[VKH Praha] 23. týden s VKH 20. – 26.3. 

Milí přátelé,

23.týden s VKH Praha je zde. Nezdá se Vám, že to celkem letí? I postní doba už je za polovinou. VKH Praha je stále připraveno provést Vás tím vším. Pojďme se podívat, kde všude se máme příležitost setkat tento týden.
Už zítra nás čekají chvály, ke kterým se můžete připojit v 18:18 nebo už předem na mši svaté.

Akce VKH v týdnu 20.-26.3.:

PONDĚLÍ 20.3.

Adorace s chválami
Pojďme se ponořit do Boží přítomnosti a svěřit Pánu vše, čím žijeme. Srdečně zveme na adoraci s písněmi chval v pondělí 20.3., kdy slavíme slavnost sv. Josefa. Začínáme v 18:18 v Družinském sále. Adorace navazuje na mši svatou v kostele sv. Ignáce, která začíná v 17:30. Pokud budete mít zájem se této mše účastnit, určitě neváhejte. V případě, že by se mše protáhla, začátek posuneme. Kdo by měl čas přijít pomoct s přípravou od 17:15 nebo i později, napište prosím na mail liturgie@vkhpraha.cz. Za každou pomoc budeme moc rádi. Se zájmem zapojit se i jako muzikanti nás kontaktuje na tentýž mail nebo osobně na místě. Všechny nástroje jsou vítány! Moc se těšíme na společný čas s Vámi a Pánem!

ÚTERÝ 21.3.

12. Útes
Další úterý, další útes. Úterní společenství neboli ÚTES je společenství mladých lidí, ve kterém se člověk setká s novými kamarády a má příležitost se obohatit nejen společnou modlitbou. Sejdeme se jako obvykle v 19 hodin v podkroví VKH na adrese Ječná 2.

STŘEDA 22.3.

Ranní modlitba s Písmem
Pojďme společně začít den rozjímáním nad Písmem a všechny své starosti odevzdat Pánu. Setkáváme se každou středu v 7 hodin ráno. Vchod je z průchodu na Ječné 2 u kostela sv. Ignáce. S sebou si můžete vzít Bibli a snídani.

Mše svatá
– V kostele sv. Ignáce v 19 hodin, obětovaná za hledající
– Přede mší se můžete připojit k modlitbě růžence v podkroví, sraz bude v 18:20 v průjezdu na Ječné 2
– Celebruje P. Samuel Prívara, přede mší bude klasicky možnost zpovědi nebo duchovního rozhovoru od 17:30 do 18:45 v místnosti 71 v prostorách VKH, vchod průjezdem na Ječné 2
– Všichni zájemci či zájemkyně o ministrování se scházejí 12 minut přede mší svatou v sakristii.
– O hudební doprovod se opět postará schola Rytmig!
– Po skončení mše svaté se jako obvykle sejdeme ve Družinské. Budeme rádi, pokud nám věnujete část ze svého volného času a pomůžete našim barmanům.     

ČTVRTEK 23.3.

Sportování s lazarem
Přijďte si zasportovat s lazarem! Scházíme se každý čtvrtek od 19 do 21 hodin na adrese Umělecká 8, Praha Holešovice (vchod zezadu ze dvora prosklenými dveřmi).  Hrajeme florbal od 19 do 20:20 a volejbal do 21 hodin. Každý poslední čtvrtek v měsíci ukrojíme trochu času z florbalu a věnujeme ho basketbalu. Moc se na Vás těšíme! 
Více informací naleznete na webu VKH Praha: Lazar – VKH Praha

PÁTEK 24.3.

Křižová cesta
24.3., 31.3.
Během celé postní doby budou každé páteční ráno probíhat křižové cesty. Sejdeme se na Pohořelci v 6 hodin ráno. Pokud se chcete projít už na samotné místo srazu, krásná procházka vede z Újezdu. Ať už půjdete sami, nebo se k vám někdo přidá, vyrazte nejpozději v 5:35, abyste neprošvihli začátek. Po křižové cestě bude následovat společná snídaně z vlastních zásob. Tentokrát nás k sobě pozvaly sestřičky Boromejky.  
V letošním roce se jednotlivými křižovými cestami necháme provést otevřenými společenstvími. Krom samotné modlitby se Vám tak naskytne skvělá příležitost společenství lépe poznat a možná se i k jednomu z nich přidat. Tento pátek si vedení vezme na starost společenství Francesco.

Společenství Francesco je neformální a přátelské společenství otevřené všem věkovým kategoriím, lidem věřícím i hledajícím. Zabýváme se tématy okolo františkánské spirituality, života svatého Františka z Assisi, čteme z Františkánských pramenů a diskutujeme nad nimi. Pokud by vás naše společenství více zajímalo, neváhejte přijít, budete vítáni.

SOBOTA 25.3.

Chodíme s jezuity
Zveme Vás na další celodenní pěší výlet ze série chodíme s jezuity, který tentokráte povede z Rymaně kolem poutního místa Skalka poté na kopec Babka, Tyršovým stromořadím a nad údolím řeky Berounky až do Dobřichovic. Jako obvykle pojedeme vlakem. Setkáme se v sobotu 25.3. v 7 hodin ráno na hlavním nádraží v Praze u modelu z lega. Jízdenku na vlak z Prahy do Rymaně si každý cestující zakoupí sám (odjezd vlaku 7:25).
Pokud nemáte nárok na studentské jízdné, na místě se můžete domluvit s ostatními nestudenty a zakoupit si skupinové jízdné. Předpokládaný návrat zpět do Prahy je kolem 18 až 19 hodiny.
S sebou si vezměte dostatek vhodného oblečení včetně bot určených pro turistiku, dále jídlo a pití na celý den.

 

Emailové ohlášky na další týdny:

PROSTĚ BOŽÍ Ples
pátek 14.4.
Místa na plese se opovážlivě plní, proto neváhejte už ani vteřinu a raději si lístky opatřete včas!!! Nejen, že už se nebudete muset obávat o své místo, pomůžete taky organizátorům, vyznat se v počtu BOŽÍCH účastníků a vyšperkovat tak ples k dokonalosti. Zakoupit si je můžete buďto každou středu po mši svaté nebo online způsobem. Veškeré podrobnosti najdete na naší facebookové události a také na webu VKH Praha. Prostě Boží ples – VKH Praha V případě, že si nemůžete lístek dovolit, nechte hrdost hrdostí a napište na email ples@vkhpraha.cz.

Stále můžete nosit dary do naší PROSTĚ BOŽÍ tomboly. Budeme velmi rádi, když přispějete darem krásným, praktickým, malým či velkým, darovaným ze srdce, zkrátka takovým, který byste vy sami rádi získali. Dary do tomboly přinášejte každou středu, kde si můžete odchytnout kohokoli z radních a předat jim je. Pokud byste měli nápad na dar, k jehož sehnání nestačíte, ani tak se nám neváhejte ozvat. Předem děkujeme za všechny Vaše dary, nápady a modlitby. Bude to skutečná loterie!

V den D bude práce až nad hlavu, to je nám všem jasné. Jsme proto ochotni se o ni s Vámi podělit. Nabízíme nejrůznější pozice a úkoly, které jsou rozvrženy napříč celým večerem. Užijete si přenádherný ples, a ještě si krom výher z tomboly odnesete i dobrý pocit z pomoci. Stačí vyplnit následující formulář pro dobrovolníky, abychom věděli že máte zájem se na plese zapojit. Podrobnosti a případné změny už s Vámi budeme komunikovat přes mail.
Děkujeme, že náš čas a práce, kterou pro Vás velmi rádi odevzdáváme, nepřichází vniveč.
Těšíme se na spolupráci!

Povyk
pondělí 24.4.  
V letním semestru v rámci pondělního vysokoškolského klubu probíhá čtyřdílný cyklus přednášek Věda a víra, který vede kaplan VKH Praha Samuel Prívara, SJ. Co všechno mají věda a víra společné? V čem přesně se neshodnou? Cyklus zahrnuje tato témata: 

  • Epistemologie: poznání ve vědě a náboženství, neúplnost vědy
  • Vztah mezi vědou a vírou: modely spolužití a spolupráce 
  • Hmota, vesmír: matérie, kosmologické otázky, kosmologie 
  • Život, mysl, mozek: evoluční teorie – klasická i moderní, evoluce a křesťanství, původ člověka, mysl a mozek, vědomí 
  • Věda a etika: interakce mezi vědou a etikou 

Témata nejsou nijak konkrétně rozdělena na jednotlivé přednášky, budou se přelévat během celého cyklu. Po každé přednášce bude vždy následovat krátká diskuse.              
První z cyklu přednášek už máme za sebou. Co jste na ni říkali? Příště se setkáme opět v pondělí 24. dubna. Následně ve dnech 15.5., 5.6., a to vždy v 19 hodin v kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí ve Družinském sále. Přijďte včas!
Soutěž o poukazy na exercicie do kolínského kláštera stále probíhá. Pokud jste student a máte zájem se zapojit na druhé přednášce se jistojistě ukažte.

S VKH do Alp
2. – 9.9.
Týdenní akce v Alpách, která se uskutečnila už minulý rok. Náplň akce je prostá – v Alpách strávíme celý týden, projdeme je kříže krážem, dokud nás to bude bavit, zábava ale stejně stranou nepůjde, tak jako tak si společný čas užijeme naplno. Samozřejmě není nutné účastnit se veškerého programu se všemi ostatními.
Na akci pojedeme auty. V plánu je setkat se stejně jako minulá rok s naší partnerskou organizací v Innsbrucku. Loňský rok se nám podařilo vychytat skvělou cenu 4000 Kč.
S sebou si vezměte pohodlné oblečení na doma i do hor, tedy spíše sportovní, a to včetně obuvi. S sebou si připravte i hotovost pro všechny případy.
Přihláška pro zájemce: https://forms.gle/nhUBtCUrFUW7NXmq7
Podívejte se jak příjemný čas se v Alpách strávili loni: https://www.facebook.com/events/749043242944771/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22mechanism%22%3A%22search_results%22%2C%22surface%22%3A%22bookmark_search%22%7D]%2C%22ref_notif_type%22%3Anull%7D

Na Facebooku, Instagramu a našem webu se dozvíte všechny potřebné podrobnosti ohledně všech zmíněných připravovaných akcích.

Mějte se fanfárově!

Za tým VKH Praha,
Viki

___________________________________________

Absolventský Velehrad, který ob rok střídá Velehrad studentský, se uskuteční již o letošních letních prázdninách od 17. do 20.8. Už nyní se můžete přihlašovat jako dobrovolní! https://fb.me/e/4jD2pb0Rc