13. týdenní přehled akcí VKH 1. – 7.1. 2024

  1. týden s VKH

Drazí přátelé,
několik dnů přemýšlím nad tím, jak uvést tento mail. Co by se asi slušelo říct ke vstupu do nového roku, když předchozí dva týdny byly, jaké byly? Odpověď nacházím těžce a zároveň mě tohle hledání nutí si třídit mé vlastní pocity a myšlenky. Dovolte mi tedy prosím na úvod krátké osobní poděkování a zamyšlení 🙂
Musím říct, že díky tomu, co se odehrávalo po událostech 21.12., jsem nejsilněji za svůj život poznala význam slova naděje.
Z jedné části za to vděčím společnosti, která navzdory mnohým nedostatkům dokázala, že je v nitru dobrá a laskavá. A každému z vás, přesto že vás často osobně neznám, děkuji za spoluutváření takové společnosti.
Z druhé části je to zakoušení živého příběhu Vánoc. Bůh přichází na svět do těch nejhorších podmínek, do těch nejméně očekávaných míst, rodí se v chlévě. Stejně i do srdcí plných smutku a zoufalství přichází Bůh, aby je pomalu prozařoval a uzdravoval. V jakékoliv době, pořád.

Akce VKH v týdnu 1. – 7.1. 2024:

STŘEDA 3.1. 

Ranní modlitba s Písmem
Ve středu s námi můžete začít den modlitbou s Písmem. Scházíme se v 6:55 v průjezdu na Ječné. Na programu je společná modlitba s Písmem a poté společná snídaně. S sebou si prosím doneste Bibli a snídani.

Studentská mše
Ve středu nás čeká tradiční studentská mše svatá v kostele sv. Ignáce od 19:00. Tentokrát nám mši odslouží otec Roman Kubín.

Přede mší bude možnost zpovědi, od 17:30.

Čtyřicet minut předem mší se můžete připojit k modlitbě růžence. Přijďte v tuto dobu do průchodu na adresu Ječná 2 a společně se poté přesuneme na modlitbu do podkroví.

Po mši vás jako obvykle zveme do Družinské. Pití bude jako obvykle, ale POZOR, NEBUDE JÍDLO. Přijďte tedy radši najezení nebo si přineste večeři s sebou a nebo můžete přinést i něco pro kamarády.

PostřeH! (Postředeční hodinka)
Zajímá vás, jak probíhá středeční ranní modlitba s Písmem, ale ráno nemůžete dorazit? Tak to je středeční PostřeH právě pro vás. Budeme se totiž modlit s Biblí. Začátek bude tradičně ve 20:15 a modlit se budeme v místnosti 71 (meditační místnost).

ČTVRTEK 4.1. 

Herní večer
Pojďte si společně ve čtvrtek zahrát deskovky na úplně první Herní večer nového roku! Sejdeme se v 18 hodin v podkroví a nebo, pokud přijdete později, můžete v průjezdu na Ječné 2 zvonit na zvonek “VKH Praha”. Tak neváhejte a přijďte!

Emailové ohlášky na příští týdny:

PONDĚLÉ 8.1. Adorace s chválami
I v lednu proběhne adorace s chválami. A to konkrétně 8.1. 2024 od 18:18 v Dužinském sále. Budeme moc rádi za pomoc s přípravou. Všechny pomocníky uvítáme už od 17:30. Následovat bude krátké posezení u čaje v podkroví.

ÚTERÝ 9.1. Útes

ČTVRTEK 18.1. Mezinárodní čajovna
Ve čtvrtek 18. 1. budeme mít v podkroví VKH možnost společné modlitby a seznámení se zahraničními studenty studujícími v Praze.
Modlitbou začneme a pokračovat budeme mezinárodní čajovnou s mistrovsky připraveným čajem. Příjemná a uvolněná atmosféra u čaje je skvělou podmínkou pro seznámení se s novými lidmi, poznat cizí kultury, popovídat si. 
PS Pokud váháte kvůli jazykové bariéře, tak věřte, že se minimálně společnými silami určitě domluvíme a že zahraniční studenti jsou shovívaví a nejvíce ocení to, že se s nimi někdo chce domluvit, a to je nejdůležitější.

SOBOTA 20.1. Chodíme s jezuity na běžky
PRO OSTŘÍLENÉ BĚŽKAŘE I ÚPLNÉ ZELENÁČE
Srdečně vás zveme na běžkování v nejlepším českém středisku – v Bedřichově v Jizerských horách!
Sraz bude v 7:45 na Černém mostě. Autobusem dojedeme do Liberce, městskou do Bedřichova a odtud na běžkařský výlet (trasa má cca 16 km)

Těšit se můžete na krásnou zimní přírodu.

S sebou si vezměte vhodné oblečení, běžkařské vybavení, svačinku a pití (na oběd si zajdeme) a kupte si jízdenku na autobus v 8:00 z Černého Mostu do Liberce (kapacita autobusu je omezená, tak si ji kupte v předstihu, místenky berte odzadu autobusu). Také si kupte jízdenku nazpět (odjezd 17:00 Liberec Fügnerova, příjezd do Prahy 18:05).

Kdo nemá běžkařské vybavení (běžky, hůlky a boty), ať si je půjčí dopředu v Praze.

PONDĚLÍ 22.1. Bruslení s VKH
V pondělí 22. 1. půjdeme společně oprášit naše (kraso)bruslařské dovednosti na kluziště na Pankráci. Sejdeme se v 18:30 na místě, po bruslení bude možnost společného posezení v některém z místních podniků. Cena vstupného je 100 Kč, půjčení bruslí stojí 80 Kč. Tak si zapište do deníčků Bruslení s VKH a přijďte!

PONDĚLÍ 5.2. Adorace s chválami

PÁ – NE 1. – 3.3. Duchovní obnova
Už si můžete rezervovat termín další duchovní obnovy ve VKH! Místo a podrobnější informace budou upřesněny později.

PÁTEK 5.4. Ples VKH Praha
Bližší informace k letošnímu plesu se brzy dozvíte na sociálních sítích. Už nyní je ale jisté, že vaše plány na páteční večer 5.4. 2024 jsou jasné!
Pokud jste se dočetli přes všechny ty akce a přes dlouhý (snad ne příliš patetický 🙂 úvod až sem, tak dobře vy.
Na závěr, abych tento mail nějak uzavřela, vám chci u příležitosti vstupu do roku 2024 popřát plno síly, odvahy, lásky, porozumění a touhy být světlem světa a solí země!

Sledujte web a sociální sítě, kde vám prozradíme nebo připomeneme, co vás kdy čeká 🙂

Za tým VKH Praha
Týnka

______________________________

Ve čtvrtek 4. 1. jste komunitou Sant’Egidio opět zváni na pravidelnou službu lidem bez domova. Služba začíná v 17:45 na adrese Žitná 51 (přijít však můžete i později, a to na modlitbu do kostela sv. Štěpána v 19 hodin) a poté vyrážíme za chudými na Národní třídu a do Holešovic. Nemusíte se ničeho bát, stačí jen přijít a uvidíte 😉 Na Žitné zvoňte na zvonek Sant’Egidio. Budeme se na vás těšit!

Sportování s lazarem
Od 11.1. až do dubna se bude každý čtvrtek chodit hrát florbal a to od 19 do 20:30 na adresu Umělecká 8 – vchod zezadu ze dvora prosklenými dveřmi. Přidat se může kdokoliv a kdykoliv. Máme i florbalky na půjčení 🙂

Podpůrná skupinová setkání a otevřený prostor pro studující a zaměstnance UK na Fortně
Podpůrná skupinová setkání a otevřený prostor pro studující a zaměstnance UK | Filozofická fakulta Univerzity Karlovy (cuni.cz)

Rozjíždíme aktivitu Pohledy pro VKH! Pochlubte se, kam všude cestujete, jaké krásné pohledy jste tam ulovili, nebo pošlete pohled od vás z domova a pomozte nám tak vyzdobit naše společné podkroví. Je to jednoduché! Stačí poslat pohled na adresu: 

VKH Praha
Ječná 505/2
Praha 2
120 00

…no a my pak všechny ty krásné pohledy přidáme na naši nástěnku v podkroví, kde už jeden takový krasavec visí 🙂

Seminář ekumenické lesní školy
Přijměte pozvání na seminář v krásném prostředí kláštera bosých karmelitánů na Fortně na Hradčanském náměstí se spoustou zajímavých přednášek a nádherným výhledem na Prahu.

  1. ročník semináře Ekumenické lesní školy přináší spoustu zajímavých hostů, kteří budou přednášet zejména na téma Minulost, PŘÍTOMNOST a Budoucnost. Můžeš se také těšit na významné osobnosti jako jsou Tomáš Czernin, místopředseda Senátu Parlamentu ČR, Miloň Čepelka, člen Divadla Járy Cimrmana, Petr Váňa, zhotovitel repliky mariánského sloupu v Praze, Šimon Pánek, ředitel společnosti Člověk v tísni a mnoho dalších. Koncert Pavla Čadka.

Nebude chybět šifrovací hra po Hradčanech, čajovna TunelDeskoherna, a mnoho dalšího.

Těšíme se na společné setkání,

Tým semináře a ELŠ

Krize identity, odborná konference nejen pro učitele, pracovníky s mládeží a rodiče

Brno, 2. – 3. 2. 2024

Klademe si otázky: Co vytváří identitu osobnosti? Které faktory jsou dané a které se během života vyvíjí? Nakolik si člověk může svoji identitu stanovovat sám a nakolik ji tvoří jeho okolí?

Konference chce nabídnout učitelům, vychovatelům, vedoucím a rodičům vhled do tématu identity, aby se mohli v této oblasti lépe orientovat. Aby znali základní souvislosti, a tak si mohli stanovit svou vlastní hranici, nakolik jednání jim svěřených dětí respektovat a nakolik se nenechat ovlivňovat, jak s nimi jednat apod.

Více info: https://www.7vrchu.cz/krize-identity

Nabídka brigády
Ahoj,
jsem bývalý radní spolku VKH Praha a absolvent VŠE v Praze. Aktuálně již čtvrtým rokem pracuji v oboru financí a vzhledem k tomu, že práce je čím dál víc, uvítám do týmu studentku na pozici Asistentka. Práce by obnášela zejména administrativní úkony, resp. evidenci dat, kontrolu termínů, tvorba a příprava nezbytných dokumentů, ad hoc úkoly apod.

Nabízím odměnu skrz dohodu o provedení práce ve výši 140 Kč/hod. první dva zkušební měsíce, poté 160 Kč/hod. + výkonnostní bonusy. S časovou náročností to vidím na 10–12h týdně, lze flexibilně nastavit podle studia nebo domluvy, např. středy můžeme končit se mší 🙂

Kancelář mám na Karlově náměstí – adresa Václavská 2073/20. Nástup práce od 1.2.2024.

V případě zájmu se prosím ozvěte na mail: tomas.sisak@zfpa.cz nebo na tel. čísle: 737 013 089.