17. týdenní přehled akcí VKH 29.1. – 4.2. 2024

  1. týden s VKH

Milí přátelé,

měsíc leden se pomalu ale jistě blíží ke konci. S tím se ale zároveň nevyhnutelně blíží skvělé akce, které stále čekají v našem kalendáři. Doufáme, že už jste přihlášení i sbalení na Lyžovačka s VKH ČR, abyste si letošní sníh mohli naplno užít.

Akce VKH v týdnu 29.1. – 4.2. 2024:

ÚTERÝ 30.1.

Útes
Toto úterý proběhne setkání otevřeného společenství Útes, sraz je v 18:55 v průjezdu na adrese Ječná 2. Rádi vás uvidíme!

STŘEDA 31.1.

Ranní modlitba s Písmem
Ve středu s námi můžete začít den modlitbou s Písmem. Scházíme se v 6:55 v průjezdu na Ječné. Na programu je společná modlitba s Písmem a poté společná snídaně. S sebou si prosím doneste Bibli a snídani.

Studentská mše

Ve středu se na vás všechny těšíme na naší tradiční studentské rytmické mši u sv. Ignáce v 19:00. Tentokrát ji bude sloužit otec Rafał Kaca. Úmysl této mše svaté bude za vedoucí táborů a animátory pro mládež.

Přede mší bude od 17:30 možnost zpovědi a duchovního rozhovoru s otcem Rafaelem (místnost 71) a sestrou Simeonou (místnost u vrátnice).

Čtyřicet minut předem mší se můžete připojit k modlitbě růžence. Přijďte tedy v 18:20 do průchodu na adresu Ječná 2 a společně se poté přesuneme na modlitbu do podkroví.

PostřeH! (Postředeč hodinka)
Tentokrát budeme mít možnost nahlédnout do světa čajů při čajovně v podkroví. Sraz tradičně ve 20:15 v podkroví.

ČTVRTEK 1.2. 

Herní večer
Ve čtvrtek se opět sejdeme od 18 hodin v podkroví na Herním večeru, kde se odreagujeme od zkouškového nad deskovkami. Můžete přijít i později, v takovém případě zvoňte na zvonek VKH Praha.

Sportování s Lazarem
Od minulého až do dubna si každý čtvrtek od 19:00 do 20:30 můžete formou florbalu přijít zasportovat s Lazarem! Kdokoliv a kdykoliv se může přidat, máme i florbalky na půjčení 🙂 Stačí jen přijít na adresu Umělecká 8 vchodem zezadu ze dvora prosklenými dveřmi.

Emailové ohlášky na příští týdny:

PONDĚLÍ 5.2. Adorace s chválami
5.2. proběhne další adorace s chválami již tradičně od 18:18 ve Družinském sále.

ÚTERÝ 6.2. Útes

7. – 11. 2. Lyžovačka s VKH
Po zkouškovém období je potřeba si pořádně odfrknout. Kdy jindy než 7. – 11.2. a kde jinde než v Krkonoších na faře v Rokytnici nad Jizerou a s kým jiným než s VKH?
Chceš-li s VKH lyžařem býti, musíš formulář náš vyplniti: https://forms.gle/NKL1bXsoXbnuhkT98

PÁTEK 16.2. První křížová cesta
V postní době nás i letos čekají páteční křížové cesty. První tedy bude 16.2. Sraz je v 6:25 na zastávce Pohořelec. Samotná křížová cesta začne v 6:30 na Petříně. Následovat bude společná snídaně na Fortně. Každou křížovou cestu povede nějaké pražské otevřené společenství, je to tedy skvělá možnost, pro všechny, kteří třeba společenství hledáte.

ÚTERÝ 20.2. Toulky po klášterech pražských
V únoru začíná cyklus návštěv klášterů s Pavlem Banďouchem. Poprvé se budeme toulat 20.2 🙂

PÁ – NE 1. – 3.3. Duchovní obnova
Cítíš, že potřebuješ dobít baterky? Přeješ si zažít živé společenství, najít inspiraci nebo mít kde duchovně načerpat? Přijmi pozvání na duchovní obnovu v komunitním centru v Sedlčanech. Přihlašování a více informací zde: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf_pbf0OssH_6zgzJXjI6hyQuqHL7FzbzQzAixahXMqtAvYgA/viewform Je možné se přihlásit do neděle 25. 2. Těšíme se na vás! 🙂

PÁTEK 5.4. Ples VKH Praha
Srdečně vás zveme na již tradiční ples VKH Praha. Máme velkou radost, že se můžeme v roce 2024 opět společně setkat na slavnosti plné zábavy, tance a přátel.
Ples se uskuteční v pátek 5. dubna od 19 hodin v kulturním centru Novodvorská.
Na náš večer se naladí skupina Mane.
Stejně jako o všech dalších informacích i o prodeji vstupenek vás bude včas informovat.
O veškerých novinkách o události uslyšíte také na našich studentských mších každou středu v 19 hodin v kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí.

Velmi se na vás těšíme! 

Dávejte na sebe pozor! S Božím požehnáním až na konec světa!

Sledujte web, facebook, Instagram, no… však to znáte 🙂

Za tým VKH Praha
Týnka a Viki

______________________________

Pošlete nám do VKH pohledy! Pochlubte se, kam všude cestujete, jaké krásné pohledy jste tam ulovili, nebo pošlete pohled od vás z domova a pomozte nám tak vyzdobit naše společné podkroví. Je to jednoduché! Stačí poslat pohled na adresu:

VKH Praha
Ječná 505/2
Praha 2
120 00

…no a my pak všechny ty krásné pohledy přidáme na naši nástěnku v podkroví, kde už jeden takový krasavec visí 🙂

Služby chudým
Ve čtvrtek 1. 2. jste komunitou Sant’Egidio opět zváni na pravidelnou službu lidem bez domova. Služba začíná v 17:45 na adrese Žitná 51 (přijít však můžete i později, a to na modlitbu do kostela sv. Štěpána od 19 hodin) a po krátké bohoslužbě vyrážíme za lidmi buď na Národní třídu a Můstek anebo do Holešovic. Nemusíte se ničeho bát, stačí jen přijít a uvidíte 🙂 Na Žitné zvoňte na zvonek Sant’Egidio. Budeme se na vás těšit!

přijměte naše pozvání na první z koncertů nového hudebního cyklu v kostele Panny Marie Vítězné – Pražského Jezulátka. Projekt “Hudba pro duši” zve k obohacení a načerpání sil prostřednictvím krásné hudby, přátelského setkání a zajímavých informací širokou veřejnost (nejen milovníky vážné hudby). Během roku jsou naplánované 4 koncerty.  

Koncert komorního smyčcového orchestru Temere musicantes
Přijměte naše pozvání na první z koncertů nového hudebního cyklu v kostele Panny Marie Vítězné – Pražského Jezulátka. Projekt “Hudba pro duši” zve k obohacení a načerpání sil prostřednictvím krásné hudby, přátelského setkání a zajímavých informací širokou veřejnost (nejen milovníky vážné hudby). Během roku jsou naplánované 4 koncerty.  

První koncert proběhne 13. února v 19 hodin. V rámci koncertu zazní tři skladby z období romantismu od autorů Johna Ruttera, Petera Warlocka a Gustava Holsta. Orchestr řídí Janek Makarius, který radostnou atmosféru připravených skladeb označil jako “vhodný odlehčený repertoár pro předvečer začátku postní doby”. 

Hack The Church
O víkendu 16. – 18. února se na DCŽM Vesmír uskuteční akce s názvem „Hack The Church“. Společně budeme pomocí moderních technologií zkoušet řešit problémy a výzvy v církvi. Akce není určena jen pro studenty a odborníky v IT ale i pro všechny nadšence, kteří do ruky rádi vezmou pájku, připraví marketingovou kampaň nebo si rádi zautomatizují svoji rutinní práci. Kromě hackathonu se je možné těšit například na workshop, sdílení vlastních zkušeností a diskuzi na téma naší víry, církve a moderních technologií. Budeme moc rádi za pozvání všech lidí, kteří jsou právě z této cílové skupiny. Více informací na: https://hackthechurch.cz/