10. týdenní přehled akcí VKH 4. – 10.12. 2023

  1. týden s VKH

Drazí přátelé,
na úvod vás moc zdravím a prosím, abyste omluvili zpoždění informačního mailu, který z osobních a technických důvodů odesílám až teď.
Dálek, s týmem radních jsme velice rádi za částku 12 198 Kč, která se vybrala ve sbírce na zavedení teplé vody pro děvčata na internátní škole v Indii. Patří vám velké díky!
A nyní už více informací k akcím tohoto a dalších týdnů.

Akce VKH v týdnu 4. – 10.12. 2023:

ÚTERÝ 5.12.

Útes
Zdá se, že Útesu se letos daří. Jeho účastnici se rozhodli setkávat každý týden, což může být skvělá cesta k bližšímu poznání a důvěře. Kdokoliv nový je stále srdečně vítaný. Začínáme v 19 hodin, sraz je v 18:55 v průjezdu z Ječné ulice.

STŘEDA 6.12.

Ranní modlitba s Písmem
Pokud hledáte společenství, tak bychom vás rádi pozvali na středeční ranní modlitbu s Písmem. Jsme skupina asi 5-10 lidí a občas máme akce i mimo modlitební společenství. Rádi vás mezi sebe uvítáme.
Sraz je v 6:55 v průchodu na adrese Ječná 2. S sebou Bibli a snídani.

Studentská mše
Jako obvykle vás všechny zveme ke slavení mše svaté, se začátkem v 19 hodin v kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí. Úmysl této mše bude za lidi bez domova.

V minulém týdnu na PostřeHu jste mělli šanci nabýt vědomosti o ministrování. Při středeční mši máte šanci je využít v praxi a přidat se k ministrantům. Sraz je 12 minut přede mší v sakristii. A pokud máte zájem o ministrování a náhodou jste na ministrantském PostřeHu chyběli, tak to vůbec nevadí, všechno vás naučíme. Přijďte 🙂

Pokud se chcete ke schole Rytmig hrou či zpěvem připojit, přijďte před 17:00 do průchodu (vchod z Ječné ul.).

Před mší svatou je možnost zpovědi nebo duchovního rozhovoru od 17:30 v místnosti 71 se Samem Prívarou a v místnosti u vrátnice se sestrou Simeonou.

Třičtvrtě hodiny přede mší se můžete připojit k modlitbě růžence. Začátek je v 18:15, přijďte tedy o něco dříve do průchodu na adresu Ječná 2. 

PostřeH! (Postředeční hodinka)
V duchu úmyslu mše se ponese i další postředeční hodinka (nejspíše v podkroví). Společně budeme tvořit nepečené cukroví, které společenství Sant’Egidio rozdá lidem bez domova.

ČTVRTEK 7.12. Muzicírování
Ve čtvrtek 7. 11. budeme společně muzicírovat. Od 19 hodin si můžete přijít společně zazpívat a zahrát, výběr repertoáru je čistě na volbě účastníků a klidně můžete přinést oblíbený zpěvník nebo hudební instrument (je to dokonce velmi vítané). Zpívat budeme tak dlouho, dokud nás to bude bavit. Takže si zarezervujte čas a stavte se 😉 Pokud přijdete později, zvoňte na zvonek “VKH Praha”. Budeme se těšit!

PÁTEK 8.12. Rorátní mše svatá
I letos nás čekají rorátní mše svaté v katedrále sv. Víta a společné snídaně na Fortně (z vlastních zásob). Roráty začínají v 6:30, sraz máme v 6:20 před vstupem do katedrály.
Další rorátní mše budou 15. a 22.12.

SOBOTA 9.12. S VKH do divadla
Vyrazte s VKH za kulturou! Podařilo se nám vyjednat zlevněné lístky (za 175 Kč) na divadelní představení Vše mé je tvé. Jedná se o autorskou inscenaci divadelního spolku JEDL. Podkladem pro ni byly dopisy, které si Jan Zahradníček, známý básník, jehož tvorbu výrazně ovlivňovala jeho víra, vyměnil se svou ženou Marií během svého devítiletého věznění v komunistických lágrech. Po představení budeme mít možnost pobavit se o něm s jeho tvůrci.
formulář na přihlašování: Do divadla s VKH (google.com)

NEDĚLE 10.12. Předvánoční pečení perníčků
V neděli 10. 12. od 14 hodin budeme společně v prostorách VKH péct a zdobit perníčky. Přihlašovat se můžete prostřednictvím tohoto formuláře: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSej-Y_H1WxqWFpGfJq62R7ikhUHl03jxO-fE0zGwZ5XfLmM7w/viewform?usp=sf_link, ať zhruba víme, kolik nás bude. Až to všechno upečeme, bude možnost společně se zúčastnit mše svaté. Kdo budete chtít, přineste vykrajovátka.
P.S. akce je určená i pro pečením nepolíbené zájemce…

Emailové ohlášky na následující týdny:

PONDĚLÍ 11.12. Literární večer II
V pondělí 11. 12. od 19 hodin proběhne v podkroví VKH v pořadí druhý Literární večer. V plánu je předčítání vybraných úryvků, sdílení dojmů ze čtenářských zážitků (i mimoknižního života ;)) a příjemně strávený čas. Tématem večera bude: dobrodružná literatura! S sebou si můžete vzít oblíbenou knihu či knihy a případně nějakou dobrotu na společný stůl. 

ÚTERÝ 12.12. Útes

ČTVRTEK 14.12. Herní večer
Ve čtvrtek 14. 12. od 18 hodin proběhne další Herní večer, během něhož se budeme opět skvěle bavit! Díky všem, co už se zúčastnili a zároveň zveme ty, to jsou zatím na vážkách. Přijďte a rozhodně nebudte litovat 😉 Začínáme sice už v 18 hodin, ale přijít můžete kdykoliv během večera, stačí v průjezdu na Ječné 2 zazvonit na zvonek “VKH Praha”.  Zvoňte a bude vám otevřeno.

SOBOTA 16.12. Chodíme s jezuity

PONDĚLÍ 18.12. Filmový večer II
Už nyní se můžete těšit na podkrovní promítání filmu režiséra Franka Capry Život je krásný. Jedná se o snímek z roku 1946 a na americkém kontinentu se již stal vánoční klasikou, která však v našich končinách není příliš známá. Proto bychom se o kouzelný zážitek z tohoto filmu s vámi rádi podělili a zpříjemnili si tak poslední adventní týden příběhem o tom, že život každého z nás má velký smysl, a i když se nám někdy zdá, že se nám všechno rozpadá pod rukama, vždy je tu někdo, komu na nás záleží.

STŘEDA 20.12. Darujte krev s VKH
Zveme k zapojení se do akce Darujte krev s VKH! Sejdeme se v 8 hodin u hlavního vchodu do Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí. Vzhledem k tomu, že po dárcích krve je neustálá poptávka, můžete si být jisti, že vaše krev nepřijde na zmar. Kromě krve vás to bude stát jen hodinu vašeho času nicméně s vědomím toho, že tím pomůžete potřebným. Více informací můžete očekávat v dalších mailech nebo již teď na webovkách VFN: https://www.vfn.cz/pacienti/kliniky-ustavy/fakultni-transfuzni-oddeleni/informace-pro-darce-krve/

ČTVRTEK 21.12. Zpívání koled v metru
Ve čtvrtek 21. 12. vás srdečně zveme na Zpívání koled v metru a rozdávání perníčků lidem bez domova. Ty, co by chtěli protestovat proti koledám před Štědrým dnem, můžeme ubezpečit, že se bude jednat pouze o nácvik koled, aby nám to pak na Vánoce lépe šlo 🙂 Tak si to zapište a očekávejte více informací v dalších týdnech.

28.12. – 1.1 Filmové exercicie v Kolíně
Podcenit práci na Silvestra se nevyplácí. Co takhle zkusit něco nového? Například Silvestr v klášteře. Speciálními silvestrovskými filmovými exerciciemi vás provede náš studentský kaplan Samuel Prívara SJ a Pavel Banďouch SJ.
formulář na přihlašování: Exercicie v Kolíně pro VKH – přihláška na kurz (google.com)

Jako vždy, sledujte web a sociální sítě, kde vám prozradíme nebo připomeneme, co vás kdy čeká 🙂

Přeji všem hluboké prožití období adventu, do něhož jsme právě vstoupili a opravdové těšení se na příchod Pána Ježiše.

Za tým VKH Praha
Týnka

______________________________

Sant’Egidio
Ve čtvrtek 30.11. jste komunitou Sant’Egidio opět zváni na pravidelnou službu lidem bez domova. Služba začíná v 17:45 na adrese Žitná 51 (přijít však můžete i později, a to na bohoslužbu do kostela sv. Štěpána) a po krátké bohoslužbě vyrážíme za lidmi na Národní třídu a do Holešovic. Nemusíte se ničeho bát, stačí jen přijít a uvidíte 😉 Na Žitné zvoňte na zvonek Sant’Egidio. Budeme se na vás těšit!

Krize identity, odborná konference nejen pro učitele, pracovníky s mládeží a rodiče

Brno, 2. – 3. 2. 2024

Klademe si otázky: Co vytváří identitu osobnosti? Které faktory jsou dané a které se během života vyvíjí? Nakolik si člověk může svoji identitu stanovovat sám a nakolik ji tvoří jeho okolí?

Konference chce nabídnout učitelům, vychovatelům, vedoucím a rodičům vhled do tématu identity, aby se mohli v této oblasti lépe orientovat. Aby znali základní souvislosti, a tak si mohli stanovit svou vlastní hranici, nakolik jednání jim svěřených dětí respektovat a nakolik se nenechat ovlivňovat, jak s nimi jednat apod.

Více info: https://www.7vrchu.cz/krize-identity