12. týdenní přehled akcí VKH 18. – 24.12. 2023

  1. týden s VKH

Drazí kamarádi,
po týdnu Vás opět zdravím a mám pro Vás přehled posledních událostí tohoto roku. Pořádně si jej užijte, jelikož pak bude na dva týdny utrum :))

Akce VKH v týdnu 18. – 24.12. 2023:

ÚTERÝ 19.12.

Útes
Toto úterý proběhne setkání otevřeného společenství Útes, sraz je v 18:55 v průjezdu na adrese Ječná 2. Rádi Vás uvidíme!

STŘEDA 20.12. 

Darujte krev s VKH
Ve středu vás zveme k zapojení se do akce Darujte krev s VKH! Sejdeme se v 8 hodin u hlavního vchodu do Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí. Kromě krve vás to bude stát jen hodinu vašeho času nicméně s vědomím toho, že tím pomůžete potřebným. Více informací najdete na webovkách VFN: https://www.vfn.cz/…ve/, nebo v tomto dokumentu, který jsme pro vás vytvořili https://docs.google.com/…sdk. Není potřeba se nikde přihlašovat, stačí prostě přijít. Zde jen pár základních informací, kterým je dobré před odběrem věnovat pozornost:

– s sebou průkaz totožnosti a kartičku pojištěnce
– ráno posnídat netučné jídlo (rohlík, džem, med, ovoce, …)
– před odběrem vypít minimálně 0,5 litru tekutin (voda, džus, minerálka, …)
– nechoďte, pokud jste aktuálně nemocní (nachlazení, chřipka, …)

Budeme tedy moc rádi, když přijdete a pomůžete tak někomu zachránit život. Děkujeme!

 

Ranní modlitba s Písmem
Ve středu s námi můžete začít den modlitbou s Písmem. Scházíme se v 6:55 v průjezdu na Ječné. Na programu je společná modlitba s Písmem a poté společná snídaně. S sebou si prosím doneste Bibli a snídani.

Studentská mše v kostele Nejsvětějšího Salvátora
Jak jistě víte, ve středu 20. 12. bude v 19 hodin speciální Předvánoční studentská mše v kostele Nejsvětějšího Salvátora na adresen Křížovnická 1040/4 a aby bylo na mši i na tradiční setkání poté vše pěkně připraveno, budeme potřebovat vaši pomoc.
Pokud je to tedy ve vašich silách, můžete se zapojit již od 15 hodin k pomoci Rytmigu u sv. Ignáce. Později pak bude sraz v 17:30 u Nejsvětějšího Salvátora, kde budeme přede mší připravovat občerstvení.
Nakonec bude samozřejmě potřeba to všechno uklidit, takže budeme moc rádi i za dobrovolníky, kteří s námi zůstanou až do konce.
A poslední možnost pomoci je ve formě přispění drobným občerstvením na společné stoly (můžete se například pochubit svými pekařskými a cukrářskými dovednostmi :)), které můžete přinášet buď přede mší do sakristie, nebo po mši taktéž do sakristie. Dobrovolníci se můžete hlásit našim radním Tomovi Souradovi nebo Terezce Králíkové. Všem již přihášeným i budoucím dobrovolníkům moc děkujeme!

Celebrovat bude Tomáš Halík a úmyslmše svaté bude za pokojné prožití Vánoc.

Přede mší tentokrát NEBUDE možnost zpovědi a duchovního rozhovoru a neproběhne ani růženec.

ČTVRTEK 21.12. 

Zpívání koled v metru a rozdávání perníčků lidem bez domova.
Ve čtvrtek vás srdečně zveme na tuto krásnou akcí rozdávání perníčků a radosti. Ty, co by chtěli protestovat proti zpívání koled před Štědrým dnem můžeme ubezpečit, že se bude jednat pouze o nácvik koled, aby nám to pak na Vánoce lépe šlo 🙂 Zpívání začne ve 20 hodin ve stanici I. P. Pavlova. Před zpíváním máme pro vás ve spolupráci se Sant’Egidiem pozvání na pomoc s balením dárků pro chudé a potřebné na adrese Žitná 51, a to již od 16:30. Přidat se však můžete kdykoliv v průběhu, stačí na zmíněné adrese zazvonit na zvonek Sant’Egidio. V 19 hodin se připojíme ke společné modlitbě v kostele sv. Štěpána a poté již půjdeme zpívat. 

Ať už se plánujete zúčastnit kterékoliv z částí večera, budete nejsrdečněji vítáni a my budeme moc rádi, když se nám přilásíte prostřednictvím tohoto formuláře (https://docs.google.com/…ink), ať víme, kolik nás bude 😉 Budeme se na vás moc těšit!

PÁTEK 22.12.

Rorátní mše svatá
Tento pátek se naposledy setkáme na rorátní mši svaté v katedrále sv. Víta. Roráty začínají v 6:30, sraz máme v 6:20 před vstupem do katedrály svatého Víta. Následovat bude společná snídaně z vlastních zásob na Fortně.

Emailové ohlášky na příští týdny:

28.12. – 1.1 Filmové exercicie v Kolíně
Podcenit práci na Silvestra se nevyplácí. Co takhle zkusit něco nového? Například Silvestr v klášteře. Speciálními silvestrovskými filmovými exerciciemi vás provede náš studentský kaplan Samuel Prívara SJ a Pavel Banďouch SJ.
formulář na přihlašování: Exercicie v Kolíně pro VKH – přihláška na kurz (google.com)

PONDĚLÉ 8.1. Adorace s chválami
I v lednu proběhne adorace s chválami. A to konkrétně 8.1. 2024 od 18:18 v Dužinském sále. Budeme moc rádi za pomoc s přípravou. Všechny pomocníky uvítáme už od 17:30. Následovat bude krátké posezení u čaje v podkroví.

PÁ – NE 1.-3. Duchovní obnova
Už si můžete rezervovat termín další duchovní obnovy ve VKH! Místo a podrobnější informace budou upřesněny později.

PÁTEK 5.4. Ples VKH Praha
Bližší informace k letošnímu plesu se brzy dozvíte na sociálních sítích. Již nyní je ale zřejmé, že vaše plány na páteční večer 5.4. 2024 jsou jasné 🙂

A samozřejmě kromě všech těchto akcí a událostí před námi stojí ta nejlepší a nejkrásnější událost svátků vánočních. Tak bych vám chtěla ze srdce popřát, ať jsou pro vás požehnané a ať je prožijete se svými blízkými.
Chtěla bych také moc prosit za to, ať umíme prokazovat díky za všechny dary, které nám v životě jsou a budou dány, včetně toho Největšího.

Sledujte web a sociální sítě, kde vám prozradíme nebo připomeneme, co vás kdy čeká 🙂

Za tým VKH Praha
Týnka

______________________________

Rozjíždíme aktivitu Pohledy pro VKH! Pochlubte se, kam všude cestujete, jaké krásné pohledy jste tam ulovili, nebo pošlete pohled od vás z domova a pomozte nám tak vyzdobit naše společné podkroví. Je to jednoduché! Stačí poslat pohled na adresu: 

VKH Praha
Ječná 505/2
Praha 2
120 00

…no a my pak všechny ty krásné pohledy přidáme na naši nástěnku v podkroví, kde už jeden takový krasavec visí 🙂

Vánoční oběd pro lidi bez přístřešku a opuštěné staré lidi
Pod křídly komunity Sant’Egidio probíhá tradičně již několik let 25.12. slavnost v Arcibiskupském paláci pro chudé a opuštěné staré lidi, na které dostanou dárky a vánoční oběd. Do této překrásné akce se můžete zapojit i mnoha jinými způsoby dny před slavností. Více informací a přihlašování na danou výpomoc najdete zde:
Zázrak Vánoc: spolu u jednoho stolu, 25.12.2023 v Arcibiskupském paláci, v Praze – Komunita Sant’Egidio (santegidio.cz)

Krize identity, odborná konference nejen pro učitele, pracovníky s mládeží a rodiče

Brno, 2. – 3. 2. 2024

Klademe si otázky: Co vytváří identitu osobnosti? Které faktory jsou dané a které se během života vyvíjí? Nakolik si člověk může svoji identitu stanovovat sám a nakolik ji tvoří jeho okolí?

Konference chce nabídnout učitelům, vychovatelům, vedoucím a rodičům vhled do tématu identity, aby se mohli v této oblasti lépe orientovat. Aby znali základní souvislosti, a tak si mohli stanovit svou vlastní hranici, nakolik jednání jim svěřených dětí respektovat a nakolik se nenechat ovlivňovat, jak s nimi jednat apod.

Více info: https://www.7vrchu.cz/krize-identity