29. týdenní přehled akcí VKH 22. – 28.4. 2024

30. týden s VKH

Milý přátelé,
přeji Vám krásný sváteční den, dnes je tu pro vás další přehled krásných akcí, které pro vás chystáme 🙂

 

Akce VKH v týdnu 29.4. – 5.5. 2024:

STŘEDA 1.5.

Chill out v podkroví
Končíte ve středu odpoledne ve škole dřív a nechce se vám jezdit na kolej a poté zase zpátky do centra na mši? Dorazte na Chill Out v podkroví. Tento semestr bude naše podkroví každou středu od 16:00 otevřené pro všechny, kteří by se zde rádi učili, ohřáli si večeři nebo si s někým popovídali. Doraze kdykoliv v rozmezí 16:00-18:30 do průchodu na Ječné 2 a zvoňte na zvonek VKH Praha.

Studentská mše
Ve středu nás čeká tradiční studentská mše svatá v kostele sv. Ignáce od 19:00. Odslouží ji náš kaplan Samuel. Úmysl této mše bude za soudce a spravedlivou justici.

Přede mší od 18:00 bude možnost duchovního rozhovoru u sestry Simeony (zvoňte na vrátnici) nebo duchovního rozhovoru a zpovědi u otce Samuela (zvoňte na místnost 71).

Čtyřicet minut přede mší se můžete připojit k modlitbě růžence. Přijďte tedy v 18:20 do průchodu na adresu Ječná 2 a společně se poté přesuneme na modlitbu do podkroví.

Dvanáct minut přede mší se můžete připojit k ministrantům a ministrantkám. Rádi uvítáme i úplné začátečníky a všechno vám vysvětlíme.

PostřeH! (Postředeč hodinka)
V rámci Postřehu se můžete těšit na oblíbený examen. Potkáme se po mši v meditační místnosti.
 

ČTVRTEK 2.5.

Herní večer
Ve čtvrtek proběhne od 18 hodin tradiční Herní večer, pro více info mrkněte zde:
Aktivity VKH – VKH Praha

Bowling fiesta s VKH
Ve čtvrtek společně navštívíme Bowling Phoenix. Zúčastnit se mohou jak naprostí začátečníci, tak již ostřílení veteráni. Sejdeme se v 18 hodin na adrese Komunardů 1091/36, 170 00 Praha 7-Holešovice. Hra potrvá 2 hodiny. Bowlingová obuv bude k dispozici na místě.
Přihlašování skrze tento formulář: Bowling Fiesta (google.com)
Těšíme se na vás!

SOBOTA 4.5.

VKH cyklovýlet
Taky si říkáte, že při takovém pěkném počasí není možné jen sedět doma a učit se? Chcete něco víc než pěší túru? Pak neváhejte a zapište si do kalendářů sobotní datum 4. května, kdy bude možnost zúčastnit se jednodenního a jednoduchého cyklovýletu do okolí Berouna.
Pokud v Praze nemáte kolo, nezoufejte, je možné se domluvit a kolo si půjčit 
Zájemci o tento jedinečný cyklovýlet se, prosíme, hlaste co nejdříve prostřednictvím tohoto formuláře: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScFYQlo1Xs-C2bjL1A-ocvVLczeAlJ2QEHgYIrlmkeL6n5Oag/viewform?usp=send_form
Sejdeme se v 9:00 na náplavce pod Palackého náměstím. Těšíme se na společné setkání! 

P.S. S sebou pití a jídlo na celý den + sportovní oblečení.

Emailové ohlášky na příští týdny:

PONDĚLÍ 6.5. PoVyK: Byl jsem na Ukrajině
Student Štěpán Adam od začátku války pomáhá Ukrajině různými dobrovolnickými aktivitami. Pohyboval se a pomáhal i ve válečných oblastech. V rámci PoVyKu se s námi podělí o své postřehy a příběhy. Začínat se bude v 19 hodin v Družinském sále.

PONDĚLÍ 13.5. Adorace s chválami
Všichni jste srdečně zváni na adoraci s chválami, která se bude konat v Družinském sále kostela sv. Ignáce od 18:18. Budeme velmi rádi, když přijdete do našeho společenství a budete společně s námi chválit živého Pána! A poté bude následovat společné posezení v podkroví.
Pokud máte trochu možností se zapojit, chtěli bychom poprosit o pomoc s přípravou Družinského sálu. Vše začneme chystat od 17:30 a budeme moc vděční za každou pomocnou ruku.

ÚTERÝ 14.5. Toulky po klášterech pražských – benediktinky
V úterý 14. května budeme pokračovat v návštěvách pražských řeholních společenství a tentokrát se vydáme k benediktinkám do kláštera Venio na Bílé Hoře. Tato návštěva bude výjimečná mimo jiné i tím, že se s řeholnicemi na začátku zúčastníme modlitby nešpor, a proto se sejdeme již v 17:30. Kapacita této akce je jako obvykle omezená, neváhejte se proto co nejdříve přihlásit přes tento formulář: Toulky po klášterech pražských – benediktinky (google.com)

PONDĚLÍ 20.5. Tančírna v Družinské
V pondělí 20. května jste opět od 18 hodin srdečně zváni na tančírnu do Družinské! I když ples je již nějakou dobu za námi, věříme, že spousta z vás si ráda přijde zatančit jen tak, popř. se naučit nějaké další taneční variace. Přicházet můžete jak jako jednotlivci, tak v páru. Na minulé tančírně byla převaha kluků, takže HOLKY NEMUSÍ MÍT STRACH, že by nebylo s kým tancovat 😉 Dostanete se k nám tak, že v průjezdu z Ječné 2 zazvoníte na zvonek “Družinský sál”.

ÚTERÝ 21.5. Filmový večer – Stalker (1979)
Zúčastněte se s námi dalšího filmového večera, který se bude konat v úterý 21. května od 18 hodin v našem podkroví. Tentokrát budeme promítat alegorické sci-fi drama ruského režiséra Andreje Tarkovského Stalker. Nejedná se sice o žádný jednoduchý film, u kterého si odpočinete a zasmějete se, nicméně rozhodně stojí za vidění. Promítání se bude účastnit také náš jezuita Pavel Banďouch, který k filmu připojí svůj komentář. Jste zvědaví? Přijďte s námi tedy zažít něco nevšedního!

SOBOTA 25.5. VKH pouť do Sázavského kláštera
V sobotu 25. května vás zveme na účast na pouti do Sázavského klášter s našimi jezuity Pavlem Banďouchem a Františkem Hylmarem. Pojedeme vlakem z Prahy do Čerčan a odtud se vydáme na asi 20km pěší pouť do kláštera. Budeme moc rádi, když přijdete!

PONDĚLÍ 27.5. Varhanní koncert v Družinské
27.5. od 19 hodin proběhne v Družinském sále varhanní koncert s účinkujícími z řad studentů VKH. Všichni jste srdečně zváni.

ZAPOJENÍ DO ORGANIZACE ČINNOSTÍ VKH
Jestli patříte mezi ty, co si při čtení řádků výše říkají, že by se chtěli zapojit do organizace nějaké aktivity, a nebo vás přímo napadá, o jakou činnost by se VKH mohlo rozrůst, budeme moc rádi, když se nám ozvete 🙂  Můžete se ozvat komukoliv z rady, nebo odpovězte na tento e-mail.

Na webu, Facebooku a Instagramu se budou objevovat další podrobnosti.

 

Tak info od nás máte za sebou a nezapomeňte na ohlášky pod čarou, i zde je spoustu nových akcí 🙂
Myslíme na vás, plno radosti a laskavosti do všeho budoucího konání vám přeje

za tým VKH Praha
Týnka

______________________________

Služba lidem bez domova
Komunita Sant’Egidio zve na své pravidelné služby u lidí mez domova. Scházíme se každé úterý od 17:30 a každý druhý čtvrtek (nejbližší služba 2. květnaod 17:45 na Žitné 51 kousek od Muzea. Od 19 hodin se společně účastníme modlitby v kostele u sv. Štěpána. V úterky vyrážíme za chudými na Vltavskou a na Florenc, ve čtvrtky pak do Holešovic a na Národní třídu a Můstek. Pokud vás to zaujalo, stačí jen přijít v uvedenou dobu na uvedenou adresu a zazvonit na zvonek Sant’Egidio. Budeme se těšit na společné setkání!

P.S. Pomoct Sant’Egidiu můžete také v pátek odpoledne na stejné adrese v rámci tzv. Školy míru, kdy věnujeme kousek svého času ukrajinským dětem, hrajeme hry a učíme je česky 😉
https://www.santegidio.cz/chudi/chci-pomoct-praha6. – 12. května
Erasmus+ školení CitizenSphere: Cesty k aktivnímu občanství
Participation and Citizenship” je komplexní vzdělávací program navržený tak, aby poskytl pracovníkům s mládeží a mladým aktivistům hluboké porozumění mnohostranné povaze občanství.
Místo konání: Trnava, Slovensko
Termín konání: 6.-12. května, včetně dnů na cestách

Více informací v přiloženém pdf a zde: Zúčastnite sa Erasmus+ školenia CitizenSphere: Pathways to Active Participation and Citizenship – European Dialogue – Europsky Dialog

Sportování s Lazarem
Od tohoto čtvrtku až do zimy se sportování s Lazarem přesouvá ven, konkrétně na louku na Letné. Vždy od 19:00 si můžete přijít s námi zasportovat (tento čtvrtek kvůli světlu už v 18:30, ale vítáme i opozdilce) ! Kdokoliv a kdykoliv se může přidat, hrajou s námi všechny věkové kategorie od 11 do 111 let a můžete přijít 1x, anebo každý týden 🙂 Pravidel Ultimate frisbee se držíme jen volně, tak, aby nás to bavilo a trochu jsme se zpotili. Těšíme se na nové i staré tváře!

Pozvánka od Pražského Jezulátka
14. května v 19 hodin
Jak a proč se liší dialog v Evropě a Rusku?
Politolog Michael Romancov a publicistka Petra Procházková v rozhovoru s Petrem Vizinou v rámci projektu Člověk v dialogu.

MAGIS Europe 2024
Zúčastněte se akce MAGIS Europe! MAGIS je mezinárodní setkání organizované Tovaryšstvem Ježíšovým pro mladé dospělé (18-35 let) žijící ignaciánskou spiritualitu. MAGIS Europe 2024 potrvá od 20. do 27. července. Více informací zde: MAGIS Europe 2024 | Magis2024

5.-11.8. International Summer Camp 2024!
Letní camp v Polsku zaměřená na outdorové aktivity

Přijďte se zapojit do diskuzí o demokracii a současných politických otázkách! Pro mladé nadšence ve věku 18-30 let z různých evropských zemí.

– Kdy: 5.08.24 – 11.08.24
– Kde: Krutyně, Polsko
– Cena: Cca 125€ (s možností náhrady cestovních nákladů)

Registrace otevřena do 15. května! Nezmeškejte tuto nezapomenutelnou zkušenost!
Přihlašování zde:International Summer Camp 2024! 🌍 (google.com)

16. – 19. 5. 2024 Mezidenominační víkend mládeže
Rádi bychom Vás pozvali na letošní Mezidenominační víkend mládeže, nebo-li Mezidomko!!! 

Jedná se o křesťanskou konferenci pro všechny mladé lidi z církve. Naším cílem je propojit křesťany napříč denominacemi, navázat nové vztahy a upevnit ty stávající. A samozřejmě přiblížit se k našemu Bohu.

V tomto roce na Mezidomku budeme zjišťovat, jak se žije ,,V JEDNOM TĚLE”.
Téma je zaměřeno na osobní růst, hledání Boha ve službě i mimo ni. Akce se zúčastní mnoho hostů/řečníků, kteří nás provedou programem, který obsahuje nejen zamyšlení, ale i semináře a také workshopy. Mezi nimi budou na příklad Dan Drápal, Pavel Eder, Daniel Šimmer a mnoho dalších. Na letošní ročník se nám podařilo domluvit kapelu Timothy, která povede sobotní večer chval. Samotný program pak obsahuje mnoho dalších zajímavých aktivit.

Co se programu týče, všechny informace je možné nalézt na našem Instagramu: @mezidomko, nebo Facebooku: https://shorturl.at/bpxR3.

Konference se uskuteční v termínu 16. – 19. 5. 2024 v KS Kutné Hoře. Plánovaný začátek akce je ve čtvrtek 17:00 – 18:30, konec je v neděli odpoledne.

Budeme moc rádi, když budete Mezidomko sdílet s mladými lidmi u Vás v církvi.

Přihlašování na akci je zde: Mezidomko 2024! (google.com)