11. týdenní přehled akcí VKH 11. – 17.12. 2023

  1. týden s VKH

Milí přátelé,
ráda vás vítám v novém týdnu a přeji krásné pondělní ráno (případně kteroukoliv jinou denní dobu :-). Poslední dva týdny před Vánocemi jsou celkem nabušené akcemi, dost často novými nebo renovovanými, takže doporučuji pozorné čtení, ať vám žádná z nich neproklouzne mezi očima a kalendářem 🙂

Akce VKH v týdnu 11. – 17.12. 2023:

PONDĚLÍ 11.12.

Literární večer II
V pondělí 11. 12. od 19 hodin proběhne v podkroví VKH v pořadí druhý Literární večer. V plánu je předčítání vybraných úryvků, sdílení dojmů ze čtenářských zážitků (i mimoknižního života ;)) a příjemně strávený čas. Tématem večera bude: dobrodružná literatura! S sebou si můžete vzít oblíbenou knihu či knihy a případně nějakou dobrotu na společný stůl. V případě pozdějšího příchodu zvoňte v průjezdu na zvonek “VKH Praha”.

ÚTERÝ 12.12.

Útes
Zdá se, že Útesu se letos daří. Jeho účastnici se rozhodli setkávat každý týden, což může být skvělá cesta k bližšímu poznání a důvěře. Kdokoliv nový je stále srdečně vítaný. Začínáme v 19 hodin, sraz je v 18:55 v průjezdu z Ječné ulice.

STŘEDA 6.12.

Ranní modlitba s Písmem
Ve středu s námi můžete začít den modlitbou s Písmem. Scházíme se v 6:55 v průjezdu na Ječné. Na programu je společná modlitba s Písmem a poté společná snídaně. S sebou si prosím doneste Bibli a snídani.

Studentská mše
Ve středu se přede mší také modlíme růženec a rádi Vás mezi sebou přivítáme. Sraz je v 18:20 v průjezdu v Ječné, modlitba následně probíhá od 18:25 v podkroví.

Středeční studentskou mši bude sloužit otec Marek Orko Vácha a její úmysl bude za zdravotníky.

Pokud se chcete ke schole Rytmig hrou či zpěvem připojit, přijďte před 17:00 do průchodu (vchod z Ječné ul.).

Po mši bude následovat PostřeH, ale pozor tentokrát zkoušíme novou věc. Od 20:15 bude probíhat examen v podkroví s možností následného neformálního setkání (examen je cca na 15 minut) a od 20:30 bude probíhat turnaj ve fotbálku. Opravdoví nadšenci mají tedy možnost stihnout obě akce. Přihlašování na turnaj je možné do 20:30 na baru a turnaj bude opět omezen na 16 hráčských dvojic.

Tuto středu NEBUDE možnost zpovědi u otce Samuela. Bude však přítomná sestra Simeona k duchovnímu rozhovoru v čase od 17:30. Po příchodu zvoňte prosím na vrátnici.

ČTVRTEK 14.12.
Herní večer
Ve čtvrtek 14. 12. od 18 hodin proběhne další Herní večer, během něhož se budeme opět skvěle bavit! Díky všem, co už se zúčastnili a zároveň zveme ty, co jsou zatím na vážkách, zda si tato akce zaslouží jejich drahocenný čas. Přijďte a rozhodně nebudete litovat 😉 Začínáme sice už v 18 hodin, ale
přijít můžete kdykoliv během večera, stačí v průjezdu na Ječné 2 zazvonit na zvonek “VKH Praha” a bude vám otevřeno.

PÁTEK 15.12. 
Rorátní mše svatá
V pátek 15.12. se opět setkáme na rorátní mši svaté v katedrále sv. Víta. Roráty začínají v 6:30, sraz máme v 6:20 před vstupem do katedrály svatého Víta. Následovat bude společná snídaně z vlastních zásob na Fortně.

SOBOTA 16.12.
Chodíme s jezuity
Další celodenní pěší výlet do přírody v rámci série Chodíme s Jezuity je tady!
16.12. se k nám můžete přidat. Sejdeme se v 8:05 u modelu z lega na hlavním nádraží. Společně dojedeme vlakem do Mnichovic, odkud krásnou přírodou České pahorkatiny povede naše cesta (asi 22 km).
Předpokládaný návrat je kolem 17-18 h. Zpět pojedeme vlakem z Říčan.

Koukáme na finále StarDance s VKH
V sobotu 16.12. bude večer možnost podívat se s VKH na finále StarDance. Přímý přenos začíná v 20:10, přijďte prosím v 19:50 do průjezdu Ječná 2. Pokud dorazíte později, zvoňte tamtéž na VKH Praha a pokračujte do podkroví. Můžete vzít něco dobrého na zub. Pro zájemce, kteří se před tím účastní výletu Chodíme s jezuity, bude možnost jít rovnou do prostor VKH a společně povečeřet.

Emailové ohlášky na následující týdny:

PONDĚLÍ 18.12. Filmový večer II
Už nyní se můžete těšit na podkrovní promítání filmu režiséra Franka Capry Život je krásný. Jedná se o snímek z roku 1946 a na americkém kontinentu se již stal vánoční klasikou, která však v našich končinách není příliš známá. Proto bychom se o kouzelný zážitek z tohoto filmu s vámi rádi podělili a zpříjemnili si tak poslední adventní týden příběhem o tom, že život každého z nás má velký smysl, a i když se nám někdy zdá, že se nám všechno rozpadá pod rukama, vždy je tu někdo, komu na nás záleží.

STŘEDA 20.12. Darujte krev s VKH
Ve středu 20. 12. vás zveme k zapojení se do akce Darujte krev s VKH! Sejdeme se v 8 hodin u hlavního vchodu do Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí.
Jestliže máte dotazy, pochybnosti nebo nejistoty ohledně darování, tak si můžete přečíst přiložený dokument, který jsme pro vás vytvořili a kde by snad vše podstatné mělo být shrnuto 🙂
Darování krve – Dokumenty Google

Studentská mše v kostele Nejsvětějšího Salvátora
Teď malé upozornění. Studentská mše, která se bude konat 20.12. NEBUDE v kostele u sv. Ignáce. Společnou mši budeme slavit v kostele Nejsvětějšího Salvátora na adrese Křižovnická 1040/4 a celebrovat bude Tomáš Halík.

ČTVRTEK 21.12. Zpívání koled v metru
Ve čtvrtek 21. 12. vás srdečně zveme na Zpívání koled v metru a rozdávání perníčků lidem bez domova. Ty, co by chtěli protestovat proti koledám před Štědrým dnem, můžeme ubezpečit, že se bude jednat pouze o nácvik koled, aby nám to pak na Vánoce lépe šlo 🙂 Tak si to zapište a očekávejte více informací v dalších týdnech.

28.12. – 1.1 Filmové exercicie v Kolíně
Podcenit práci na Silvestra se nevyplácí. Co takhle zkusit něco nového? Například Silvestr v klášteře. Speciálními silvestrovskými filmovými exerciciemi vás provede náš studentský kaplan Samuel Prívara SJ a Pavel Banďouch SJ.
formulář na přihlašování: Exercicie v Kolíně pro VKH – přihláška na kurz (google.com)

PONDĚLÉ 8.1. Adorace s chválami
I v lednu proběhne adorace s chválami. A to konkrétně 8.1. 2024 od 18:18. Budeme moc rádi za pomoc s přípravou. Všechny pomocníky uvítáme už od 17:30. Následovat bude krátké posezení u čaje v podkroví.

Jako vždy, sledujte web a sociální sítě, kde vám prozradíme nebo připomeneme, co vás kdy čeká 🙂

Přeji plno božího požehnání a mějte se fanfárově!

Za tým VKH Praha
Týnka

______________________________

Sant’Egidio
Ve čtvrtek 14.11. jste komunitou Sant’Egidio opět zváni na pravidelnou službu lidem bez domova. Služba začíná v 17:45 na adrese Žitná 51 (přijít však můžete i později, a to na bohoslužbu do kostela sv. Štěpána) a po krátké bohoslužbě vyrážíme za lidmi na Národní třídu a do Holešovic. Nemusíte se ničeho bát, stačí jen přijít a uvidíte 😉 Na Žitné zvoňte na zvonek Sant’Egidio. Budeme se na vás těšit!

Vánoční oběd pro lidi bez přístřešku a opuštěné staré lidi
Pod křídly komunity Sant’Egidio probíhá 25.12. tradičně již několik let pro chudé a opuštěné staré lidi slavnost v Arcibiskupském paláci, na které dostanou dárky a vánoční oběd. Do této překrásné akce se můžete zapojit i vy, a to i mnoha jinými způsoby, než jen samotnou pomocí v den slavnosti. Více informací a přihlašovací na danou výpomoc najdete zde:
Zázrak Vánoc: spolu u jednoho stolu, 25.12.2023 v Arcibiskupském paláci, v Praze – Komunita Sant’Egidio (santegidio.cz)

Krize identity, odborná konference nejen pro učitele, pracovníky s mládeží a rodiče

Brno, 2. – 3. 2. 2024

Klademe si otázky: Co vytváří identitu osobnosti? Které faktory jsou dané a které se během života vyvíjí? Nakolik si člověk může svoji identitu stanovovat sám a nakolik ji tvoří jeho okolí?

Konference chce nabídnout učitelům, vychovatelům, vedoucím a rodičům vhled do tématu identity, aby se mohli v této oblasti lépe orientovat. Aby znali základní souvislosti, a tak si mohli stanovit svou vlastní hranici, nakolik jednání jim svěřených dětí respektovat a nakolik se nenechat ovlivňovat, jak s nimi jednat apod.

Více info: https://www.7vrchu.cz/krize-identity