[VKH Praha] 21. týden s VKH 6.-12.3.

Milé světlo světa,

březen už je v plném proudu a s ním nabírají otáčky i akce VKH, například připravovaný, všemi očekávaný PROSTĚ BOŽÍ ples. Silně doporučujeme koupi lístků neodkládat na poslední chvíli, aby ještě nějaké zbyly. Znáte to.
Na nejbližší studentské budeme opět hostit hosty, a že jich nebude málo.

Akce VKH v týdnu 6.-12.3.: 

ÚTERÝ 7.3.

11. Útes
Další úterý, další útes. Úterní společenství neboli ÚTES je společenství mladých lidí, ve kterém se člověk setká s novými kamarády a má příležitost se obohatit nejen společnou modlitbou. Sejdeme se jako obvykle v 19 hodin v podkroví VKH na adrese Ječná 2. Chceme upozornit, že vrata do průchodu na Ječné 2 bývají otevřené pouze do 19:30.

STŘEDA 8.3.

Ranní modlitba s Písmem
Pojďme společně začít den rozjímáním nad Písmem a všechny své starosti odevzdat Pánu. Setkáváme se každou středu v 7 hodin ráno. Vchod je z průchodu na Ječné 2 u kostela sv. Ignáce. S sebou si můžete vzít Bibli a snídani.

Mše svatá
– V kostele sv. Ignáce v 19 hodin, obětovaná za to, aby se v církvi rozohňovala láska a otevřenost pro druhé.
– Přede mší se můžete připojit k modlitbě růžence v podkroví, sraz bude v 18:20 v průjezdu na Ječné 2.
– Tentokrát to bude skutečně velké! Přivítáme kaplany ze sesterských VKH, konkrétně z Brna a Olomouce. K našemu domácímu kaplanovi Samueli Prívarovi se přidá bývalý domácí Jan Regner, současný kaplan VKH Olomouc. Společně s ním dorazí Mirek Herold a z Brna k nám zavítá Petr Hruška.  
– Přede mší bude klasicky možnost zpovědi nebo duchovního rozhovoru od 17:30 do 18:45 v místnosti 71 v prostorách VKH, vchod průjezdem na Ječné 2.
– Všichni zájemci či zájemkyně o ministrování se scházejí 12 minut přede mší svatou v sakristii.
– Doprovodí schola Rytmig. Pokud máte zájem se k jejich muzicírování přidat, dorazte pět minut před začátkem do průchodu v Ječné. Začínáme v 17 hodin. 
– Po skončení mše svaté se sejdeme jako obvykle ve Družinském sále.

ČTVRTEK 9.3.

Taneční
Všichni tanečníci a tanečnice, nabízíme jednu z posledních možností před naším PROSTĚ BOŽÍM plesem si trochu potrénovat. Setkáme se jako obvykle na adrese SC na Sabinově 4 na Žižkově od 19 hodin. Můžete přijít sami či rovnou s partnerem. S sebou si vezměte pohodlné společenské oblečení a vhodnou obuv (ujistěte se prosím, že nebude nechávat šmouhy na podlaze). Příspěvek na taneční je dobrovolný a také vítaný (od 20 Kč).

Sportování s lazarem
Přijďte si zasportovat s lazarem! Scházíme se každý čtvrtek od 19 do 21 hodin na adrese Umělecká 8, Praha Holešovice (vchod zezadu ze dvora prosklenými dveřmi).  Hrajeme florbal od 19 do 20:20 a volejbal do 21 hodin. Každý poslední čtvrtek v měsíci ukrojíme trochu času z florbalu a věnujeme ho basketbalu. Moc se na Vás těšíme! 
Více informací naleznete na webu VKH Praha: Lazar – VKH Praha

PÁTEK 10.3.

Křižová cesta
10.3., 17.3., 24.3., 31.3.
Během celé postní doby budou každé páteční ráno probíhat křižové cesty. Sejdeme se na Pohořelci v 6 hodin ráno. Pokud se chcete projít už na samotné místo srazu, krásná procházka vede z Újezdu. Ať už půjdete sami, nebo se k vám někdo přidá, vyrazte nejpozději v 5:35, abyste neprošvihli začátek. Po křižové cestě bude následovat společná snídaně z vlastních zásob u Pražského Jezulátka.
V letošním roce se jednotlivými křižovými cestami necháme provést otevřenými společenstvími. Krom samotné modlitby se Vám tak naskytne skvělá příležitost společenství lépe poznat a možná se i k jednomu z nich přidat. Tento pátek si vedení vezme na starost naše domácí spolčo – ÚteS.

 

Merch VKH Praha
VKH v hlavě, v srdci i na těle!!! Možná jste si během své účasti ve VKH všimli, že někteří z nás se občas přijdou pochlubit velmi slušivými mikinami s logem VKH Praha. Teď máte jedinečnou příležitost tímto výjimečným kouskem obohatit i váš šatník, kde se, jak doufáme, nikdy moc dlouho schovávat nebude. Stačí vyplnit následující formulář. Mikiny budou k dispozici pouze po předchozím objednání. Tak šup šup, vybírejte, ať se ve světě snadno poznáme.   

Emailové ohlášky na další týdny:

Povyk
pondělí 13.3.
V letním semestru nás čeká čtyřdílný cyklus přednášek Věda a víra, který povede kaplan VKH Praha Samuel Prívara, SJ. Co všechno mají věda a víra společné? V čem přesně se neshodnou? Cyklus zahrnuje tato témata: 

  • Epistemologie: poznání ve vědě a náboženství, neúplnost vědy
  • Vztah mezi vědou a vírou: modely spolužití a spolupráce 
  • Hmota, vesmír: matérie, kosmologické otázky, kosmologie 
  • Život, mysl, mozek: evoluční teorie – klasická i moderní, evoluce a křesťanství, původ člověka, mysl a mozek, vědomí 
  • Věda a etika: interakce mezi vědou a etikou 

Témata nejsou nijak konkrétně rozdělena na jednotlivé přednášky, budou se přelévat během celého cyklu. Po každé přednášce bude vždy následovat krátká diskuse. 

V rámci přednáškového cyklu se bude také soutěžit o tři poukazy na exercicie do Kolína. Více informací se dozvíte na první přednášce, která se uskuteční už 13. března. Následně se sejdeme ve dnech 24.4, 15.5., 5.6., a to vždy v 19 hodin v kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí ve Družinském sále.

Chodíme s jezuity
sobota 25.3.
Zveme Vás na další celodenní pěší výlet ze série chodíme s jezuity, který tentokráte povede z Rymaně kolem poutního místa Skalka poté na kopec Babka, Tyršovým stromořadím a nad údolím řeky Berounky až do Dobřichovic. Jako obvykle pojedeme vlakem. Setkáme se v sobotu 25.3. v 7 hodin ráno na hlavním nádraží v Praze u modelu z lega. Jízdenku na vlak z Prahy do Rymaně si každý cestující zakoupí sám (odjezd vlaku 7:25).
Pokud nemáte nárok na studentské jízdné, na místě se můžete domluvit s ostatními nestudenty a zakoupit si skupinové jízdné. Předpokládaný návrat zpět do Prahy je kolem 18 až 19 hodiny.
S sebou si vezměte dostatek vhodného oblečení včetně bot určených pro turistiku, dále jídlo a pití na celý den.

PROSTĚ BOŽÍ Ples
pátek 14.4.
Místa na plese se opovážlivě plní, proto neváhejte už ani vteřinu a raději si lístky opatřete včas!!! Nejen, že už se nebudete muset obávat o své místo, pomůžete taky organizátorům, vyznat se v počtu BOŽÍCH účastníků a vyšperkovat tak ples k dokonalosti. Zakoupit si je můžete buďto každou středu po mši svaté nebo online způsobem. Veškeré podrobnosti najdete na naší facebookové události a také na webu VKH Praha. Prostě Boží ples – VKH Praha V případě, že si nemůžete lístek dovolit, nechte hrdost hrdostí a napište na email ples@vkhpraha.cz.
Stále můžete nosit dary do naší PROSTĚ BOŽÍ tomboly. Budeme velmi rádi, když přispějete darem krásným, praktickým, malým či velkým, darovaným ze srdce, zkrátka takovým, který byste vy sami rádi získali. Dary do tomboly přinášejte každou středu, kde si můžete odchytnout kohokoli z radních a předat jim je. Pokud byste měli nápad na dar, k jehož sehnání nestačíte, ani tak se nám neváhejte ozvat. Předem děkujeme za všechny Vaše dary, nápady a modlitby. Bude to skutečná loterie!

S VKH do Alp
2. – 9.9.
Týdenní akce v Alpách, která se uskutečnila už minulý rok. Náplň akce je prostá – v Alpách strávíme celý týden, projdeme je kříže krážem, dokud nás to bude bavit, zábava ale stejně stranou nepůjde, tak jako tak si společný čas užijeme naplno. Samozřejmě není nutné účastnit se veškerého programu se všemi ostatními.
Na akci pojedeme auty. V plánu je setkat se stejně jako minulá rok s naší partnerskou organizací v Innsbrucku. Loňský rok se nám podařilo vychytat skvělou cenu 4000 Kč.
S sebou si vezměte pohodlné oblečení na doma i do hor, tedy spíše sportovní, a to včetně obuvi. S sebou si připravte i hotovost pro všechny případy.
Přihláška pro zájemce: https://forms.gle/nhUBtCUrFUW7NXmq7
Podívejte se jak příjemný čas se v Alpách strávili loni: https://www.facebook.com/events/749043242944771/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22mechanism%22%3A%22search_results%22%2C%22surface%22%3A%22bookmark_search%22%7D]%2C%22ref_notif_type%22%3Anull%7D 

Přeji Vám nádherně prožitý celý následující týden, abyste zažehli naplněním Kristovy lásky. A teď zhasnout a spát. 

Za zapálený tým VKH Praha, 
Viki

_________________________________________

Ve středu 8. března se uskuteční přednáška na téma Strategie budování firmy na 1000 let, kterou povedou Mons. ThDr. Jan Balík, PhD. A Ing. Jan Tecl. https://fb.me/e/2FDyGB57s

Organizátoři Studentského Velehradu 2024 shánějí lidi do přípravných týmů. Máš chuť a schopnosti se na téhle skvělé akci podílet? Přihláška do týmu SV 2024 (google.com)