na adrese Ječná 2 a asi 2 hodiny společně trávíme čas modlitbou, hraním her, povídáním. Bezpečným prostorem pro sdílení, otevřenost a vytváření přátelství může být právě Útes.
Jestli nemůžete přijít před sedmou, nevadí, stačí zazvonit na zvonek podkroví. 

STŘEDA 22. 11.

Ranní modlitba s Písmem
Pokud hledáte společenství, tak bychom vás rádi pozvali na středeční ranní modlitbu s Písmem. Jsme skupina asi 5-10 lidí a občas máme akce i mimo modlitební společenství. Rádi vás mezi sebe uvítáme.
Sraz je v 6:55 v průchodu na adrese Ječná 2. S sebou Bibli a snídani.

Studentská mše
Jako obvykle vás všechny zveme ke slavení mše svaté, se začátkem v 19 hodin v kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí. Úmysl této mše bude za chválové kapely, zvláště za naši scholu Rytmig.

Ministranti se schází 12 minut přede mší v sakristii, pokud máš zájem, přijď. Nevadí, že s ministrováním nemáte žádné zkušenosti, všechno vás naučíme.

Pokud se chcete ke schole Rytmig hrou či zpěvem připojit, přijďte před 17:00 do průchodu (vchod z Ječné ul.).

Před mší svatou je možnost zpovědi nebo duchovního rozhovoru od 17:30 v místnosti 71 se Samem Prívarou a v místnosti u vrátnice se sestrou Simeonou.

Třičtvrtě hodiny přede mší se můžete připojit k modlitbě růžence. Začátek je v 18:15, přijďte tedy o něco dříve do průchodu na adresu Ječná 2. 

PostřeH! (Postředeční hodinka)
Pro vás, co se třeba v plném Družinském sále necítíte nejpříjemněji nabízíme i tuto středu připojit se k programu v Podkroví. Tam vás, hned po mši, uvede Pavel Banďouch do kontemplativní modlitby.

ČTVRTEK 23.11.
Herní večer
Ve čtvrtek se, v naprosté nenávaznosti na předchozí večery :D, uskuteční Herní večer. Sraz bude v 18:55 v průjezdu na adrese Ječná 2 a těšit se můžete na hry jak deskové, tak lehce pohybové, zkrátka na co bude nálada ;). Pokud máte doma nějakou hru, se kterou chcete ostatní seznámit, klidně můžete přinést, neztratí se ani něco malého na zub.
Heslo: Kdo si hraje, nezlobí!

SOBOTA 25.11.
Chodíme s jezuity
Tentokrát vyrazíme na celodenní pěší výlet krásnou přírodou Českého krasu. Sraz bude v 7:55 na hlavním nádraží u modelu z lega. Pojedeme do Zdic, jež jsou v 5. pásmu PID, doporučujeme tudíž koupit jízdenku PID.
Protože máme v plánu navštívit pár volně přístupných jeskyní na trase, vezměte si s sebou kromě vhodného oblečení a jídla na celý den také čelovku a reflexní vestu/pásky.
Čeká nás trasa dlouhá asi 20 km a plánovaný návrat je kolem 18 hodin (vlakem ze Srbska v 17:24). Těšíme se na vás!

DUCHOVNÍ DOPROVÁZENÍ
Jedná se o individuální doprovázení v modlitbě, kdy dotyčný doprovázený věnuje každý den čas (přibližně kolem 20 minut) modlitbě a jednou týdně se setká se svým doprovázejícím. S ním pak sdílí svou zkušenost modlitby a reflektuje ji. Doprovázení trvá čtyři týdny, a to v době adventu. Přihlašování k jednotlivým doprovázejícím najdete na našich webových stránkách:

https://vkhpraha.cz/2023/11/12/adventni-duchovni-doprovazeni-modlitby-ve-vkh/

TANEČNÍ S VKH
Přihlašování do tanečních je stále spuštěno. Moc děkujeme těm, co se již přihlásili! Zatím můžeme prozradit, že nám to vychází krásně do párů. V příštích dvou týdnech by vám měl přijít mail s informacemi, kdy se sejdeme a začneme se rozdělovat do tanečních dvojiček.
A vy, co byste si rádi osvěžili své taneční dovednosti a chtěli potrénovat na chystaný jarní ples VKH, ale ještě jste se nepřihlásili, máte šanci tak učinit do konce listopadu.

Taneční budou letos koncipované jinak, než jak jsme byli doposud zvyklí. S přihlášenými bychom místo soukromých lekcí navštěvovali lekce pro veřejnost. Výhodou by bylo, že do tanečních můžete chodit ve skupince fajn lidí z VKH a i když přijde méně lidí, bude v sále stále společenská atmosféra.
Vyplněním přiloženého formuláře (zatím nezávazného) si vás zapíšeme do tabulky, kterou vám po ukončení přihlašování, v listopadu, zpřístupníme.

FORMULÁŘ: https://docs.google.com/…/1FAIpQLSf3bTsnVom…/viewform…

Pokud nemáte tanečního partnera do páru, nevadí, v tabulce nebo na setkání budete moct zjistit, kdo je přihlášený a můžete se spolu domluvit. A samozřejmě se po domluvě můžete v párech případně i střídat.
VKH tedy nebude zapojeno jako organizátor tanečních, ale jako zprostředkovatel pro vytvoření skupinky lidí, kteří mají o taneční zájem a budou se moct společně přihlásit do tanečních škol.
Nebojte se tedy přihlásit! Více info v přiloženém formuláři a v případě dotazů se nebojte ani zeptat.

Emailové ohlášky na následující týdny:

PONDĚLÍ 27.11. PoVyK bez filtru

SOBOTA 2.12. Podkrovní víkendovka!
V sobotu 2. 12. proběhne od 9 hodin do pozdního odpoledne netradiční Podkrovní víkendovka. Těšit se můžete na společné hry, duchovní program, zpěvohraní nebo procházku po Praze. Akce je tedy jednodenní a zváni jsou všichni bez ohledu na věk, pohlaví, vyznání…či názor na ananas na pizze 🙂 Kapacita je omezena prostorem v našem podkroví, takže na nic nečekejte! Přihlašovat se můžete prostřednictvím tohoto formuláře:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScOGHfePSBYJat6EjJucpv0JlT6VaPfx4HqBkX07kjRloBQLA/viewform?usp=sf_link
Tak hurá do toho!

PONDĚLÍ 4.12. Adorace s chválami

ÚTERÝ 5.12. Útes

ČTVRTEK 7.12. Muzicírování
Ve čtvrtek 7. 11. budeme společně muzicírovat. Od 19 hodin si můžete přijít společně zazpívat a zahrát, výběr repertoáru je čistě na volbě účastníků a klidně můžete přinést oblíbený zpěvník. Zpívat budeme tak dlouho, dokud nás to bude bavit, Takže si zarezervujte čas a stavte se 😉

PÁTEK 8.12. Rorátní mše svatá
I letos nás čekají rorátní mše svaté v katedrále sv. Víta a společné snídaně na Fortně. Roráty začínají v 6:30, sraz máme v 6:20 před vstupem do katedrály.
Další rorátní mše budou 15. a 22.12.

SOBOTA 9.12. S VKH do divadla
Vyrazte s VKH za kulturou! Podařilo se nám vyjednat zlevněné lístky (za 175 Kč) na divadelní představení Vše mé je tvé. Jedná se o autorskou inscenaci divadelního spolku JEDL. Podkladem pro ni byly dopisy, které si Jan Zahradníček, známý básník, jehož tvorbu výrazně ovlivňovala jeho víra, vyměnil se svou ženou Marií během svého devítiletého věznění v komunistických lágrech. Po představení budeme mít možnost pobavit se o něm s jeho tvůrci.
formulář na přihlašování: Do divadla s VKH (google.com)

NEDĚLE 10.12. Předvánoční pečení perníčků
V neděli 10. 12. od 14 hodin budeme společně v prostorách VKH péct a zdobit perníčky. Přihlašovat se můžete prostřednictvím tohoto formuláře: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSej-Y_H1WxqWFpGfJq62R7ikhUHl03jxO-fE0zGwZ5XfLmM7w/viewform?usp=sf_link, ať zhruba víme, kolik nás bude. Až to všechno upečeme, bude možnost společně se zúčastnit mše svaté. Kdo budete chtít, přineste vykrajovátka. P.S. akce je určená i pro pečením nepolíbené zájemce…

28.12.-1.1 Filmové exercicie v Kolíně
Podcenit práci na Silvestra se nevyplácí. Co takhle zkusit něco nového? Například Silvestr v klášteře. Speciálními silvestrovskými filmovými exerciciemi vás provede náš studentský kaplan Samuel Prívara SJ a Pavel Banďouch SJ.
formulář na přihlašování: Exercicie v Kolíně pro VKH – přihláška na kurz (google.com)

Jako vždy, sledujte web a socky, kde vám prozradíme nebo připomeneme, co vás kdy čeká 🙂

Přejeme požehnaný týden a těšíme se na vááás!

Za tým VKH Praha
Týnka

______________________________

Týden modliteb za mládež
ČBK | Týden modliteb za mládež 2023 (cirkev.cz)

Sant’Egidio
Ve čtvrtek 30.11. jste komunitou Sant’Egidio opět zváni na pravidelnou službu lidem bez domova. Služba začíná v 17:45 na adrese Žitná 51 (přijít však můžete i později, a to na bohoslužbu do kostela sv. Štěpána) a po krátké bohoslužbě vyrážíme za lidmi na Národní třídu a do Holešovic. Nemusíte se ničeho bát, stačí jen přijít a uvidíte 😉 Na Žitné zvoňte na zvonek Sant’Egidio. Budeme se na vás těšit!

ADCM Praha
Pro mladé do 24 let proběhne u Salesiánů v Kobylisích Arcidiecézní setkání mladých, jste zváni. Více info v přiloženém plakátku.