31. týdenní přehled akcí VKH 6 – 12.5. 2024

  1. týden s VKH

Drazí přátelé,
přeji vám krásný sváteční den. Doudám, že se máte krásně, těšíte se z májových dní a zavítáte na některé z chystaných akcí, kde se snad potkáme 🙂 Zde je nabídka:

 

Akce VKH v týdnu 6. – 12.5. 2024:

STŘEDA 8.5.

Studentská mše
Ve středu nás čeká tradiční studentská mše svatá v kostele sv. Ignáce od 19:00. Tentokrát ji odslouží otec Matěj Jirsa.

Přede mší od 18:00 bude možnost duchovního rozhovoru u sestry Simeony (zvoňte na vrátnici) a u otce Matěje NEBUDE možnost duchovního rozhovoru a zpovědi.

Čtyřicet minut přede mší se můžete připojit k modlitbě růžence. Přijďte tedy v 18:20 do průchodu na adresu Ječná 2 a společně se poté přesuneme na modlitbu do podkroví.

Dvanáct minut přede mší se můžete připojit k ministrantům a ministrantkám. Rádi uvítáme i úplné začátečníky a všechno vám vysvětlíme.

PostřeH! (Postředeč hodinka)
Tentokrát bude možnost strávit pár tichých chvil v osobní modlitbě v meditační místnosti.

ČTVRTEK 9.5.

Herní večer – NEBUDE
Ve čtvrtek výjimečně neproběhne Herní večer. Těšit se na něj můžete za týden 😉

Emailové ohlášky na příští týdny:

PONDĚLÍ 13.5. Adorace s chválami
Všichni jste srdečně zváni na adoraci s chválami, která se bude konat v Družinském sále kostela sv. Ignáce od 18:18. Budeme velmi rádi, když přijdete do našeho společenství a budete společně s námi chválit živého Pána! A poté bude následovat společné posezení v podkroví.
Pokud máte trochu možností se zapojit, chtěli bychom poprosit o pomoc s přípravou Družinského sálu. Vše začneme chystat od 17:30 a budeme moc vděční za každou pomocnou ruku.

ÚTERÝ 14.5. Toulky po klášterech pražských – benediktinky
V úterý 14. května budeme pokračovat v návštěvách pražských řeholních společenství a tentokrát se vydáme k benediktinkám do kláštera Venio na Bílé Hoře. Tato návštěva bude výjimečná mimo jiné i tím, že se s řeholnicemi na začátku zúčastníme modlitby nešpor, a proto se sejdeme již v 17:30. Kapacita této akce je jako obvykle omezená, neváhejte se proto co nejdříve přihlásit přes tento formulář: Toulky po klášterech pražských – benediktinky (google.com)

PONDĚLÍ 20.5. Tančírna v Družinské
V pondělí 20. května jste opět od 18 hodin srdečně zváni na tančírnu do Družinské! I když ples je již nějakou dobu za námi, věříme, že spousta z vás si ráda přijde zatančit jen tak, popř. se naučit nějaké další taneční variace. Přicházet můžete jak jako jednotlivci, tak v páru. Na minulé tančírně byla převaha kluků, takže HOLKY NEMUSÍ MÍT STRACH, že by nebylo s kým tancovat 😉 Dostanete se k nám tak, že v průjezdu z Ječné 2 zazvoníte na zvonek “Družinský sál”.

ÚTERÝ 21.5. Filmový večer – Stalker (1979)
Zúčastněte se s námi dalšího filmového večera, který se bude konat v úterý 21. května od 18 hodin v našem podkroví. Tentokrát budeme promítat alegorické sci-fi drama ruského režiséra Andreje Tarkovského Stalker. Nejedná se sice o žádný jednoduchý film, u kterého si odpočinete a zasmějete se, nicméně rozhodně stojí za vidění. Promítání se bude účastnit také náš jezuita Pavel Banďouch, který k filmu připojí svůj komentář. Jste zvědaví? Přijďte s námi tedy zažít něco nevšedního!

STŘEDA 22.5. Ekumenická bohoslužba
Ve středu 22.5. se nepotkáme na mši u Ignáce, ale na studentské ekumenické svatodušní slavnosti. Sraz bude na stanici metra Radlická v 19:00.

SOBOTA 25.5. VKH pouť do Sázavského kláštera
V sobotu 25. května vás zveme na účast na pouti do Sázavského klášter s našimi jezuity Pavlem Banďouchem a Františkem Hylmarem. Pojedeme vlakem z Prahy do Čerčan a odtud se vydáme na asi 20km pěší pouť do kláštera. Budeme moc rádi, když přijdete!

PONDĚLÍ 27.5. Varhanní koncert v Družinské
27.5. od 19 hodin proběhne v Družinském sále varhanní koncert s účinkujícími z řad studentů VKH. Všichni jste srdečně zváni.

ZAPOJENÍ DO ORGANIZACE ČINNOSTÍ VKH
Jestli patříte mezi ty, co si při čtení řádků výše říkají, že by se chtěli zapojit do organizace nějaké aktivity, a nebo vás přímo napadá, o jakou činnost by se VKH mohlo rozrůst, budeme moc rádi, když se nám ozvete 🙂  Můžete se ozvat komukoliv z rady, nebo odpovězte na tento e-mail.

Na webu, Facebooku a Instagramu se budou objevovat další podrobnosti.

 

Myslíme na vás, plno radosti a laskavosti do všeho budoucího konání vám přeje

za tým VKH Praha
Týnka

______________________________

Služba lidem bez domova
Komunita Sant’Egidio zve na své pravidelné služby u lidí mez domova. Scházíme se každé úterý od 17:30 a každý druhý čtvrtek (nejbližší služba 9. květnaod 17:45 na Žitné 51 kousek od Muzea. Od 19 hodin se společně účastníme modlitby v kostele u sv. Štěpána. V úterky vyrážíme za chudými na Vltavskou a na Florenc, ve čtvrtky pak do Holešovic a na Národní třídu a Můstek. Pokud vás to zaujalo, stačí jen přijít v uvedenou dobu na uvedenou adresu a zazvonit na zvonek Sant’Egidio. Budeme se těšit na společné setkání!

P.S. Pomoct Sant’Egidiu můžete také v pátek odpoledne na stejné adrese v rámci tzv. Školy míru, kdy věnujeme kousek svého času ukrajinským dětem, hrajeme hry a učíme je česky 😉
https://www.santegidio.cz/chudi/chci-pomoct-praha

 

CSŠJB hledá učitele
Církevní střední škola Jana Boska hledá učitele pro obory ošetřovatel a pečovatel: český jazyk a dějepis, odborné zdravotnické předměty, odborný výcvik (pedagogické vzdělání není podmínkou). Více viz přiložený leták.

Sportování s Lazarem
Od tohoto čtvrtku až do zimy se sportování s Lazarem přesouvá ven, konkrétně na louku na Letné. (viz mapa Vlastní body • Mapy.cz) Vždy od 19:00 si můžete přijít s námi zasportovat (tento čtvrtek kvůli světlu už v 18:30, ale vítáme i opozdilce) ! Kdokoliv a kdykoliv se může přidat, hrajou s námi všechny věkové kategorie od 11 do 111 let a můžete přijít 1x, anebo každý týden 🙂 Pravidel Ultimate frisbee se držíme jen volně, tak, aby nás to bavilo a trochu jsme se zpotili. Těšíme se na nové i staré tváře!
Kdybyste měli jakékoliv další dotazy nebo nás nebudete ve čtvrtek moct najít, můžete volat na toto místo 724 814 965.

Pozvánka od Pražského Jezulátka
14. května v 19 hodin
Jak a proč se liší dialog v Evropě a Rusku?
Politolog Michael Romancov a publicistka Petra Procházková v rozhovoru s Petrem Vizinou v rámci projektu Člověk v dialogu.

MAGIS Europe 2024
Zúčastněte se akce MAGIS Europe! MAGIS je mezinárodní setkání organizované Tovaryšstvem Ježíšovým pro mladé dospělé (18-35 let) žijící ignaciánskou spiritualitu. MAGIS Europe 2024 potrvá od 20. do 27. července. Více informací zde: MAGIS Europe 2024 | Magis2024

5.-11.8. International Summer Camp 2024!
Letní camp v Polsku zaměřená na outdorové aktivity

Přijďte se zapojit do diskuzí o demokracii a současných politických otázkách! Pro mladé nadšence ve věku 18-30 let z různých evropských zemí.

– Kdy: 5.08.24 – 11.08.24
– Kde: Krutyně, Polsko
– Cena: Cca 125€ (s možností náhrady cestovních nákladů)

Registrace otevřena do 15. května! Nezmeškejte tuto nezapomenutelnou zkušenost!
Přihlašování zde:International Summer Camp 2024! 🌍 (google.com)

16. – 19. 5. 2024Mezidenominační víkend mládeže
Rádi bychom Vás pozvali na letošní Mezidenominační víkend mládeže, nebo-li Mezidomko!!! 

Jedná se o křesťanskou konferenci pro všechny mladé lidi z církve. Naším cílem je propojit křesťany napříč denominacemi, navázat nové vztahy a upevnit ty stávající. A samozřejmě přiblížit se k našemu Bohu.

V tomto roce na Mezidomku budeme zjišťovat, jak se žije ,,V JEDNOM TĚLE”.
Téma je zaměřeno na osobní růst, hledání Boha ve službě i mimo ni. Akce se zúčastní mnoho hostů/řečníků, kteří nás provedou programem, který obsahuje nejen zamyšlení, ale i semináře a také workshopy. Mezi nimi budou na příklad Dan Drápal, Pavel Eder, Daniel Šimmer a mnoho dalších. Na letošní ročník se nám podařilo domluvit kapelu Timothy, která povede sobotní večer chval. Samotný program pak obsahuje mnoho dalších zajímavých aktivit.

Co se programu týče, všechny informace je možné nalézt na našem Instagramu: @mezidomko, nebo Facebooku: https://shorturl.at/bpxR3.

Konference se uskuteční v termínu 16. – 19. 5. 2024 v KS Kutné Hoře. Plánovaný začátek akce je ve čtvrtek 17:00 – 18:30, konec je v neděli odpoledne.

Budeme moc rádi, když budete Mezidomko sdílet s mladými lidmi u Vás v církvi.

Přihlašování na akci je zde: Mezidomko 2024! (google.com)