Poslední mail s VKH v ak.roce 2023/2024

Drahí členovia VKH, a je to tu! Záverečný mail a posledné info od nás. 

Včera sme slávili spoločne záverečnú mši tohto akademického roku a rozlúčili sme sa s naším Samem a Pavlem

My by sme sa s Vami chceli tiež rozlúčiť aj prostredníctvom tohto mailu, popriať Vám to najkrajšie leto a kvalitný odpočinok a veľmi sa tešíme na nasledujúci mega najlepší akademický rok 2024/2025! 

Tak hurá na prázdniny…

ALEEE …. ešte je tu niečo pre Vás – ani cez leto počas povaľovania sa na pláži Vás VKH nenechá len tak. Máte niekoľko možností, ako sa zapojiť, fotiť sa a posielať fotky v rámci Take Care, posielať pohledy z dovoleniek alebo premýšľať o plese VKH a zapojení sa do organizace tejto veľkolepej akcie…

Čítajte pozorne až do konca a dozviete sa viac. 

Áno, áno, nebojte, už končím s úvodným textem. 

HLEDÁME LIDÍ DO PLES TÍMU 

Neodolateľná ponuka POZOR, POZOR ! 

Ak by Vám už nestačilo sa plesu len zúčastniť, ale radi by ste boli aj súčasťou celej prípravy, neváhajte sa prihlásiť a my Vás radi prijmeme medzi seba do Ples tímu VKH 2025. Ak ťa to zaujalo, tak hľadáme práve teba. 

Ak by si chcel/a ešte niečo viac, máme pre teba pozíciu šéfa ples tímu. 

V prípade záujmu, kontaktujte nás v odpovedi na tento mail, předsedkyni Alžbětku Ondřichovú nebo kohokoli z rady. 

Akce VKH na leto 2024:

POŠLI POHLED VKH

Přes léto zahajujeme akci Pošli pohled VKH! Jak to bude fungovat? Vyber nějaký pěkný pohled z domova či z ciziny a pošli jej na adresu:

VKH Praha

Ječná 505/2

Praha 2

120 00

O nejhezčí pohled se bude hlasovat v následujícím akademickém roce a výherce se může těšit na odměnu. Pokud plánujete posílat pozdrav ze zahraničí, doporučujeme využít jednu z online aplikací, kde si pohled sami vytvoříte a oni vám jej vytisknou a pošlou. Těšíme se na vaše poklady!

VKH Praha pro Take Care

V rámci ekologického festivalu Take Care, který vznikl v reakci na encykliku Laudato si‘, vás zveme k zapojení se do fotografické přehlídky. Tématem vašich fotografií by mělo být Pán se stará.A co my? Nejen během prázdnin můžete fotit přírodní krásy, produkty symbiózy člověka a přírody i místa, na kterých se lidská činnost podepsala negativně. Své snímky (max. pět na osobu) posílejte na e-mailovou adresu foto@vkhpraha.cz. Na začátku října budou fotky vystaveny v kostele svatého Ignáce. Pojďme sdílet smysluplně! 

S VKH do Alp 24.8-31.8.

Týdenní akce v Alpách, která se uskutečnila už minulý rok. Náplň akce je prostá – v Alpách strávíme celý týden, projdeme je kříže krážem, dokud nás to bude bavit, zábava ale stejně stranou nepůjde, tak jako tak si společný čas užijeme naplno. Samozřejmě není nutné účastnit se veškerého programu se všemi ostatními.

Na akci pojedeme auty. V plánu je setkat se stejně jako minulá rok s naší partnerskou organizací v Innsbrucku. Loňský rok se nám podařilo vychytat skvělou cenu 4000 Kč.

S sebou si vezměte pohodlné oblečení na doma i do hor, tedy spíše sportovní, a to včetně obuvi. S sebou si připravte i hotovost pro všechny případy.

Přihláška pro zájemce: https://forms.gle/nhUBtCUrFUW7NXmq7

Podívejte se jak příjemný čas se v Alpách strávili loni: https://www.facebook.com/events/749043242944771/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22mechanism%22%3A%22search_results%22%2C%22surface%22%3A%22bookmark_search%22%7D]%2C%22ref_notif_type%22%3Anull%7D

Malé okénko do budúceho akademického roku, aby ste mali na čo tešiť už cez prázdniny:

Předzahajovací mše – 25.9.2024

Zahajovací mše – 2.10.2024

S VKH do Říma

Chtěli bychom vás všechny moc pozvat na pouť do Říma, která proběhne 25.–28. října, kdy bychom využili státního svátku k několikadenní návštěvě tohoto města. Těšit se můžete na společný duchovní program, návštěvu hlavních památek a Vatikánu, společně strávený čas, dobré jídlo a víno. Od teď se můžete přihlašovat ZÁVAZNĚ přes tento formulář (https://forms.gle/cXdT827SNtZh2Dsn6). V současné době se můžete hlásit jako náhradníci a jakmile se uvolní místo, dali bychom vám vědět. 

Magis 2024/2025

V příštím akademickém roce budeme otevírat novou skupinu společenství a formace Magis. Jak takový Magis vypadá? Jedná se o pravidelné setkávání ve stálé skupině dvakrát měsíčně v pondělky v 19.30 s modlitbou examenu, meditací biblických a jiných textů, úvodem do praktického rozlišování a sdílení. Zváni jsou zájemci ve věku 18-30 let. Aby setkání měla nějaký efekt, očekává se pravidelná osobní modlitba formou examenu a meditace nad zadanými texty. Zájemci se hlašte přes tento nezávazný formulář: https://forms.gle/34jX4qVwp3HtcvpPA. Těšíme se na vás! 

POVYK 2024/2025

Pokud máte návrhy na témata nebo hosty na PoVyKy v příštím akademickém roce, můžete se o ně s námi podělit prostřednictvím tohoto formuláře: PoVyKy 2024/2025 Předem děkujeme za pomoc! 

LEZENÍ s VKH – NEZÁVAZNÉ PŘIHLAŠOVÁNÍ

Chcete lézt i jinam než na nervy? Tak pojďte lozit s VKH. Jste ostřílení lezci nebo jste na stěnu ještě v životě nesáhli?  Tak či tak jste srdečně zváni se připojit a nemusíte se bát. Jestli vás lezení zajímá, vyplňte, prosím, tento formulář: Lezení s VKH Praha (google.com)

Dlhší úvod, kratší záver, majte sa krásne a píšte básne. 

za tým VKH Praha
Majka 

_____________________________________________________

PONUKA BRIGÁDY V SVATÉ ZEMI – SRPEN 2024

V srdci Svaté země, trapistické opatství Latroun víta během srpna dobrovolníky, ať už samotné, nebo ve skupinkách, pro jedinečný zážitek ze sklizně. Vinice potřebuje pomoc! 

Pro více informací kontaktujte přímo otce Daniela: 

email: bratr.daniel@gmail.com

tel. + 972 586 913 931. 

Sklizeň hroznů začíná v pondělí 29. července a končí v sobotu 31. srpna. 

(Klášter je otevřen od soboty 27. července)

LETNÍ DUCHOVNÍ OBNOVA 

Chceš prožít čas v ztišení pod Božím pohledem? Pak přijeď na individuální duchovní obnovu do kláštera Milosrdných sester sv.Kříže v Kroměříží. Je to ponuka pro dívky vo věku 17-32 let během léta 2024.

MLADIFEST 2024 

FB událost “MLADIFEST 2024 v Medjugorjihttps://www.facebook.com/events/1631470330963264/

Videopozvánka: https://youtu.be/ZKLvgpSkQ24?si=EHzPGoUwG2x2T362

Přihlašovací formulář: www.1url.cz/@mladifest24

“Ještě nemáš plány na toto léto? Přihlas se na světový festival mládeže „MLADIFEST” v Medjugorji a zažij pořádnou křesťanskou párty!!! 🥳💃🕺 Hudba, tanec, nová přátelství, svědectví a především duchovní nakopnutí.

A k tomu všemu je možnost ještě před samotným začátkem festivalu poznat krásy Bosny a Hercegoviny. Koupačky v jezeře i v moři 🏖, rafting 🚣‍♀ na řece Neretva, poznání historických měst Mostaru a Jajce 🕌, Most lásky 🫶 a mnoho dalšího.”

Exercicie pro mládež 5.8-10.8.2024

Exercicie pro mládež s indickým knězem a misionářem s Afriky P. Antonym Sajim v Drastech (5.8.-10.8.). Pokud chceš duchovně načerpat, poznat nové lidi, na čas se ztišit a prohloubit svůj vztah s Pánem, přijmi pozvání na tyto exercicie. Přihlašování zde: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSejkeHlqZhhO1AasxXMX_ZG-PHeiI99DL_2oouK7bWr7nqqtQ/viewform

International Summer Camp 2024 5.-11.8.2024

Letní camp v Polsku zaměřená na outdoorové aktivity

Přijďte se zapojit do diskuzí o demokracii a současných politických otázkách! Pro mladé nadšence ve věku 18-30 let z různých evropských zemí.

– Kdy: 5.08.24 – 11.08.24

– Kde: Krutyně, Polsko

– Cena: Cca 125€ (s možností náhrady cestovních nákladů)

Registrace otevřena do 31. května! Nezmeškejte tuto nezapomenutelnou zkušenost!
Přihlašování zde:International Summer Camp 2024! (google.com)

Informace o akci: https://www.instagram.com/summer.camp.jecimiec?igsh=MWpxZ2M5Z2cxc21rNQ==

nebo na: international@vkhpraha.cz

Hledá se muzikant

Vojenská nemocnice v Praze shání ochotné dobrovolníky-hudebníky, kteří by byli ochotní hudebně doprovázet zdejší čtvrteční mše. Mše bývají každý čtvrtek od 15 hodin, z hudebních nástrojů je k dispozici kytara a harmonium. Není nutné docházet každý týden, stačí klidně i jednou za měsíc. Zdejší sestřičky budou rády za jakoukoliv ochotu. Pokud vás tato prosba zaujala, ozvěte se na mail: terezie.kralikova@seznam.cz

Služba lidem bez domova

Komunita Sant’Egidio zve na své pravidelné služby u lidí bez domova, které budou probíhat i přes léto, a to vždy v úterý 9.7., 23.7., 6.8. a 20.8. od 17:30. Od 19 hodin se společně účastníme modlitby v kostele u sv. Štěpána. Pokud vás to zaujalo, stačí jen přijít v uvedenou dobu. Pozor, adresa je změněná, podívejte se případně na webové stránky Sant’Egidia. Budeme se těšit na společné setkání!

P.S. Pomoct Sant’Egidiu můžete také v pátek odpoledne na stejné adrese v rámci tzv. Školy míru, kdy věnujeme kousek svého času ukrajinským dětem, hrajeme hry a učíme je česky. Link: https://www.santegidio.cz/chudi/chci-pomoct-praha

28.8. – 1.9. Hudební seminář Hudba spojuje

Všem, kteří se chtějí naučit s hlasem lépe pracovat, je určena naše akce Hudba spojuje. Více info zde Seminář pro zpěváky Seminář pro zpěváky Dolanský seminář pro zpěváky – Hudba spojuje Hudba spojuje

Odkaz na fb skupinu, kde je možné sledovat aktuality: https://www.facebook.com/events/942563400789765

Sportování s Lazarem 

Celé léto, každý čtvrtek vždy od 19:00 h, si můžete přijít s námi zasportovat v příjemném prostředí loučky na Letné. Kdokoliv a kdykoliv (i když přijde později) se může přidat. Hrají s námi všechny věkové kategorie od 11 do 111 let, bývalí závodníci i úplní začátečníci. Můžete přijít 1x, anebo každý týden. Pravidel Ultimate frisbee se držíme jen volně, tak, aby nás to bavilo a trochu jsme se i zpotili a měli žízeň na závěrečné pivo nebo limču. Těšíme se na nové i staré tváře! Kdybyste měli jakékoliv další dotazy nebo nás nebudete ve čtvrtek moci najít, můžete volat: 724 814 965 (Tomáš). Mapa, kde býváme: https://mapy.cz/s/legoheruto

Prosba o pomoc pro sestry Karmelitánky 

Jedná se o pomoc se stěhováním těžkého nábytku do nového kláštera v Drastech u Prahy. Kdo byste měli zájem pomoct, tady máte kontakt: karmel.svjosef@centrum.cz

Pozvánka pro studenty na Letní školu „Obnov můj dům“ 

Jménem iniciativy Františkova ekonomika, bychom Vás chtěli pozvat na letní školu Obnov můj dům, která se uskuteční 16. – 18.8 v klášteře Porta Coeli v Na nebi.

Letní školou chceme vytvořit inspirativní prostor plný diskuzí a workshopů zabývající se aktuálními environmentálními a sociálními výzvami církve a společnosti.

Pro koho je letní škola určená?

  • Zajímáš se (nejen) jako křesťan o společenské dění?
  • Přemýšlíš nad tím, jak by měla církev reagovat na současné sociální a environmentální výzvy?
  • Rád/a bys věděl/a, jak by vypadalo církevní hospodaření v souladu s přírodou? A jak by mohlo podporovat církevní společenství?
  • Je ti cca mezi 20 a 35 lety?

Dotkneme se témat:

Inovace a růst | Spiritualita stvoření | Finance v církvi | Synodalita | Tvorba komunity | Církev a hospodaření | & další

Náplní Letní školy budou interaktivní workshopy, diskuze i neformální rozhovory, prohlídka areálu kláštera, možnost výpomoci & odpočinku v sadu kláštera, doprovodné aktivity a další.

Více informací se dozvíte na našem webu nebo FB události.

Uzávěrka přihlašování je do 7.7 – Přihlašovací formulář

Cílem Letní školy je ukázat, že církev skrze evangelium a Sociální učení nabízí východiska pro současné výzvy společnosti. Přednášející Letní školy budou sdílet své zkušenosti s konkrétními podobami angažovanosti (nejen) v církvi. Chceme tak nastínit různé cesty, kterými je možné se vydat.

Vycházíme ze Sociálního učení církve, které usiluje o spravedlivou a solidární společnost, zejména z encyklik Laudato Si a Fratelli tutti. Po vzoru Františka z Assisi chceme obnovovat dům, kterým je pro nás naše společnost, církev i planeta Země.

Nabídka krátkodobé spolupráce s Katolíckym týdenníkem 

Obracím se na vás s prosbou: pracuji v Katolickém týdeníku (link: www.katyd.cz), kde píšu texty určené rodinám s malými dětmi. Chystám se nyní na téma, které by se věnovalo prázdninovému pozorování oblohy – co všechno lze vidět a jak o tom s dětmi mluvit. Protože jsme křesťansky zaměřený list, ráda bych oslovila odborníka (nebo budoucího odborníka), který by byl schopen jak toho vědeckého pohledu, tak také toho duchovního.

Ak by ste mali záujem sa na tomto podieľať, môžete kontaktovať Karolína Peroutková, 608 246 502.