18. týdeenní přehled akcí VKH 5. – 11.2. 2024

  1. týden s VKH

Drazí kamarádi,
zdarec. Taky vám přijde, že Vánoce byli včera a taky se tak divíte, že příští středu už začíná postní doba? Jo jo, čas hrozně běží, když se člověk dobře baví… Takže pro jistotu věnujte již nyní pozornost chystaným aktivitám, které se k postní době vztahují, protože i ten týden uteče jako voda a popeleční středa je tu. A ať vašemu zraku neunikne ani nové info o připravovaném VKH plese, na který se zajisté také chystáte a těšíte 🙂

Akce VKH v týdnu 5. – 11.2. 2024:

Duchovní doprovázení – PŘIHLAŠOVÁNÍ
Postní duchovní doprovázení v modlitbě. K dispozici je tým doprovázejících, z nichž jeden Ti bude v postě věnovat svůj čas. Během postu strávíš každý den (třeba 20 minut) v osobní modlitbě, jednou týdně se setkáš se svým doprovázejícím a svou zkušenost modlitby s ním reflektuješ. Seznam doprovázejících a přihlašování na webu: https://vkhpraha.cz/2024/01/31/postni-duchovni-doprovazeni-modlitby-ve-vkh/

STŘEDA 7.2.

Ranní modlitba s Písmem
Ve středu s námi můžete začít den modlitbou s Písmem. Scházíme se v 6:55 v průjezdu na Ječné. Na programu je společná modlitba s Písmem a poté společná snídaně. S sebou si prosím doneste Bibli a snídani.

Studentská mše
Ve středu se na vás všechny těšíme na naší tradiční studentské rytmické mši u sv. Ignáce v 19:00.

Přede mší bude od 17:30 možnost zpovědi a duchovního rozhovoru s otcem Samuelem (místnost 71) a sestrou Simeonou (místnost u vrátnice).

Čtyřicet minut předem mší se můžete připojit k modlitbě růžence. Přijďte tedy v 18:20 do průchodu na adresu Ječná 2 a společně se poté přesuneme na modlitbu do podkroví.

Dvanáct minut přede mší se můžete připojit k ministrantům a ministrantkám. Rádi uvítáme i úplné začátečníky a všechno vám vysvětlíme.

PostřeH! (Postředeč hodinka)
Po mši jste v rámci Postřehu zváni na Mezinárodní deskovky (International board games)! Zváni jsou všichni, kdo si chtějí společně zahrát, tedy jak zahraniční, tak čeští (nejen) studenti. Hrát budeme v našem podkroví a začneme ve 20:15. Tak vemte kamarády a doražte!

PRODEJ LÍSTKŮ NA PLES
Ve středu 31.1. jste měli poprvé možnost si zakoupit lístek na ples VKH Praha (viz ohlášky na příští týdny) a další bude mít opět tuto středu po mši. Cena lístků je 350 Kč, sponzorská cena 400 Kč..
Lístky se budou prodávat vzadu v kostele, bude možné zaplatit v hotovosti, letos nově také přes QR kód. Dále je možnost si lístky objednat online zasláním mailu na: ples@vkhpraha.cz. Uveďte své jméno a počet lístků, které chcete objednat. V nejbližších dnech vám pošleme platební údaje. Zaplacené lístky si budete moci vyzvednout při vstupu na ples.

TOMBOLA NA PLES
Také na letošním plese bude tombola. V tuto chvíli komunikujeme se sponzory, kteří jsou ochotní nám poskytnout dar. Pokud byste o někom věděli, budeme rádi, když nám dáte vědět na mail ples@vkhpraha.cz. Cílíme na poukazy na kulturní, sportovní, zábavné vyžití, taneční lekce, ale také různé pochutiny: kávy, vína, medy, pálenky, nebo třeba deskové hry či drobnou elektroniku… Zkrátka takové věci, které byste v tombole vy sami rádi vyhráli 🙂

ČTVRTEK 8.2. 

Herní večer
Ve čtvrtek jste všichni srdečně zváni na Herní večer, kde máte možnost odreagovat se od zkouškového a každodenních starostí nad deskovkami. Začínáme v 18 hodin v podkroví (kdo přijde později, zvoňte v průjezdu na VKH Praha). Tak vemte kamarády a klidně i svoje vlastní hry a přijďte!

Emailové ohlášky na příští týdny:

ČTVRTEK 15.2.
Ve čtvrtek 15. 2. zve společenství zahraničních studentů CYA na prohlídku kostela sv. Tomáše (Church Tour at St. Thomas), což je historická budova se spoustou zajímavých příběhů, kterými provede jeden z kněží, otec Juan. Po prohlídce bude následovat občerstvení v refektáři. Důležitá informace: sraz je 19:20 v kostele (Josefská 28, 118 00 Malá Strana), prohlídka začíná v 19:30. Tak využijte této jedinečné příležitosti a určitě přijďte!

PÁTEK 16.2. První křížová cesta
V postní době nás i letos čekají páteční křížové cesty. První tedy bude 16.2. Sraz je v 6:25 na zastávce Pohořelec. Samotná křížová cesta začne v 6:30 na Petříně. Následovat bude společná snídaně na Fortně. Každou křížovou cestu povede nějaké pražské otevřené společenství, je to tedy skvělá možnost, pro všechny, kteří třeba společenství hledáte.

PONDĚLÍ 19.2. PoVyK: Jak jsme byli s VKH v Krakově
Prahneš po pozorování Polska poněkud pootočenou perspektivou? Ptáš se po povaze polských protějšků Pánových přívrženců? Přijď! Pokecáme!
První PoVyK letního semestru povedou členové rady, kteří se v listopadu vypravili do Krakova navštívit naše polské kolegy. Povědí nám, co je u našich větších sousedů inspirovalo a jací vlastně polští vysokoškoláci jsou.

ÚTERÝ 20.2. Toulky po klášterech pražských
V úterý 20. 2. v 18:30 proběhne první akce z cyklu Toulky po klášterch pražských. V našem novém cyklu vás zveme na návštěvu různých pražských řeholních společenství. Poznáme nejen jejich kláštery a kostely, ale především to, jak jednotlivé řády v dnešní době navazují na svou tradici a čemu se věnují. První zastavení je na programu u karmelitánů, kteří působí při kostele Panny Marie Vítězné (tam, kde je Pražské Jezulátko :). Přihlašovat se můžete prostřednictvím tohoto formuláře: Toulky po klášterech pražských 20. 2. 2024 (google.com)

PÁ – NE 1. – 3.3. Duchovní obnova
Cítíš, že potřebuješ dobít baterky? Přeješ si zažít živé společenství, najít inspiraci nebo mít kde duchovně načerpat? Přijmi pozvání na duchovní obnovu v komunitním centru v Sedlčanech. Přihlašování a více informací zde: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf_pbf0OssH_6zgzJXjI6hyQuqHL7FzbzQzAixahXMqtAvYgA/viewform Je možné se přihlásit do neděle 25. 2. Těšíme se na vás! 🙂

PÁTEK 5.4. Ples VKH Praha
Srdečně vás zveme na již tradiční ples VKH Praha. Máme velkou radost, že se můžeme v roce 2024 opět společně setkat na slavnosti plné zábavy, tance a přátel.
Ples se uskuteční v pátek 5. dubna od 19 hodin v kulturním centru Novodvorská.
O veškerých novinkách o události uslyšíte na našich studentských mších každou středu v 19 hodin v kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí nebo se o nich dočtete v mailu či na facebooku.

Velmi se na vás těšíme! 

Ať vám Boží láska svítí do vašich dnů, do každé radosti, strachu i bolesti.

A na webu, facebooku a Instagramuuu  (však to znáte 🙂 budou další podrobnosti.

Za tým VKH Praha
Týnka

______________________________

AKH Praha
Milí a drazí absolventi,
rádi bychom vás pozvali k účasti na novém společenství absolventů v Praze.
Setkání probíhají jednou za dva týdny ve čtvrtek v 18:30. Začátek je vždy mší svatou v kostele sv. Jiljí a poté se pokračuje u Dominikánů v Husově 8. 
Pokud už máte studium za sebou a hledáte něco na míru pro vás, neváhejte přijít. Víc informací a termíny setkání najdete na Facebooku ve skupině AKH Praha a na plakátku. 
Prosíme o šíření pozvání i mezi vaše známé a přátele.

Těšíme se na vás.

Koncert komorního smyčcového orchestru Temere musicantes
Přijměte naše pozvání na první z koncertů nového hudebního cyklu v kostele Panny Marie Vítězné – Pražského Jezulátka. Projekt “Hudba pro duši” zve k obohacení a načerpání sil prostřednictvím krásné hudby, přátelského setkání a zajímavých informací širokou veřejnost (nejen milovníky vážné hudby). Během roku jsou naplánované 4 koncerty.  

První koncert proběhne 13. února v 19 hodin. V rámci koncertu zazní tři skladby z období romantismu od autorů Johna Ruttera, Petera Warlocka a Gustava Holsta. Orchestr řídí Janek Makarius, který radostnou atmosféru připravených skladeb označil jako “vhodný odlehčený repertoár pro předvečer začátku postní doby”. 

Hack The Church
O víkendu 16. – 18. února se na DCŽM Vesmír uskuteční akce s názvem „Hack The Church“. Společně budeme pomocí moderních technologií zkoušet řešit problémy a výzvy v církvi. Akce není určena jen pro studenty a odborníky v IT ale i pro všechny nadšence, kteří do ruky rádi vezmou pájku, připraví marketingovou kampaň nebo si rádi zautomatizují svoji rutinní práci. Kromě hackathonu se je možné těšit například na workshop, sdílení vlastních zkušeností a diskuzi na téma naší víry, církve a moderních technologií. Budeme moc rádi za pozvání všech lidí, kteří jsou právě z této cílové skupiny. Více informací na: https://hackthechurch.cz/