14. týdenní přehled akcí VKH 8. – 14.1. 2024

  1. týden s VKH

Milí přátelé,
doufám, že jste uplynulý týden prožili v klidu a pokoji a jste plní elánu vkročit do dalšího, již 14. týdne s VKH 🙂

Akce VKH v týdnu 8. – 14.1. 2023:

PONDĚLÉ 8.1.

Adorace s chválami
Již toto pondělí proběhne adorace s chválami. Začínáme v 18:18. Budeme moc rádi za pomoc s přípravou. Všechny pomocníky uvítáme už od 17:30. Pro všechny příchozí, zvoňte prosím na zvonek Družinský sál na adrese Ječná 2. Následovat bude krátké posezení u čaje v podkroví.

ÚTERÝ 9.1.

Útes
V úterý se se opět koná pravidelné setkání otevřeného společenství Útes. Sraz je v 18:55 v průjezdu na adrese Ječná 2. Rádi Vás uvidíme :-)!

STŘEDA 10.1. 

Ranní modlitba s Písmem
Ve středu s námi můžete začít den modlitbou s Písmem. Scházíme se v 6:55 v průjezdu na Ječné. Na programu je společná modlitba s Písmem a poté společná snídaně. S sebou si prosím doneste Bibli a snídani.

Studentská mše
Ve středu se na vás všechny těšíme na naší tradiční studentské rytmické mši u sv. Ignáce v 19:00. Mše bude sloužena za naše rodiče.

Přede mší bude od 17:30 možnost zpovědi a duchovního rozhovoru se sestrou Simeonou (místnost u vrátnice) a otcem Samuelem (místnost 71).

Čtyřicet minut předem mší se můžete připojit k modlitbě růžence. Přijďte tedy v 18:2é do průchodu na adresu Ječná 2 a společně se poté přesuneme na modlitbu do podkroví.

Po mši vás jako obvykle zveme do Družinského sálu a také na postředeční hodinku.

PostřeH! (Postředeční hodinka)
Tentokrát se společně pomodlíme examen. Sraz je tradičně ve 20:15 v místnosti 71.

ČTVRTEK 11.1. 

Herní večer
Ve čtvrtek všechny opět zveme na Herní večer. Začínáme tradičně od 18 hodin a vítáni jsou také všichni, co přijdou v průběhu a zazvoní na zvonek “VKH Praha”.

Emailové ohlášky na příští týdny:

ÚTERÝ 16.1. Útes

ČTVRTEK 18.1. Mezinárodní čajovna
Ve čtvrtek 18. 1. budeme mít v podkroví VKH možnost společné modlitby a seznámení se zahraničními studenty studujícími v Praze. Modlitbou začneme a pokračovat budeme Mezinárodní čajovnou s mistrovsky připraveným čajem. Nebojte se tedy přijít, seznámit se s novými lidmi, poznat cizí kultury, popovídat si a vychutnat si skvělý čaj. 
P. S. pokud váháte kvůli jazykové bariéře, není se čeho bát, jelikož zahraniční studenti jsou v cizí zemi rádi za každou možnost si jakkoliv popovídat s místními bez ohledu na dodržování gramatických pravidel 🙂

SOBOTA 20.1. Chodíme s jezuity na běžky
PRO OSTŘÍLENÉ BĚŽKAŘE I ÚPLNÉ ZELENÁČE
Srdečně vás zveme na běžkování v nejlepším českém středisku – v Bedřichově v Jizerských horách!
Sraz bude v 7:45 na Černém mostě. Autobusem dojedeme do Liberce, městskou do Bedřichova a odtud na běžkařský výlet (trasa má cca 16 km)

Těšit se můžete na krásnou zimní přírodu.

S sebou si vezměte vhodné oblečení, běžkařské vybavení, svačinku a pití (na oběd si zajdeme) a kupte si jízdenku na autobus v 8:00 z Černého Mostu do Liberce (kapacita autobusu je omezená, tak si ji kupte v předstihu, místenky berte odzadu autobusu). Také si kupte jízdenku nazpět (odjezd 17:00 Liberec Fügnerova, příjezd do Prahy 18:05).

Kdo nemá běžkařské vybavení (běžky, hůlky a boty), ať si je půjčí dopředu v Praze.

PONDĚLÍ 22.1. Bruslení s VKH
V pondělí 22.1. půjdeme společně oprášit naše (kraso)bruslařské dovednosti na kluziště na Pankráci. Sejdeme se v 18:30 na místě, po bruslení bude možnost společného posezení v některém z místních podniků. Cena vstupného je 100 Kč, půjčení bruslí stojí 80 Kč. Tak si zapište do deníčků Bruslení s VKH a přijďte!

STŘEDA 24.1. Darujte krev s VKH
Ve středu 24. 1. vás opět zveme k zapojení se do akce Darujte krev s VKH! Sejdeme se v 8 hodin u hlavního vchodu do Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí. Kromě krve vás to bude stát jen asi hodinu vašeho času nicméně s vědomím toho, že tím pomůžete potřebným. Více informací najdete na webovkách VFN: https://www.vfn.cz/pacienti/kliniky-ustavy/fakultni-transfuzni-oddeleni/informace-pro-darce-krve/, nebo v tomto dokumentu, který jsme pro vás vytvořili https://docs.google.com/…sdk. Není potřeba se nikde přihlašovat, stačí prostě přijít 😉

PONDĚLÍ 5.2. Adorace s chválami

S VKH do divadla
Po zkouškovém půjdeme opět s VKH do divadla a tentokrát budeme mít možnost shlédnout představení divadelního spolku IMAGE Theatre, jehož představení probíhají formou černého divadla se světelnými prvky. Přihlašovat se můžete prostřednictvím tohoto formuláře (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc1zuivnnf8kGqBnQ3tYkmeFZ-f5xOGELILE15gPJEpfd1_Ng/viewform?usp=sf_link), kde nám zároveň můžete pomoct vybrat jeden ze dvou možných termínů (27. 2. nebo 5. 3.). Prosíme, pokud je to ve vašich možnostech, abyste se přihlásili co nejdříve (ideálně do 14.1.) a my tak mohli zarezervovat místa vedle sebe na daný den. Poté však bude stále možnost se přihlašovat do doby, dokud budou mít na představení volná místa 🙂 Neváhejte se tedy přihásit, takové divadlo totiž jen tak někde neuvidíte!

PÁ – NE 1. – 3.3. Duchovní obnova
Už si můžete rezervovat termín další duchovní obnovy ve VKH! Místo a podrobnější informace budou upřesněny později.

PÁTEK 5.4. Ples VKH Praha
Bližší informace k letošnímu plesu se brzy dozvíte na sociálních sítích. Už nyní je ale jisté, že vaše plány na páteční večer 5.4. 2024 jsou jasné!

Do dalších dnů přeji plno chutě do života, dobrých rozhodnutí a všem studentům co nejvíce úspěšných zkoušek. No a to je za mě všechno 🙂

Sledujte web, Facebook, Instagram, no… však to znáte 🙂

Za tým VKH Praha
Týnka

______________________________

Sportování s lazarem
Od 11.1. až do dubna se bude každý čtvrtek chodit hrát florbal a to od 19 do 20:30 na adresu Umělecká 8 – vchod zezadu ze dvora prosklenými dveřmi. Přidat se může kdokoliv a kdykoliv. Máme i florbalky na půjčení 🙂

Podpůrná skupinová setkání a otevřený prostor pro studující a zaměstnance UK na Fortně
Podpůrná skupinová setkání a otevřený prostor pro studující a zaměstnance UK | Filozofická fakulta Univerzity Karlovy (cuni.cz)

Rozjíždíme aktivitu Pohledy pro VKH! Pochlubte se, kam všude cestujete, jaké krásné pohledy jste tam ulovili, nebo pošlete pohled od vás z domova a pomozte nám tak vyzdobit naše společné podkroví. Je to jednoduché! Stačí poslat pohled na adresu: 

VKH Praha
Ječná 505/2
Praha 2
120 00

…no a my pak všechny ty krásné pohledy přidáme na naši nástěnku v podkroví, kde už jeden takový krasavec visí 🙂

Seminář ekumenické lesní školy
Přijměte pozvání na seminář v krásném prostředí kláštera bosých karmelitánů na Fortně na Hradčanském náměstí se spoustou zajímavých přednášek a nádherným výhledem na Prahu.

  1. ročník semináře Ekumenické lesní školy přináší spoustu zajímavých hostů, kteří budou přednášet zejména na téma Minulost, PŘÍTOMNOST a Budoucnost. Můžeš se také těšit na významné osobnosti jako jsou Tomáš Czernin, místopředseda Senátu Parlamentu ČR, Miloň Čepelka, člen Divadla Járy Cimrmana, Petr Váňa, zhotovitel repliky mariánského sloupu v Praze, Šimon Pánek, ředitel společnosti Člověk v tísni a mnoho dalších. Koncert Pavla Čadka.

Nebude chybět šifrovací hra po Hradčanech, čajovna TunelDeskoherna, a mnoho dalšího.

Těšíme se na společné setkání,

Tým semináře a ELŠ

Krize identity, odborná konference nejen pro učitele, pracovníky s mládeží a rodiče

Brno, 2. – 3. 2. 2024

Klademe si otázky: Co vytváří identitu osobnosti? Které faktory jsou dané a které se během života vyvíjí? Nakolik si člověk může svoji identitu stanovovat sám a nakolik ji tvoří jeho okolí?

Konference chce nabídnout učitelům, vychovatelům, vedoucím a rodičům vhled do tématu identity, aby se mohli v této oblasti lépe orientovat. Aby znali základní souvislosti, a tak si mohli stanovit svou vlastní hranici, nakolik jednání jim svěřených dětí respektovat a nakolik se nenechat ovlivňovat, jak s nimi jednat apod.

Více info: https://www.7vrchu.cz/krize-identity

Nabídka brigády
Ahoj,
jsem bývalý radní spolku VKH Praha a absolvent VŠE v Praze. Aktuálně již čtvrtým rokem pracuji v oboru financí a vzhledem k tomu, že práce je čím dál víc, uvítám do týmu studentku na pozici Asistentka. Práce by obnášela zejména administrativní úkony, resp. evidenci dat, kontrolu termínů, tvorba a příprava nezbytných dokumentů, ad hoc úkoly apod.

Nabízím odměnu skrz dohodu o provedení práce ve výši 140 Kč/hod. první dva zkušební měsíce, poté 160 Kč/hod. + výkonnostní bonusy. S časovou náročností to vidím na 10–12h týdně, lze flexibilně nastavit podle studia nebo domluvy, např. středy můžeme končit se mší 🙂

Kancelář mám na Karlově náměstí – adresa Václavská 2073/20. Nástup práce od 1.2.2024.

V případě zájmu se prosím ozvěte na mail: tomas.sisak@zfpa.cz nebo na tel. čísle: 737 013 089.