19. týdenní přehled akcí VKH 12. – 18.2.

  1. týden s VKH

Milí přátelé,
ať už odpočíváte, učíte se, jíte, pijete kávičku či přemítáte nad smyslem života, tak u toho čtete tento již 19. mail a to vám, věřím, danou činnost vylepší minimálně o sto procent 🙂  

Akce VKH v týdnu 12. – 18.2. 2024:

Duchovní doprovázení – PŘIHLAŠOVÁNÍ
Postní duchovní doprovázení v modlitbě. K dispozici je tým doprovázejících, z nichž jeden Ti bude v postě věnovat svůj čas. Během postu strávíš každý den (třeba 20 minut) v osobní modlitbě, jednou týdně se setkáš se svým doprovázejícím a svou zkušenost modlitby s ním reflektuješ. Seznam doprovázejících a přihlašování na webu: https://vkhpraha.cz/2024/01/31/postni-duchovni-doprovazeni-modlitby-ve-vkh/

ÚTERÝ 13.2.

Útes
Toto úterý 13.2. proběhne setkání otevřeného společenství Útes, sraz je v 18:55 v průjezdu na adrese Ječná 2. Rádi vás uvidíme!

STŘEDA 14.2.

Ranní modlitba s Písmem
Ve středu s námi můžete začít den modlitbou s Písmem. Scházíme se v 6:55 v průjezdu na Ječné. Na programu je společná modlitba s Písmem a poté společná snídaně. S sebou si prosím doneste Bibli a snídani.

Studentská mše

Ve středu nás čeká Popeleční středa a tradiční studentská mše svatá v kostele sv. Ignáce od 19:00. V rámci této mše proběhne sbírka, která půjde na podporu farnosti u sv. Ignáce. Přispět budete moci hotově nebo pomocí QR kódů, které budou rozmístěny na lavicích.

Přede mší bude od 17:30 možnost zpovědi a duchovního rozhovoru s otcem Samuelem (místnost 71) a sestrou Simeonou (místnost u vrátnice).

Čtyřicet minut předem mší se můžete připojit k modlitbě růžence. Přijďte tedy v 18:20 do průchodu na adresu Ječná 2 a společně se poté přesuneme na modlitbu do podkroví.

Dvanáct minut přede mší se můžete připojit k ministrantům a ministrantkám. Rádi uvítáme i úplné začátečníky a všechno vám vysvětlíme.

PostřeH! (Postředeč hodinka)
Kromě obvyklého posezení a baru v Družinském sále jste v rámci Postřehu zváni též k modlitbě examenu. Sejdeme se 10 minut po mši v místnosti 71.

PRODEJ LÍSTKŮ NA PLES
Prodej lístků na ples VKH Praha stále pokračuje. Možnost koupi budete mít opět tuto středu po mši. Cena lístků je 350 Kč, sponzorská cena 400 Kč.
Lístky se budou prodávat vzadu v kostele, bude možné zaplatit v hotovosti, letos nově také přes QR kód. Dále je možnost si lístky objednat online zasláním mailu na: ples@vkhpraha.cz. Uveďte své jméno a počet lístků, které chcete objednat. V nejbližších dnech vám pošleme platební údaje. Zaplacené lístky si budete moci vyzvednout při vstupu na ples.

TOMBOLA NA PLES
Také na letošním plese bude tombola. V tuto chvíli komunikujeme se sponzory, kteří jsou ochotní nám poskytnout dar. Pokud byste o někom věděli, budeme rádi, když nám dáte vědět na mail ples@vkhpraha.cz. Cílíme na poukazy na kulturní, sportovní, zábavné vyžití, taneční lekce, ale také různé pochutiny: kávy, vína, medy, pálenky, nebo třeba deskové hry či drobnou elektroniku… Zkrátka takové věci, které byste v tombole vy sami rádi vyhráli 🙂

ČTVRTEK 15.2. 

Prohlídka kostela sv. Tomáše s CYA
Ve čtvrtek 15. 2. zve společenství zahraničních studentů CYA na prohlídku kostela sv. Tomáše (Church Tour at St. Thomas), což je historická budova se spoustou zajímavých příběhů, kterými provede jeden z kněží, otec Juan. Po prohlídce bude následovat občerstvení v refektáři. Důležitá informace: sraz je 19:20 v kostele (Josefská 28, 118 00 Malá Strana), prohlídka začíná v 19:30. Tak využijte této jedinečné příležitosti a určitě přijďte!

PÁTEK 16.2.

První křížová cesta
V postní době nás i letos čekají páteční křížové cesty. První bude 16.2. a vymyslelo ji pro nás společenství, které se schází u františkánů. Sraz je v 6:25 na zastávce Pohořelec. Samotná křížová cesta začne v 6:30 na Petříně. Následovat bude společná snídaně na Fortně.

Emailové ohlášky na příští týdny:

PONDĚLÍ 19.2. PoVyK: Jak jsme byli s VKH v Krakově
Prahneš po pozorování Polska poněkud pootočenou perspektivou? Ptáš se po povaze polských protějšků Pánových přívrženců? Přijď! Pokecáme!
První PoVyK letního semestru povedou členové rady, kteří se v listopadu vypravili do Krakova navštívit naše polské kolegy. Povědí nám, co je u našich větších sousedů inspirovalo a jací vlastně polští vysokoškoláci jsou.

ÚTERÝ 20.2. Toulky po klášterech pražských
V úterý 20. 2. v 18:30 proběhne první akce z cyklu Toulky po klášterch pražských. V našem novém cyklu vás zveme na návštěvu různých pražských řeholních společenství. Poznáme nejen jejich kláštery a kostely, ale především to, jak jednotlivé řády v dnešní době navazují na svou tradici a čemu se věnují. První zastavení je na programu u karmelitánů, kteří působí při kostele Panny Marie Vítězné (tam, kde je Pražské Jezulátko :). Přihlašovat se můžete prostřednictvím tohoto formuláře: Toulky po klášterech pražských 20. 2. 2024 (google.com)

SOBOTA 24.2. Chodíme s jezuity
Tentokrát vyrazíme na celodenní pěší výlet krásnou přírodou Českého krasu. Sraz bude v 8:00 na hlavním nádraží u modelu z lega. Pojedeme do Karlštejna, jenž je ve 3. pásmu PID, doporučujeme tudíž koupit jízdenku PID. Čeká nás trasa dlouhá asi 20 km a plánovaný návrat je kolem 18 hodin.

PÁ – NE 1. – 3.3. Duchovní obnova
Cítíš, že potřebuješ dobít baterky? Přeješ si zažít živé společenství, najít inspiraci nebo mít kde duchovně načerpat? Přijmi pozvání na duchovní obnovu v komunitním centru v Sedlčanech. Přihlašování a více informací zde: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf_pbf0OssH_6zgzJXjI6hyQuqHL7FzbzQzAixahXMqtAvYgA/viewform Je možné se přihlásit do neděle 25. 2. Těšíme se na vás! 🙂

PÁTEK 5.4. Ples VKH Praha
Srdečně vás zveme na již tradiční ples VKH Praha. Máme velkou radost, že se můžeme v roce 2024 opět společně setkat na slavnosti plné zábavy, tance a přátel.
Ples se uskuteční v pátek 5. dubna od 19 hodin v kulturním centru Novodvorská.
O veškerých novinkách o události uslyšíte na našich studentských mších každou středu v 19 hodin v kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí nebo se o nich dočtete v mailu či na facebooku.

Velmi se na vás těšíme! 

Na závěr vám všem přeji odvážný vstup do doby půstu, ať je to doba růstu a očisty srdce.

Na webu, facebooku a Instagramu se budou objevovat další podrobnosti.

Za tým VKH Praha
Týnka

______________________________

AKH Praha
Milí a drazí absolventi,
rádi bychom vás pozvali k účasti na novém společenství absolventů v Praze.
Setkání probíhají jednou za dva týdny ve čtvrtek v 18:30. Začátek je vždy mší svatou v kostele sv. Jiljí a poté se pokračuje u Dominikánů v Husově 8. 
Pokud už máte studium za sebou a hledáte něco na míru pro vás, neváhejte přijít. Víc informací a termíny setkání najdete na Facebooku ve skupině AKH Praha a na plakátku. 
Prosíme o šíření pozvání i mezi vaše známé a přátele.

Těšíme se na vás.

Koncert komorního smyčcového orchestru Temere musicantes
Přijměte naše pozvání na první z koncertů nového hudebního cyklu v kostele Panny Marie Vítězné – Pražského Jezulátka. Projekt “Hudba pro duši” zve k obohacení a načerpání sil prostřednictvím krásné hudby, přátelského setkání a zajímavých informací širokou veřejnost (nejen milovníky vážné hudby). Během roku jsou naplánované 4 koncerty.  

První koncert proběhne 13. února v 19 hodin. V rámci koncertu zazní tři skladby z období romantismu od autorů Johna Ruttera, Petera Warlocka a Gustava Holsta. Orchestr řídí Janek Makarius, který radostnou atmosféru připravených skladeb označil jako “vhodný odlehčený repertoár pro předvečer začátku postní doby”. 

Hack The Church
O víkendu 16. – 18. února se na DCŽM Vesmír uskuteční akce s názvem „Hack The Church“. Společně budeme pomocí moderních technologií zkoušet řešit problémy a výzvy v církvi. Akce není určena jen pro studenty a odborníky v IT ale i pro všechny nadšence, kteří do ruky rádi vezmou pájku, připraví marketingovou kampaň nebo si rádi zautomatizují svoji rutinní práci. Kromě hackathonu se je možné těšit například na workshop, sdílení vlastních zkušeností a diskuzi na téma naší víry, církve a moderních technologií. Budeme moc rádi za pozvání všech lidí, kteří jsou právě z této cílové skupiny. Více informací na: https://hackthechurch.cz/

Služba lidem bez domova
Ve čtvrtek 15. 2. jste komunitou Sant’Egidio opět zváni na pravidelnou službu lidem bez domova. Služba začíná v 17:45 na adrese Žitná 51 (přijít však můžete i později, a to na modlitbu do kostela sv. Štěpána v 19 hodin), odkud poté vyrážíme za chudými na Národní třídu a do Holešovic. Nemusíte se ničeho bát, stačí jen přijít a uvidíte 🙂 Na Žitné zvoňte na zvonek Sant’Egidio. Budeme se na vás moc těšit!