Fwd: 35.týdenní přehled akcí VKH 3.6 – 9.6.2024

Drahí priatelia a priaznivci VKH, aj napriek tomu, že skúškové je v plnom prúde, máme pre Vás príležitosti, kde môžete nabrať síl, chutí a  energie do ďalších náročných dní štúdia. Tak si pozorne prečítajte, čo nás čaká:

Akce VKH v týdnu 3.6 – 9.6.2024

PONDĚLÍ 3.6. 

Tančírna v Družinské

V pondělí 3. června jste opět od 18 hodin srdečně zváni na tančírnu do Družinské! Věříme, že spousta z vás si ráda přijde jen tak zatančit, popř. se naučit nějaké další taneční variace. Přicházet můžete jak jako jednotlivci, tak v páru. Na minulé tančírně byla mírná převaha kluků, takže holky nemusejí mít strach, že by nebylo s kým tancovat 😉 Dostanete se k nám tak, že v průjezdu z Ječné 2 zazvoníte na zvonek “Družinský sál”. Všichni jste vítáni!

ÚTERÝ 4.6.

Modlitba s písmem Aktivity VKH – VKH Praha 

Útes Aktivity VKH – VKH Praha 

STŘEDA 5.6.

Modlitba s písmem Aktivity VKH – VKH Praha 

Chill out v podkroví

Končíte ve středu odpoledne ve škole dřív a nechce se vám jezdit na kolej a poté zase zpátky do centra na mši? Dorazte na Chill Out v podkroví. Tento semestr bude naše podkroví každou středu od 16:00 otevřené pro všechny, kteří by se zde rádi učili, ohřáli si večeři nebo si s někým popovídali. Dorazte kdykoliv v rozmezí 16:00-18:30 do průchodu na Ječné 2 a zvoňte na zvonek VKH Praha.

Čtyřicet minut přede mší se můžete připojit k modlitbě růžence. Přijďte tedy v 18:20 do průchodu na adresu Ječná 2 a společně se poté přesuneme na modlitbu do podkroví.

Dvanáct minut přede mší se můžete připojit k ministrantům a ministrantkám. Rádi uvítáme i úplné začátečníky a všechno vám vysvětlíme.

Studentská mše

Ve středu nás čeká tradiční studentská mše svatá v kostele sv. Ignáce od 19:00. Odslouží ji náš kaplan Samuel. Přede mší bude od 17:30 možnost zpovědi a duchovního rozhovoru u otce Samuela (místnost 71) a sestry Simeony (místnost u vrátnice). Po mši nás tradičně čeká PostřeH.

ČTVRTEK 6.6.

Herní večer Aktivity VKH – VKH Praha

PÁTEK 7.6.

Noc kostelů: VKH se letos podílí na Noci kostelů ve farnosti u sv. Ignáce. Máme na starosti tři stanoviště pro děti. Časově to bude v rozmezí 19:00-21:00. Chcete-li se také zapojit, a to prosím chcete :), ozvěte se na mail liturgie@vkhpraha.cz nebo Bety a Vojtovi osobně

Emailové ohlášky na příští týdny:

PONDĚLÍ 10.6. PoVykIgnaciánska spiritualita srdcem ženy (Beseda so s.Simeonou CJ)

POZOR!!! začátek v 18.00, zvoňte na Družinský sál. 

Ako kráčala ignaciánskou cestou žena M.Ward? Túžila, vnímala srdce Boha a srdcia druhých pretože svoje srdce mala odovzdané v bezpečí Božej lásky. V čom nás môže inšpirovať? 

ÚTERÝ 11.6. Darujte krev s VKH: Chtěli bychom vás opět pozvat k tomu, abyste s námi šli darovat krev. Sejdeme se v 8 hodin ráno u hlavního vchodu Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí (https://mapy.cz/s/munehopehe). Kromě krve vás to bude stát jen asi hodinu vašeho času, nicméně s vědomím, že svou kapkou pomůžete potřebným. Předtím, než se rozhodnete jít, si přečtěte informace na webu VFN: https://www.vfn.cz/pacienti/kliniky-ustavy/fakultni-transfuzni-oddeleni/informace-pro-darce-krve/, nebo v tomto dokumentu, který jsme pro vás vytvořili: https://docs.google.com/document/d/1w0aE2Z3mYNTXqtU4fmLUz4u82v4E1rzKbWkyhK4RjVk/edit?usp=drivesdk. Není potřeba se nikde přihlašovat, stačí jen přijít.

PONDĚLÍ 17.6. Adorace s chválami: Všichni jste srdečně zváni na adoraci s chválami, která se bude konat v Družinském sále kostela sv. Ignáce od 18:18. Budeme velmi rádi, když přijdete do našeho společenství a budete společně s námi chválit živého Pána! A poté bude následovat společné posezení v podkroví. Pokud máte trochu možností se zapojit, chtěli bychom poprosit o pomoc s přípravou Družinského sálu. Vše začneme chystat od 17:30 a budeme moc vděční za každou pomocnou ruku.

ÚTERÝ 18.6. Valná hromada: Rádi bychom vás pozvali na valnou hromadu našeho spolku, která se uskuteční v úterý 18. června 2024 v 19 hodin v Družinském sále na adrese Ječná 2 (u kostela sv. Ignáce). Na programu bude zhodnocení uplynulého akademického roku a schválení hospodaření za rok 2023. Klíčovým bodem bude volba nové rady a kontrolní komise pro akademický rok 2024/25. Pokud vy sami cítíte touhu se aktivně a pravidelně zapojit do přípravy akci VKH neváhejte se do té doby ozvat. Oslovte kohokoliv ze současné rady osobně či napište na náš Facebook. Těšíme se na setkání.

ČTVRTEK 20.6. Závěrečný táborák: Jelikož konec letního semestru se pomalu ale jistě blíží, blíží se také tradiční závěrečný táborák, na který bychom vás už teď chtěli pozvat. Tentokrát se sejdeme na farní zahradě v Kobylisích při kostele sv. Terezie od Dítěte Ježíše v 18 hodin, dobrovolníci ochotní pomoct mohou však přicházet dříve. Budeme moc rádi, když nám pomůžete s přípravou občerstvení tím, že sami něco malého přinesete 😉

SOBOTA 22.6. Chodíme s jezuity: Sraz 8:15 na zastávce autobusu Českomoravská, jedem autobusem 375 do Brandýsa nad Labem (odjezd v 8:30). Poslední tohto roku, neváhejte.

STŘEDA 26.6. Závěrečná studentská mše

Akce VKH na leto:

4.–8.2024 S VKH na Slovensko

Je to tak blízko a přesto jistě spousta z nás neměla ještě pořádně možnost užít si slovenských přírodních krás. Teď ta možnost přichází a to ještě navíc v rámci VKH! Zapište si tedy termín 4. až 8. srpna, kdy bude možnost strávit pár dní v okolí Slovenského ráje. Máme zde zajištěné ubytování na faře v Hrabušicích odkud bude možnost podniknout vycházky a výlety do přilehlého okolí. Pokud vás tato akce zaujala, neváhejte se přihlásit přes tento formulář https://forms.gle/cquSPbFqaSZVUFaH9 a pojeďte s námi!

2.-9.9.2024 S VKH do Alp

Týdenní akce v Alpách, která se uskutečnila už minulý rok. Náplň akce je prostá – v Alpách strávíme celý týden, projdeme je kříže krážem, dokud nás to bude bavit, zábava ale stejně stranou nepůjde, tak jako tak si společný čas užijeme naplno. Samozřejmě není nutné účastnit se veškerého programu se všemi ostatními.

Na akci pojedeme auty. V plánu je setkat se stejně jako minulá rok s naší partnerskou organizací v Innsbrucku. Loňský rok se nám podařilo vychytat skvělou cenu 4000 Kč.

S sebou si vezměte pohodlné oblečení na doma i do hor, tedy spíše sportovní, a to včetně obuvi. S sebou si připravte i hotovost pro všechny případy.

Přihláška pro zájemce: https://forms.gle/nhUBtCUrFUW7NXmq7

Podívejte se jak příjemný čas se v Alpách strávili loni: https://www.facebook.com/events/749043242944771/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22mechanism%22%3A%22search_results%22%2C%22surface%22%3A%22bookmark_search%22%7D]%2C%22ref_notif_type%22%3Anull%7D

Malé okénko do budúceho akademického roku:

S VKH do Říma

Chtěli bychom vás všechny moc pozvat na pouť do Říma, která proběhne 25.–28. října, kdy bychom využili státního svátku k několikadenní návštěvě tohoto města. Těšit se můžete na společný duchovní program, návštěvu hlavních památek a Vatikánu, společně strávený čas, dobré jídlo a víno. Od teď se můžete přihlašovat ZÁVAZNĚ přes tento formulář (https://forms.gle/cXdT827SNtZh2Dsn6). Tak co, pojedete taky?

Magis 2024/2025

V příštím akademickém roce budeme otevírat novou skupinu společenství a formace Magis. Jak takový Magis vypadá? Jedná se o pravidelné setkávání ve stálé skupině dvakrát měsíčně v pondělky v 19.30 s modlitbou examenu, meditací biblických a jiných textů, úvodem do praktického rozlišování a sdílení. Zváni jsou zájemci ve věku 18-30 let. Aby setkání měla nějaký efekt, očekává se pravidelná osobní modlitba formou examenu a meditace nad zadanými texty. Zájemci se hlašte přes tento nezávazný formulář: https://forms.gle/34jX4qVwp3HtcvpPA. Těšíme se na vás! 

POVYK 2024/2025

Pokud máte návrhy na témata nebo hosty na PoVyKy v příštím akademickém roce, můžete se o ně s námi podělit prostřednictvím tohoto formuláře: PoVyKy 2024/2025 Předem děkujeme za pomoc! 

ZAPOJENÍ DO ORGANIZACE ČINNOSTÍ VKH
Jestli patříte mezi ty, co si při čtení řádků výše říkají, že by se chtěli zapojit do organizace nějaké aktivity, a nebo vás přímo napadá, o jakou činnost by se VKH mohlo rozrůst, budeme moc rádi, když se nám ozvete 🙂  Můžete se ozvat komukoliv z rady, nebo odpovězte na tento e-mail.

Na webu, Facebooku a Instagramu se budou objevovat další podrobnosti.

 

Tak teda, ak ste sa až sem dočítali, viete o všetkých akciách a už len si vybrať a prísť, budeme sa veľmi tešiť! 


za tým VKH Praha
Majka 

_______________________________________________

Spätná väzba na Studentský Velehrad 2024, poprosím o vyplnení:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdHLS8bwJv2lByB8URf1x_yiNkTJDv8FZgAUBGD_rGqM3umPQ/viewform

13.6.2024 Koncert Pavla Čadka

Přidejte se ke šťastným výhercům cen z letošní tomboly a navštivte koncert violoncellisty Pavla Čadka. Lístky jsou stále k dispozici na tomto odkaze: https://www.fairplay.events/pavel-cadek-a-ucellova-skupiny-praha

20.-27.7.2024 MAGIS Europe 

Zúčastněte se akce MAGIS Europe! MAGIS je mezinárodní setkání organizované Tovaryšstvem Ježíšovým pro mladé dospělé (18-35 let) žijící ignaciánskou spiritualitu. MAGIS Europe 2024 potrvá od 20. do 27. července. Více informací zde: https://magis2024.eu/

MLADIFEST 2024 

FB událost “MLADIFEST 2024 v Medjugorji

https://www.facebook.com/events/1631470330963264/

Videopozvánka: https://youtu.be/ZKLvgpSkQ24?si=EHzPGoUwG2x2T362

Přihlašovací formulář: www.1url.cz/@mladifest24

“Ještě nemáš plány na toto léto? Přihlas se na světový festival mládeže „MLADIFEST” v Medjugorji a zažij pořádnou křesťanskou párty!!! 🥳💃🕺 Hudba, tanec, nová přátelství, svědectví a především duchovní nakopnutí.

A k tomu všemu je možnost ještě před samotným začátkem festivalu poznat krásy Bosny a Hercegoviny. Koupačky v jezeře i v moři 🏖, rafting 🚣‍♀ na řece Neretva, poznání historických měst Mostaru a Jajce 🕌, Most lásky 🫶 a mnoho dalšího.”

5.-11.8. International Summer Camp 2024

Letní camp v Polsku zaměřená na outdoorové aktivity

Přijďte se zapojit do diskuzí o demokracii a současných politických otázkách! Pro mladé nadšence ve věku 18-30 let z různých evropských zemí.

– Kdy: 5.08.24 – 11.08.24

– Kde: Krutyně, Polsko

– Cena: Cca 125€ (s možností náhrady cestovních nákladů)

Registrace otevřena do 31. května! Nezmeškejte tuto nezapomenutelnou zkušenost!
Přihlašování zde:International Summer Camp 2024! (google.com)

Informace o akci: https://www.instagram.com/summer.camp.jecimiec?igsh=MWpxZ2M5Z2cxc21rNQ==

nebo na: international@vkhpraha.cz

Hledá se muzikant

Vojenská nemocnice v Praze shání ochotné dobrovolníky-hudebníky, kteří by byli ochotní hudebně doprovázet zdejší čtvrteční mše. Mše bývají každý čtvrtek od 15 hodin, z hudebních nástrojů je k dispozici kytara a harmonium. Není nutné docházet každý týden, stačí klidně i jednou za měsíc. Zdejší sestřičky budou rády za jakoukoliv ochotu. Pokud vás tato prosba zaujala, ozvěte se na mail: terezie.kralikova@seznam.cz

Služba lidem bez domova

Komunita Sant’Egidio zve na své pravidelné služby u lidí bez domova. Scházíme se každé úterý od 17:30 a každý druhý čtvrtek (nejbližší služba 6. června) od 17:45 na Žitné 51 kousek od Muzea. Od 19 hodin se společně účastníme modlitby v kostele u sv. Štěpána. V úterky vyrážíme za chudými na Vltavskou a na Florenc, ve čtvrtky pak do Holešovic a na Národní třídu a Můstek. Pokud vás to zaujalo, stačí jen přijít v uvedenou dobu na uvedenou adresu a zazvonit na zvonek Sant’Egidio. Budeme se těšit na společné setkání!

P.S. Pomoct Sant’Egidiu můžete také v pátek odpoledne na stejné adrese v rámci tzv. Školy míru, kdy věnujeme kousek svého času ukrajinským dětem, hrajeme hry a učíme je česky. Link: https://www.santegidio.cz/chudi/chci-pomoct-praha

CSŠJB hledá učitele

Církevní střední škola Jana Boska hledá učitele pro obory ošetřovatel a pečovatel: český jazyk a dějepis, odborné zdravotnické předměty, odborný výcvik (pedagogické vzdělání není podmínkou). Více viz přiložený leták.

28.8. – 1.9. Hudební seminář Hudba spojuje
Všem, kteří se chtějí naučit s hlasem lépe pracovat, je určena naše akce Hudba spojuje. Více info zde Seminář pro zpěváky Seminář pro zpěváky Dolanský seminář pro zpěváky – Hudba spojuje Hudba spojuje

Odkaz na fb skupinu, kde je možné sledovat aktuality:

https://www.facebook.com/events/942563400789765

Sportování s Lazarem

Od tohoto čtvrtku až do zimy se sportování s Lazarem přesouvá ven, konkrétně na louku na Letné. (viz mapa Vlastní body • Mapy.cz) Vždy od 19:00 si můžete přijít s námi zasportovat (tento čtvrtek kvůli světlu už v 18:30, ale vítáme i opozdilce) ! Kdokoliv a kdykoliv se může přidat, hrajou s námi všechny věkové kategorie od 11 do 111 let a můžete přijít 1x, anebo každý týden Pravidel Ultimate frisbee se držíme jen volně, tak, aby nás to bavilo a trochu jsme se zpotili. Těšíme se na nové i staré tváře!

Kdybyste měli jakékoliv další dotazy nebo nás nebudete ve čtvrtek moct najít, můžete volat na toto místo 724 814 965.

odkaz na místo: https://mapy.cz/s/legoheruto

Prosba o pomoc pro sestry Karmelitánky 

Jedná se o pomoc se stěhováním těžkého nábytku do nového kláštera v Drastech u Prahy. Kdo byste měli zájem pomoct, tady máte kontakt: karmel.svjosef@centrum.cz

Pozvánka pro studenty na Letní školu „Obnov můj dům“ 

Jménem iniciativy Františkova ekonomika, bychom Vás chtěli pozvat na letní školu „Obnov můj dům, která se uskuteční 16. – 18.8 v klášteře Porta Coeli v Na nebi.

Letní školou chceme vytvořit inspirativní prostor plný diskuzí a workshopů zabývající se aktuálními environmentálními a sociálními výzvami církve a společnosti.

Pro koho je letní škola určená?

  • Zajímáš se (nejen) jako křesťan o společenské dění?
  • Přemýšlíš nad tím, jak by měla církev reagovat na současné sociální a environmentální výzvy?
  • Rád/a bys věděl/a, jak by vypadalo církevní hospodaření v souladu s přírodou? A jak by mohlo podporovat církevní společenství?
  • Je ti cca mezi 20 a 35 lety?

Dotkneme se témat:

Inovace a růst | Spiritualita stvoření | Finance v církvi | Synodalita | Tvorba komunity | Církev a hospodaření | & další

Náplní Letní školy budou interaktivní workshopy, diskuze i neformální rozhovory, prohlídka areálu kláštera, možnost výpomoci & odpočinku v sadu kláštera, doprovodné aktivity a další.

Více informací se dozvíte na našem webu nebo FB události.

Uzávěrka přihlašování je do 7.7 – Přihlašovací formulář

Cílem Letní školy je ukázat, že církev skrze evangelium a Sociální učení nabízí východiska pro současné výzvy společnosti. Přednášející Letní školy budou sdílet své zkušenosti s konkrétními podobami angažovanosti (nejen) v církvi. Chceme tak nastínit různé cesty, kterými je možné se vydat.

Vycházíme ze Sociálního učení církve, které usiluje o spravedlivou a solidární společnost, zejména z encyklik Laudato Si a Fratelli tutti. Po vzoru Františka z Assisi chceme obnovovat dům, kterým je pro nás naše společnost, církev i planeta Země.