[VKH Praha] 19. týden s VKH 20.-26.2.

Milí přátelé,

v tomto týdnu společně vstoupíme do postní doby. Započne čtyřicet dní přípravy na období, ve kterém zažíváme Lásku před našima očima stejně jako v našich srdcích. Věřím, že i plány VKH Praha Vám k tomu dopomohou.

Akce VKH v týdnu 20.-26.2.: 

PONDĚLÍ 20.2.

Povyk
Co mě má přesvědčit o tom, abychom se společným bydlením počkali do manželství, i když už jsme v dlouholetém vztahu a je jisté, že se vezmeme? Je dobré mít vysoké nároky na budoucího partnera a stát si za nimi, nebo je lepší z nich polevit a přizpůsobit se realitě? Jaká kritéria vůbec upřednostnit při volbě partnera?
Téma partnerských vztahů je velmi důležité i pro mladé, kteří si hledají svého životního partnera, nebo už v partnerském vztahu jsou a s daným člověkem plánují svoji budoucnost. Rozhodli jsem se proto zorganizovat diskusní PoVyK, jako ideální prostor k tomu odbourat případný stud a získat nové názory a snad i odpovědi. Aby každý názor byl slyšen a diskuse byla pro všechny zúčastněné příjemným zážitkem, pozvali jsme moderátora, psychoterapeuta Tomáše Nováka, který se bude starat o dobrý průběh diskuze.
Tomáš Novák pracuje jako psychoterapeut a kouč. Zkušenosti získával jak v tradičně katolickém, tak i zcela ateistickém prostředí. Klienti využívají jeho služeb v případech, kdy v životě řeší téma komunikace, vztahů, emocí a nálad, zátěžových životních událostí a celkově duševního zdraví. V korporátním prostředí konzultuje oblast jednání či vyjednávání, efektivního dosahování cílů či work life balance.

Pokud Vás napadl jakýkoli dotaz v souvislosti s tématem partnerských vztahů, pošlete nám jej. Další témata vybereme podle vámi položených otázek. Otázky posílejte na Facebook nebo Instagram VKH Praha. Prezentovány budou anonymně!
Povyk proběhne jako obvykle v pondělí 20. února ve Družinském sále, tedy v prostorách sv. Ignáce na Karlově náměstí. Chceme upozornit, že vrata v průchodu jsou otevřená pouze do 19:30

ÚTERÝ 21.2.

10. Útes
Další úterý, další útes. Úterní společenství neboli ÚTES je společenství mladých lidí, ve kterém se člověk setká s novými kamarády a má příležitost se obohatit nejen společnou modlitbou. Sejdeme se jako obvykle v 19 hodin v podkroví VKH na adrese Ječná 2. Chceme upozornit, že vrata do průchodu na Ječné 2 bývají otevřené pouze do 19:30.

STŘEDA 22.2.

Ranní modlitba s Písmem
Pojďme společně začít den rozjímáním nad Písmem a všechny své starosti odevzdat Pánu. Setkáváme se každou středu v 7 hodin ráno. Vchod je z průchodu na Ječné 2 u kostela sv. Ignáce. S sebou si můžete vzít Bibli a snídani.

Mše svatá – Popeleční středa
– V kostele sv. Ignáce v 19 hodin, obětovaná za mír na Ukrajině
– Přede mší se můžete připojit k modlitbě růžence v podkroví, sraz bude v 18:20 v průjezdu na Ječné 2
– Celebruje P. Samuel Prívara, přede mší bude klasicky možnost zpovědi nebo duchovního rozhovoru od 17:30 do 18:45 v místnosti 71 v prostorách VKH, vchod průjezdem na Ječné 2
– Všichni zájemci či zájemkyně o ministrování se scházejí 12 minut přede mší svatou v sakristii.
– O hudební doprovod se nepostará nikdo jiný než naše schola Rytmig.
– Po skončení mše svaté se sejdeme ve Družinské. Jako úvod do postní doby bude místo klasického baru k dispozici chleba a voda.   
– Během mše proběhne sbírka na zdejší farnost.

ČTVRTEK 23.2.

Sportování s lazarem
Přijďte si zasportovat s lazarem! Scházíme se každý čtvrtek od 19 do 21 hodin na adrese Umělecká 8, Praha Holešovice (vchod zezadu ze dvora prosklenými dveřmi).  Hrajeme florbal od 19 do 20:20 a volejbal do 21 hodin. Každý poslední čtvrtek v měsíci ukrojíme trochu času z florbalu a věnujeme ho basketbalu. Moc se na Vás těšíme! 
Více informací naleznete na webu VKH Praha: Lazar – VKH Praha

PÁTEK 24.2.

Křižová cesta
24.2., 3.3., 10.3., 17.3., 24.3., 31.3.
Během celé postní doby budou každé páteční ráno probíhat křižové cesty. Sejdeme se na Pohořelci v 6 hodin ráno. Pokud se chcete projít už na samotné místo srazu, krásná procházka vede z Újezdu. Ať už půjdete sami, nebo se k vám někdo přidá, vyrazte nejpozději v 5:35, abyste neprošvihli začátek. Po křižové cestě bude následovat společná snídaně z vlastních zásob u Pražského Jezulátka.
V letošním roce se jednotlivými křižovými cestami necháme provést otevřenými společenstvími. Krom samotné modlitby se Vám tak naskytne skvělá příležitost společenství lépe poznat a možná se i k jednomu z nich přidat. Tento pátek si vedení vezme na starost spolčo České zemědělské univerzity. Společenství na ČZU | Facebook   

Duchovní doprovázení
Prožij postní dobu duchovněji! Využij této příležitosti a zúčastni se individuálního doprovázení v modlitbě s doprovázející z řad kněží a řeholníků.          
O co přesně jde? Jedná se o individuální doprovázení v modlitbě. K dispozici je tým doprovázejících z řad (nejen) kněží a řeholníků, z nichž jeden Ti bude během adventu věnovat svůj čas a bude Tvým doprovázejícím osobní modlitby. Je to jednoduché. Během postní doby bys strávil každý den, kolik času si sám vyhradíš, v osobní modlitbě. Jednou týdně se setkáš se svým doprovázejícím jeden na jednoho (prezenčně nebo online podle domluvy) a svou zkušenost modlitby s ním budeš reflektovat. Duchovní doprovázení v postní době je určeno pro ty, kteří s modlitbou zápasí, chtějí se posunout v duchovním životě, nebo naopak hledají inspiraci.            
Veškeré podrobné informace včetně seznamu doprovázejících najdete na tomto odkazu:               
Postní duchovní doprovázení osobní modlitby ve VKH – VKH Praha

Emailové ohlášky na následující měsíce:

S jezuity do kina
pondělí 27.2.
Co říkáte na večer s filmem, Jezuity a VKH? Těšit se můžete na dokument, který nese název Nebe. Vypráví o sirotčinci v Číně, který spravují řeholní sestry. https://www.csfd.cz/film/872708-nebe/prehled/
Ve filmu je odkryto více témat – sociální citlivost, otázka, jak být jako křesťan přítomen ve světě, ekologie apod.
Cena jednoho lístku je 50 Kč. Po zhlédnutí filmu bude následovat krátká diskuse. Akce se bude konat 27.2. ve 20:30 v Kině Pilotů. Prosíme všechny zájemce, aby se přihlásili na email bandouchp@gmail.com.

Adorace s chválami
úterý 28.2.
Zveme Vás na další adoraci s chválami. Budou se konat opět v úterý 28.2. v 19 hodin ve Družinském sále. Chceme upozornit, že vrata do průchodu na Ječné 2 bývají otevřené pouze do 19:30.

Speed-dating ve VKH
úterý 28.3.
Jistě už jste se někdy ocitli v situaci, kdy jste měli chuť seznámit se s novými lidmi ve vašem okolí, ale situace nebo vaše vlastní obavy z reakce druhých lidí vás zahnaly do kouta. Všechny tyto problémy zmizí v jediném okamžiku na jediné akci – speed-dating! Sejde se nás přesně dvacet, deset mužů a deset žen. Z toho důvodu je nezbytné se na akci předem přihlásit. Přihlášky jsou anonymní, i proto prosím berte samotné přihlášení závazně, jelikož se s vámi organizátoři setkají až v den akce. Věk pro přihlašování je od 19 do 29 let. Každá žena s každým mužem budou mít pětiminutový prostor pro konverzaci. Nemusíte se obávat na akci se nebude fotit, takže jediné, co si odnesete budou vaše zkušenosti a třeba i první krok k novému přátelství. Nové zkušenosti získáváme dnes a denně, aniž bychom je cíleně hledali. Kolikrát stačí jen dát stranou stud a vykročit bez přehnaného očekávání vstříc zážitkům. Speed-dating proběhne v úterý 28. března v Družinském sále od 20:15.
Přihlášky pro muže: https://forms.gle/6JJeeXB3bLTyukBX9
Přihlášky pro ženy: https://forms.gle/ad6twUjPJZXNtcrm8

Ples
pátek 14.4.
Ples bez tomboly? Ne, díky. Trochu toho vzruchu a napětí je tím správným kořením každého plesu. I vy se můžete zapojit do samotného vniku naší PROSTĚ BOŽÍ tomboly. Budeme velmi rádi, když přispějete darem krásným, praktickým, malým či velkým, darovaným ze srdce, zkrátka takovým, který byste vy sami rádi získali. Dary do tomboly přinášejte každou středu, kde si můžete odchytnout kohokoli z radních a předat jim je. Pokud byste měli nápad na dar, k jehož sehnání nestačíte, ani tak se nám neváhejte ozvat. Předem děkujeme za všechny Vaše dary, nápady a modlitby. Bude to skutečná loterie!

Další z nových informací se týká prodeje lístků. Již nyní si vstupenky na ples můžete zakoupit i online. Veškeré podrobnosti najdete na naší facebookové události a také na webu VKH Praha. Prostě Boží ples – VKH Praha
V případě, že si nemůžete lístek dovolit, nechte hrdost hrdostí a napište na email ples@vkhpraha.cz.

S VKH do Alp
2. – 9.9.
Týdenní akce v Alpách, která se uskutečnila už minulý rok. Náplň akce je prostá – v Alpách strávíme celý týden, projdeme je kříže krážem, dokud nás to bude bavit, zábava ale stejně stranou nepůjde, tak jako tak si společný čas užijeme naplno. Samozřejmě není nutné účastnit se veškerého programu se všemi ostatními.
Na akci pojedeme auty. V plánu je setkat se stejně jako minulá rok s naší partnerskou organizací v Innsbrucku. Loňský rok se nám podařilo vychytat skvělou cenu 4000 Kč.
S sebou si vezměte pohodlné oblečení na doma i do hor, tedy spíše sportovní, a to včetně obuvi. S sebou si připravte i hotovost pro všechny případy.
Přihláška pro zájemce: https://forms.gle/nhUBtCUrFUW7NXmq7
Podívejte se jak příjemný čas se v Alpách strávili loni: https://www.facebook.com/events/749043242944771/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22mechanism%22%3A%22search_results%22%2C%22surface%22%3A%22bookmark_search%22%7D]%2C%22ref_notif_type%22%3Anull%7D

Přeji Vám krásný vstup do postní doby plný klidu a odvážného srdce.

Za nejmilejší VKH Praha,
Viki  

________________________________

Přátelé a kamarádi připravili jsme pro vás benefiční livestream z Rock Cafe na podporu dobročinné organizace Koridor UA.
23.2.2023 | 364 dní | livestream
V přímém přenosu uvidíte spoustu zajímavých rozhovorů, hudebních hostů a reportáží přímo z Ukrajiny! Společně se podíváme na vývoj a zásadní události 364 dní konfliktu a zároveň zmapujeme i pomoc naší organizace přímo na Ukrajině.
Na čtvrtek si tedy připravte v 18:00 pevné internetové připojení a budeme se těšit na našem FB nebo YouTube kanálu
Celým večerem vás provedou Lili z Real Talku a Pavel Anděl! Více na fb události: https://fb.me/e/2CZT70pGf