9. týdenní přehled akcí VKH 27.11. – 3.12. 2023

  1. týden s VKH

Milí kamarádi,
týden se s týdnem opět sešel a máme tu další, tentokrát devátý informační mail. Věřím, že vám nabídne spoustu dalších skvělých akcí.

Akce VKH v týdnu 27.11. – 3.12. 2023:

PONDĚLÍ 27.11.
PoVyK – Bože, štveš mě! Debata bez filtru.
Boha chválíme, děkujeme Mu a často Ho o něco prosíme. Co ale dělat, když na Něj máme vztek? A jak s ním mluvit upřímně a bez frází?

VKH Praha společně s projekty Bez filtru a Hledám Boha pořádá diskuzi na téma BOŽE, ŠTVEŠ MĚ.
Přijďte si poslechnout a položit dotazy těm, kteří k tomuto tématu mají co říct.
Diskuze proběhne v pondělí 27. listopadu v 19 hodin v kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí ve Družinském sále. Do sálu se dostanete průjezdem z boku kostela na adrese Ječná 2. Zvoňte na Družinký sál.

O otevřené komunikaci s Bohem budou diskutovat Benedikt Mohelník, Jiří Kylar a Mireia Ryšková.
-Benedikt Mohleník
Katolický kněz, teolog, dominikán. V současné době je proděkanem na KTF UK v Praze, kde vyučuje teologii svátostí a ekleziologii. Je iniciátorem a garantem platformy Dominikánská 8 a šéfredaktorem Revue Salve.
-Jiří Kylar
Spoluzakladatel, předseda a manažer spolku Někdo ti uvěří. V současnosti pracuje jako OSVČ v oboru polygrafie.
-Mireia Ryšková
Česká katolická teoložka. Působí na Katedře biblických věd Katolické teologické fakulty UK v Praze. Vyučovala také

Diskuzi povede moderátor podcastu Bez filtru Ondřej Havlíček.

Všichni jste srdečně zváni!

STŘEDA 22. 11.

Ranní modlitba s Písmem
Pokud hledáte společenství, tak bychom vás rádi pozvali na středeční ranní modlitbu s Písmem. Jsme skupina asi 5-10 lidí a občas máme akce i mimo modlitební společenství. Rádi vás mezi sebe uvítáme.
Sraz je v 6:55 v průchodu na adrese Ječná 2. S sebou Bibli a snídani.

Studentská mše
Jako obvykle vás všechny zveme ke slavení mše svaté, se začátkem v 19 hodin v kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí. Úmysl mše bude za pronásledované pro víru.
Proběhne také další sbírka na vybavení školy v Indii, která spadá pod organizaci, ve které byli mladí z VKH Praha a VKH Olomouc letos o prázdninách pomáhat.

Ministranti se schází 12 minut přede mší v sakristii, pokud máš zájem, přijď. Nevadí, že s ministrováním nemáte žádné zkušenosti, všechno vás naučíme.

Pokud se chcete ke schole Rytmig hrou či zpěvem připojit, přijďte před 17:00 do průchodu (vchod z Ječné ul.).

Před mší svatou je možnost zpovědi nebo duchovního rozhovoru od 17:30 v místnosti 71 se Samem Prívarou a v místnosti u vrátnice se sestrou Simeonou.

Třičtvrtě hodiny přede mší se můžete připojit k modlitbě růžence. Začátek je v 18:15, přijďte tedy o něco dříve do průchodu na adresu Ječná 2. 

PostřeH! (Postředeční hodinka)
Pro vás, co se třeba v plném Družinském sále necítíte nejpříjemněji nabízíme i tuto středu připojit se k programu v Podkroví. Speciálně jste zváni všichni, co byste se někdy rádi zapojili do ministrování, ale bojíte se přijít, protože třeba nemáte zkušenosti a nevíte co a jak. Ve středu se budete mít šanci se o ministrování dozvědět více.

ČTVRTEK 30.11.
Herní večer II
Po dohodě s účastníky čtvrtečního herního večera jsme se tuto skvělou akci rozhodli zopakovat, a to hned příští čtvrtek a pozor, již od 18 hodin! Sraz je opět v průjezdu na adrese Ječná 2. Pokud chcete, můžete určitě přijít i později. V takovém případě zvoňte na zvonek Podkroví a bude vám otevřeno. Pokud chcete, můžete přinést i něco malého na zub. Těšíme se!

SOBOTA 2.12.
Podkrovní víkendovka
V sobotu 2. 12. proběhne od 9 hodin do pozdního odpoledne netradiční Podkrovní víkendovka. Těšit se můžete na společné hry, duchovní program, zpěvohraní, kreativní aktivity nebo procházku po Praze. Akce je tedy jednodenní a zvání jsou všichni bez ohledu na věk, pohlaví, vyznání…či názor na ananas na pizze 🙂 Místa je ještě dost, nicméně s přihlašováním příliš neotálejte 😉 Přihlašovat se můžete prostřednictvím tohoto formuláře: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScOGHfePSBYJat6EjJucpv0JlT6VaPfx4HqBkX07kjRloBQLA/viewform?usp=sf_link. Tak hurá do toho!

DUCHOVNÍ DOPROVÁZENÍ
Jedná se o individuální doprovázení v modlitbě, kdy dotyčný doprovázený věnuje každý den čas (přibližně kolem 20 minut) modlitbě a jednou týdně se setká se svým doprovázejícím. S ním pak sdílí svou zkušenost modlitby a reflektuje ji. Doprovázení trvá čtyři týdny, a to v době adventu. Do Přihlašování k jednotlivým doprovázejícím najdete na našich webových stránkách. Do konce přihlašování zbývá už jen pár dní, tak

https://vkhpraha.cz/2023/11/12/adventni-duchovni-doprovazeni-modlitby-ve-vkh/

TANEČNÍ S VKH
Moc děkujeme všem těm, co se již přihlásili! Vy, co jste tak ještě neučinili, ale chtěli byste, máte stále ještě do konce listopadu šanci. Obzvláště pak apelujeme na holky. Zatím je přihlášených o trochu více kluků, takže nebojte se, o taneční partnery nebude nouze :Dd

O TANEČNÍCH:
Taneční budou letos koncipované jinak, než jak jsme byli doposud zvyklí. S přihlášenými bychom místo soukromých lekcí navštěvovali lekce pro veřejnost. Výhodou by bylo, že do tanečních můžete chodit ve skupince fajn lidí z VKH a i když přijde méně lidí, bude v sále stále společenská atmosféra.
Vyplněním přiloženého formuláře (zatím nezávazného) si vás zapíšeme do tabulky, kterou vám po ukončení přihlašování, v listopadu, zpřístupníme.

FORMULÁŘ: https://docs.google.com/…/1FAIpQLSf3bTsnVom…/viewform…

Pokud nemáte tanečního partnera do páru, nevadí, v tabulce nebo na setkání budete moct zjistit, kdo je přihlášený a můžete se spolu domluvit. A samozřejmě se po domluvě můžete v párech případně i střídat.
VKH tedy nebude zapojeno jako organizátor tanečních, ale jako zprostředkovatel pro vytvoření skupinky lidí, kteří mají o taneční zájem a budou se moct společně přihlásit do tanečních škol.
Nebojte se tedy přihlásit! Více info v přiloženém formuláři a v případě dotazů se nebojte ani zeptat.

ABSOLVENTSKÉ KATOLICKÉ HNUTÍ PRAHA
Studium už máš za sebou? Přidej se do nového absolventského společenství AKH Praha. První setkání bude ve čtvrtek 30. 11. u dominikánů. Těšíme se!

Emailové ohlášky na následující týdny:

PONDĚLÍ 4.12. Adorace s chválami
Srdečně Vás všechny zveme na letošní již třetí adoraci s chválami, která se bude konat v Družinském sále kostela sv. Ignáce od 18:18. Budeme velmi rádi, když přijdete do našeho společenství a budete společně s námi chválit živého Pána!
Netradiční čas 18:18 začátku adorace může být milou příležitostí k tomu přijít ještě dříve a účastnit se mše svaté u sv. Ignáce od 17:30, na kterou adorace bezprostředně navazuje.
Pokud máte trochu možností se zapojit, chtěli bychom poprosit o pomoc s přípravou Družinského sálu. Vše začneme chystat od 17:30 a budeme moc vděční za každou pomocnou ruku. V případě zájmu o pomoc s přípravou prostoru nám napište na e-mail adorace@vkhpraha.cz a při příchodu zvoňte na zvonek Družinský sál v průjezdu na adrese Ječná 2.

ÚTERÝ 5.12. Útes

ČTVRTEK 7.12. Muzicírování
Ve čtvrtek 7.12. budeme společně muzicírovat. Od 19 hodin si můžete přijít společně zazpívat a zahrát, výběr repertoáru je čistě na volbě účastníků a klidně můžete přinést oblíbený zpěvník. Zpívat budeme tak dlouho, dokud nás to bude bavit, Takže si zarezervujte čas a stavte se 😉

PÁTEK 8.12. Rorátní mše svatá
I letos nás čekají rorátní mše svaté v katedrále sv. Víta a společné snídaně na Fortně. Roráty začínají v 6:30, sraz máme v 6:20 před vstupem do katedrály.
Další rorátní mše budou 15. a 22.12.

SOBOTA 9.12. S VKH do divadla
Vyrazte s VKH za kulturou! Podařilo se nám vyjednat zlevněné lístky (za 175 Kč) na divadelní představení Vše mé je tvé. Jedná se o autorskou inscenaci divadelního spolku JEDL. Podkladem pro ni byly dopisy, které si Jan Zahradníček, známý básník, jehož tvorbu výrazně ovlivňovala jeho víra, vyměnil se svou ženou Marií během svého devítiletého věznění v komunistických lágrech. Po představení budeme mít možnost pobavit se o něm s jeho tvůrci.
formulář na přihlašování: Do divadla s VKH (google.com)

NEDĚLE 10.12. Předvánoční pečení perníčků
V neděli 10. 12. od 14 hodin budeme společně v prostorách VKH péct a zdobit perníčky. Přihlašovat se můžete prostřednictvím tohoto formuláře: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSej-Y_H1WxqWFpGfJq62R7ikhUHl03jxO-fE0zGwZ5XfLmM7w/viewform?usp=sf_link, ať zhruba víme, kolik nás bude. Až to všechno upečeme, bude možnost společně se zúčastnit mše svaté. Kdo budete chtít, přineste vykrajovátka. P.S. akce je určená i pro pečením nepolíbené zájemce…

PONDĚLÍ 11.12. Literární večer II
V pondělí 11. 12. od 19 hodin proběhne v podkroví VKH v pořadí druhý Literární večer. V plánu je předčítání vybraných úryvků, sdílení dojmů ze čtenářských zážitků (i mimoknižního života ;)) a příjemně strávený čas. Tématem večera bude: dobrodružná literatura! S sebou si můžete vzít oblíbenou knihu či knihy a případně nějakou dobrotu na společný stůl. 

SOBOTA 16.12. Chodíme s jezuity

PONDĚLÍ 18.12. Filmový večer II

28.12.-1.1 Filmové exercicie v Kolíně
Podcenit práci na Silvestra se nevyplácí. Co takhle zkusit něco nového? Například Silvestr v klášteře. Speciálními silvestrovskými filmovými exerciciemi vás provede náš studentský kaplan Samuel Prívara SJ a Pavel Banďouch SJ.
formulář na přihlašování: Exercicie v Kolíně pro VKH – přihláška na kurz (google.com)

Jako vždy, sledujte web a sociální sítě, kde vám prozradíme nebo připomeneme, co vás kdy čeká 🙂

Přejeme vám plno energie a radosti do dalších dní!

Za tým VKH Praha
Týnka

______________________________

Sant’Egidio
Ve čtvrtek 30.11. jste komunitou Sant’Egidio opět zváni na pravidelnou službu lidem bez domova. Služba začíná v 17:45 na adrese Žitná 51 (přijít však můžete i později, a to na bohoslužbu do kostela sv. Štěpána) a po krátké bohoslužbě vyrážíme za lidmi na Národní třídu a do Holešovic. Nemusíte se ničeho bát, stačí jen přijít a uvidíte 😉 Na Žitné zvoňte na zvonek Sant’Egidio. Budeme se na vás těšit!

ADCM Praha
Pro mladé do 24 let proběhne u Salesiánů v Kobylisích Arcidiecézní setkání mladých, jste zváni. Více info v přiloženém plakátku.

Giving Tuesday
V rámci celosvětové akce Giving Tuesday se v hlavní budově filosofické fakulty UK bude 28. listopadu konat sbírka trvanlivých potravin a drogerie, které se předají Potravinové bance. Bližší informace najdete na Facebooku spolku Socka.