33. týdenní přehled akcí VKH 20.5. – 26.5.2024

Milí kamaráti, ďalší očakávaný email je tu! Už sa isto tešíte na nasledujúce týždne plné zaujímavých aktivít, ktoré sme pre Vás pripravili:

Akce VKH v týdnu 20.5. – 26.5. 2024:

STŘEDA 22.5. 

Modlitba s písmem Aktivity VKH – VKH Praha 

Ekumenická bohoslužba
Ve středu 22.5. se NEPOTKÁME na mši u Ignáce, ale na studentské ekumenické svatodušní slavnosti. Sraz bude na stanici metra Radlická v 19:00. Čeká nás procházka s modlitbou, kterou zakončíme společným piknikem z vlastních zásob. Sledujte prosím předpověď počasí a případně si vezměte pláštěnky a deštníky.

Z důvodu konání ekumenické bohoslužby tuto středu neproběhne Chillout v podkroví ani růženec.

ČTVRTEK 23.5

Herní večer Aktivity VKH – VKH Praha

Sledování MS v hokeji od 20.20 čtvrtfinále 

Po deskovkách můžete ve čtvrtek 23. května plynule navázat na sledování hokejového čtvrtfinále v podkroví se začátkem od 20:20. Příchozí zvoňte v průjezdu z Ječné 2 na zvonek “VKH Praha”.

SOBOTA 25.5. 

VKH pouť do Sázavského kláštera
V sobotu 25. května vás zveme na účast na pouti do Sázavského klášter s našimi jezuity Pavlem Banďouchem a Františkem Hylmarem. Pojedeme vlakem z Prahy do Čerčan a odtud se vydáme na asi 20km pěší pouť do kláštera. Budeme moc rádi, když přijdete!

Sraz na hl.nádraží u modelu lega v 8.00.

Emailové ohlášky na příští týdny:

PONDĚLÍ 27.5. Varhanní koncert v Družinské: V pondělí 27. května jste srdečně zváni za kulturou do Družinského sálu, kde se můžete těšit na varhanní koncert v podání tří členů VKH. Začínat se bude v 19 hodin. Zvoňte na Družinskou sál. Na koncertě budeme vybírat dobrovolné vstupné, jehož výtěžek bude plně využit pro potřebné. Přijďte se tedy s námi zaposlouchat do tónů varhan a přispět na dobrou věc! 

ÚTERÝ 28.5. Velký úklid: Máte zítra zkoušku a nevíte co s časem? Chcete se odreagovat manuální prací a pomoct VKH? Tak to máme nabídku právě pro vás. Přijďte nám pomoc s úklidem prostor, které jsme celý rok používali. Začátek bude v 16:00, konec podle počtu pomocníků 🙂 Pokud dorazíte později a nedozvoníte se, volejte radnímu za prostory Vojtovi (731068664). 

STŘEDA 29.5. Studentská mše: Ve středu nás čeká tradiční studentská mše svatá v kostele sv. Ignáce od 19:00. Odslouží ji náš kaplan Samuel. Přede mší bude možnost zpovědi a duchovního doprovázení u otce Samuela (místnost 71) a sestry Simeony (místnost u vrátnice). Po mši nás tradičně čeká PostřeH.

PÁTEK 7.6. Noc kostelů: VKH se letos podílí na Noci kostelů ve farnosti u sv. Ignáce. Máme na starosti čtyři stanoviště pro děti. Chcete-li se také zapojit, a to prosím chcete, ozvěte se na mail liturgie@vkhpraha.cz nebo Bety a Vojtovi osobně.

PONDĚLÍ 10.6. PoVyk: Ignaciánska spiritualita srdcem ženy POZOR!!! začátek v 18.00

Ako kráčala ignaciánskou cestou žena M.Ward? Túžila, vnímala srdce Boha a srdcia druhých pretože svoje srdce mala odovzdané v bezpečí Božej lásky. V čom nás môže inšpirovať?

Beseda so s.Simeonou CJ

ÚTERÝ 11.6. Darujte krev s VKH: Chtěli bychom vás opět chtěli pozvat k tomu, abyste s námi šli darovat krev. Sejdeme se v 8 hodin ráno u hlavního vchodu Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí (https://mapy.cz/s/munehopehe). Kromě krve vás to bude stát jen asi hodinu vašeho času, nicméně s vědomím, že svou kapkou pomůžete potřebným. Předtím, než se rozhodnete jít, si přečtěte informace na webu VFN: https://www.vfn.cz/pacienti/kliniky-ustavy/fakultni-transfuzni-oddeleni/informace-pro-darce-krve/, nebo v tomto dokumentu, který jsme pro vás vytvořili: https://docs.google.com/document/d/1w0aE2Z3mYNTXqtU4fmLUz4u82v4E1rzKbWkyhK4RjVk/edit?usp=drivesdk. Není potřeba se nikde přihlašovat, stačí jen přijít.

PONDĚLÍ 17.6. Adorace s chválami: Všichni jste srdečně zváni na adoraci s chválami, která se bude konat v Družinském sále kostela sv. Ignáce od 18:18. Budeme velmi rádi, když přijdete do našeho společenství a budete společně s námi chválit živého Pána! A poté bude následovat společné posezení v podkroví. Pokud máte trochu možností se zapojit, chtěli bychom poprosit o pomoc s přípravou Družinského sálu. Vše začneme chystat od 17:30 a budeme moc vděční za každou pomocnou ruku.

ÚTERÝ 18.6. Valná hromada Rádi bychom vás pozvali na valnou hromadu našeho spolku, která se uskuteční v úterý 18. června 2024 v 19 hodin v Družinském sále na adrese Ječná 2 (u kostela sv. Ignáce). Na programu bude zhodnocení uplynulého akademického roku a schválení hospodaření za rok 2023. Klíčovým bodem bude volba nové rady a kontrolní komise pro akademický rok 2024/25. Pokud vy sami cítíte touhu se aktivně a pravidelně zapojit do přípravy akci VKH neváhejte se do té doby ozvat. Oslovte kohokoliv ze současné rady osobně či napište na náš Facebook. Těšíme se na setkání.

ČTVRTEK 20.6. Závěrečný táborák v Kobylisích se začátkem v 16.00

SOBOTA 22.6. Chodíme s jezuity – poslední tohto roku, neváhejte

Sraz 8:15 na zastávce autobusu Českomoravská, jedem autobusem 375 do Brandýsa nad Labem (odjezd v 8:30).

STŘEDA 26.6. Závěrečná studentská mše

Malé okénko do budúceho akademického roku:

Magis 2024/2025

V příštím akademickém roce budeme otevírat novou skupinu společenství a formace Magis. Jak takový Magis vypadá? Jedná se o pravidelné setkávání ve stálé skupině dvakrát měsíčně v pondělky v 19.30 s modlitbou examenu, meditací biblických a jiných textů, úvodem do praktického rozlišování a sdílení. Zváni jsou zájemci ve věku 18-30 let. Aby setkání měla nějaký efekt, očekává se pravidelná osobní modlitba formou examenu a meditace nad zadanými texty. Zájemci se hlašte přes tento nezávazný formulář: https://forms.gle/34jX4qVwp3HtcvpPA. Těšíme se na vás! 

POVYK 2024/2025

Pokud máte návrhy na témata nebo hosty na PoVyKy v příštím akademickém roce, můžete se o ně s námi podělit prostřednictvím tohoto formuláře: PoVyKy 2024/2025 Předem děkujeme za pomoc! 

ZAPOJENÍ DO ORGANIZACE ČINNOSTÍ VKH
Jestli patříte mezi ty, co si při čtení řádků výše říkají, že by se chtěli zapojit do organizace nějaké aktivity, a nebo vás přímo napadá, o jakou činnost by se VKH mohlo rozrůst, budeme moc rádi, když se nám ozvete 🙂  Můžete se ozvat komukoliv z rady, nebo odpovězte na tento e-mail.

Na webu, Facebooku a Instagramu se budou objevovat další podrobnosti.

 

Gratulujem úspešným čitateľom tohto dlhého emailu a už sa veľmi tešíme na stretnutie s Vami.


za tým VKH Praha
Majka 

______________________________________________________________________________________________

Josef: koncert Matouše Hejla

Tímto vás zveme na akci spolku Krajinou přílivu, která proběhne v Libeňské synagoze na Palmovce 28. 5. a 29. 5. od 19:30. Matouš Hejl ve své nové skladbě zhudebnil archaický text příběhu o Josefovi z Bible kralické s úpravami spisovatele, scenáristy a textaře Tomáše Peřiny. Příběhem provází herec a zpěvák Miloslav König a hudebníci Matouš Hejl (pianino), Petr Tichý (kontrabas) a Antonín Procházka (bicí). Více informací a prodej vstupenek zde: krajinouprilivu.cz

13.6.2024 Koncert Pavla Čadka

Přidejte se ke šťastným výhercům cen z letošní tomboly a navštivte koncert violoncellisty Pavla Čadka. Lístky jsou stále k dispozici na tomto odkaze: https://www.fairplay.events/pavel-cadek-a-ucellova-skupiny-praha

Ďalšie ponuky na leto:

20.-27.7.2024 MAGIS Europe 

Zúčastněte se akce MAGIS Europe! MAGIS je mezinárodní setkání organizované Tovaryšstvem Ježíšovým pro mladé dospělé (18-35 let) žijící ignaciánskou spiritualitu. MAGIS Europe 2024 potrvá od 20. do 27. července. Více informací zde: https://magis2024.eu/

5.-11.8. International Summer Camp 2024!

Letní camp v Polsku zaměřená na outdorové aktivity

Přijďte se zapojit do diskuzí o demokracii a současných politických otázkách! Pro mladé nadšence ve věku 18-30 let z různých evropských zemí.

– Kdy: 5.08.24 – 11.08.24

– Kde: Krutyně, Polsko

– Cena: Cca 125€ (s možností náhrady cestovních nákladů)

Registrace otevřena do 31. května! Nezmeškejte tuto nezapomenutelnou zkušenost!
Přihlašování zde:International Summer Camp 2024! 🌍 (google.com)

Informace o akci: https://www.instagram.com/summer.camp.jecimiec?igsh=MWpxZ2M5Z2cxc21rNQ==

nebo na: international@vkhpraha.cz

2.-9.9. S VKH do Alp

Týdenní akce v Alpách, která se uskutečnila už minulý rok. Náplň akce je prostá – v Alpách strávíme celý týden, projdeme je kříže krážem, dokud nás to bude bavit, zábava ale stejně stranou nepůjde, tak jako tak si společný čas užijeme naplno. Samozřejmě není nutné účastnit se veškerého programu se všemi ostatními.

Na akci pojedeme auty. V plánu je setkat se stejně jako minulá rok s naší partnerskou organizací v Innsbrucku. Loňský rok se nám podařilo vychytat skvělou cenu 4000 Kč.

S sebou si vezměte pohodlné oblečení na doma i do hor, tedy spíše sportovní, a to včetně obuvi. S sebou si připravte i hotovost pro všechny případy.

Přihláška pro zájemce: https://forms.gle/nhUBtCUrFUW7NXmq7

Podívejte se jak příjemný čas se v Alpách strávili loni: https://www.facebook.com/events/749043242944771/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22mechanism%22%3A%22search_results%22%2C%22surface%22%3A%22bookmark_search%22%7D]%2C%22ref_notif_type%22%3Anull%7D

S VKH do Říma

Chtěli bychom vás všechny moc pozvat na pouť do Říma, která by měla proběhnout pravděpodobně okolo termínu 28. října, kdy bychom využili státního svátku k několikadenní návštěvě tohoto města. Pokud vás tato akce láká, není nic jednoduššího, než vyplnit tento nezávazný formulář (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdQVxSsEjABTdSPnjsK4eEgozznPAXgTRS07zADYd9fZjd10g/viewform), ve kterém nám pomůžete najít nejlepší termín. Tak co, pojedete taky?

Hledá se muzikant

Vojenská nemocnice v Praze shání ochotné dobrovolníky-hudebníky, kteří by byli ochotní hudebně doprovázet zdejší čtvrteční mše. Mše bývají každý čtvrtek od 15 hodin, z hudebních nástrojů je k dispozici kytara a harmonium. Není nutné docházet každý týden, stačí klidně i jednou za měsíc. Zdejší sestřičky budou rády za jakoukoliv ochotu. Pokud vás tato prosba zaujala, ozvěte se na mail: terezie.kralikova@seznam.cz

Služba lidem bez domova

Komunita Sant’Egidio zve na své pravidelné služby u lidí bez domova. Scházíme se každé úterý od 17:30 a každý druhý čtvrtek (nejbližší služba 23. května) od 17:45 na Žitné 51 kousek od Muzea. Od 19 hodin se společně účastníme modlitby v kostele u sv. Štěpána. V úterky vyrážíme za chudými na Vltavskou a na Florenc, ve čtvrtky pak do Holešovic a na Národní třídu a Můstek. Pokud vás to zaujalo, stačí jen přijít v uvedenou dobu na uvedenou adresu a zazvonit na zvonek Sant’Egidio. Budeme se těšit na společné setkání!

P.S. Pomoct Sant’Egidiu můžete také v pátek odpoledne na stejné adrese v rámci tzv. Školy míru, kdy věnujeme kousek svého času ukrajinským dětem, hrajeme hry a učíme je česky 😉

https://www.santegidio.cz/chudi/chci-pomoct-praha

CSŠJB hledá učitele

Církevní střední škola Jana Boska hledá učitele pro obory ošetřovatel a pečovatel: český jazyk a dějepis, odborné zdravotnické předměty, odborný výcvik (pedagogické vzdělání není podmínkou). Více viz přiložený leták.

28.8. – 1.9. Hudební seminář Hudba spojuje
Všem, kteří se chtějí naučit s hlasem lépe pracovat, je určena naše akce Hudba spojuje. Více info zde Seminář pro zpěváky Seminář pro zpěváky Dolanský seminář pro zpěváky – Hudba spojuje Hudba spojuje