[VKH Praha] 26. týden s VKH 10. – 16.4.

ALELUJA! ALELUJA!! ALEUJA!!!   

Ježíš žije! A my chceme jeho vítězství oslavovat ze vší síly.

Ve středu, kdy se opět setkáme na mši svaté, se budeme modlit za úmysly nás všech. A v pátek – to se bude slavit skutečně ve velkém.  

Akce VKH v týdnu 10.-16.4.: 

STŘEDA 12.4.

Ranní modlitba s Písmem
Pojďme společně začít den rozjímáním nad Písmem a všechny své starosti odevzdat Pánu. Setkáváme se každou středu v 7 hodin ráno. Vchod je z průchodu na Ječné 2 u kostela sv. Ignáce. S sebou si můžete vzít Bibli a snídani.

Mše svatá
– V kostele sv. Ignáce v 19 hodin, obětovaná za osobní úmysly, které chce každý vložit do mše svaté. Před začátkem dostane každý k dispozici malý papír, na který napíše to, za co se budeme společně modlit. Všechny se během obětního průvodu symbolicky ponesou k oltáři.
– Přede mší se můžete připojit k modlitbě růžence v podkroví, sraz bude v 18:20 v průjezdu na Ječné 2
– Celebruje P. Samuel Prívara, přede mší bude klasicky možnost zpovědi nebo duchovního rozhovoru od 17:30 do 18:45 v místnosti 71 v prostorách VKH, vchod průjezdem na Ječné 2
– Všichni zájemci či zájemkyně o ministrování se scházejí 12 minut přede mší svatou v sakristii.
– O hudební doprovod se opět postará schola Rytmig!
– Po skončení mše svaté se jako obvykle sejdeme ve Družinské.

ČTVRTEK 13.4.

Sportování s lazarem
Opět po čtrnácti dnech! Přijďte si zasportovat s lazarem. Scházíme se každý čtvrtek od 19 do 21 hodin na adrese Umělecká 8, Praha Holešovice (vchod zezadu ze dvora prosklenými dveřmi).  Hrajeme florbal od 19 do 20:20 a volejbal do 21 hodin. Každý poslední čtvrtek v měsíci ukrojíme trochu času z florbalu a věnujeme ho basketbalu. Moc se na Vás těšíme! 
Více informací naleznete na webu VKH Praha: Lazar – VKH Praha

PÁTEK 14.4.

PROSTĚ BOŽÍ PLES
Je to tady! Konečně jsme se dočkali letošního PROSTĚ BOŽÍHO PLESU. Mohli jsme si vybrat lepší chvíli na oslavu života, než po slavnosti vzkříšení?

Ještě před radovánkami prosím věnujte náležitou pozornost posledním informacím!
Celý večer proběhne v kulturním centru Novodvorská. https://goo.gl/maps/P9U48XYjunnDq8Rp7 Nejlepší cesta vede ze stanice Karlovo náměstí s přestupem na Smíchovské nádraží až na zastávku Sídliště Novodvorská.
BOŽÍ brány budou otevřeny přesně v 19 hodin. Dříve se na nás nedoklepete, jelikož dobrovolníci budou šperkovat sál až do poslední minuty. Ještě stále se můžete přidat do PROSTĚ BOŽÍHO týmu, právě díky kterému může celý večer proběhnout hladce. formulář pro dobrovolníky
Občerstvení na baru, lístky do PROSTĚ BOŽÍ tomboly nebo vytištěné fotky z fotokoutku – ať už se chystáte své peníze utratit za cokoli, mějte je připravené v hotovosti!  
Lístky na ples snad není ani třeba připomínat. Těm z Vás, kteří si je koupili online, a ještě si je nevyzvedli, se stačí u vstupu prokázat svým jménem a řicí mail, na který Vám přišlo potvrzení o platbě.
Online prodej lístků je v provozu do úterní půlnoci! Poslední možnost zakoupení před plesem bude ve středu po mši svaté. Na místě v den plesu si budete moct zakoupit lístek v ceně 400 Kč.
Pokud se Vám po půlnoci nebude chtít domů, budeme moc vděční, když zůstanete a pomůžete nám s úklidem.

Veškeré podrobnosti najdete na naší facebookové události a také na webu VKH Praha. Prostě Boží ples – VKH Praha  a napište na email ples@vkhpraha.cz.

Bude to BOŽÍ!

 

Emailové ohlášky na další týdny:

Povyk
pondělí 24.4.  
V letním semestru v rámci pondělního vysokoškolského klubu probíhá čtyřdílný cyklus přednášek Věda a víra, který vede kaplan VKH Praha Samuel Prívara, SJ. Co všechno mají věda a víra společné? V čem přesně se neshodnou? Cyklus zahrnuje tato témata: 

  • Epistemologie: poznání ve vědě a náboženství, neúplnost vědy
  • Vztah mezi vědou a vírou: modely spolužití a spolupráce 
  • Hmota, vesmír: matérie, kosmologické otázky, kosmologie 
  • Život, mysl, mozek: evoluční teorie – klasická i moderní, evoluce a křesťanství, původ člověka, mysl a mozek, vědomí 
  • Věda a etika: interakce mezi vědou a etikou 

Témata nejsou nijak konkrétně rozdělena na jednotlivé přednášky, budou se přelévat během celého cyklu. Po každé přednášce bude vždy následovat krátká diskuse.              
První z cyklu přednášek už máme za sebou. Co jste na ni říkali? Příště se setkáme opět v pondělí 24. dubna. Následně ve dnech 15.5., 5.6., a to vždy v 19 hodin v kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí ve Družinském sále. Přijďte včas!
Soutěž o poukazy na exercicie do kolínského kláštera stále probíhá. Pokud jste student a máte zájem se zapojit na druhé přednášce se jistojistě ukažte.

Adorace s písněmi chval
úterý 25.4.
Zveme Vás na další adoraci s chválami. Budou se konat v úterý 25.4. v 19 hodin ve Družinském sále. Budeme velmi rádi, když přijdete do našeho společenství a budete společně s námi chválit živého Pána!

 

Pouť na Svatý kopeček
sobota 29.4.
Byli jste už někdy v jiném VKH než v tom našem? Tým VKH Česká republika pro nás přichystal akci, díky které budeme mít příležitost seznámit se se studenty a návštěvníky VKH třeba z druhého konce republiky. Potkáme se v sobotu 29. dubna v 10 hodin v Olomouci na vlakovém nádraží. Odsud vyrazíme přes Velkou Bystřici na Svatý kopeček. Na místě proběhne mše ve 14 hodin a poté prohlídka baziliky. V 17:30 doputujeme opět na místo srazu, kde se buďto můžeme rozloučit anebo pokračovat a poznat olomoucká zákoutí.

S VKH do Alp
2. – 9.9.
Týdenní akce v Alpách, která se uskutečnila už minulý rok. Náplň akce je prostá – v Alpách strávíme celý týden, projdeme je kříže krážem, dokud nás to bude bavit, zábava ale stejně stranou nepůjde, tak jako tak si společný čas užijeme naplno. Samozřejmě není nutné účastnit se veškerého programu se všemi ostatními.
Na akci pojedeme auty. V plánu je setkat se stejně jako minulá rok s naší partnerskou organizací v Innsbrucku. Loňský rok se nám podařilo vychytat skvělou cenu 4000 Kč.
S sebou si vezměte pohodlné oblečení na doma i do hor, tedy spíše sportovní, a to včetně obuvi. S sebou si připravte i hotovost pro všechny případy.
Přihláška pro zájemce: https://forms.gle/nhUBtCUrFUW7NXmq7
Podívejte se jak příjemný čas se v Alpách strávili loni: https://www.facebook.com/events/749043242944771/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22mechanism%22%3A%22search_results%22%2C%22surface%22%3A%22bookmark_search%22%7D]%2C%22ref_notif_type%22%3Anull%7D

Přeji Vám bohatou pomlázku a pevné zdraví. Ale hlavně, aby vás radost z Kristova vítezství nepřestala hřát ani po Velikonocích!

Za PROSTĚ BOŽÍ tým VKH Praha,
Viki

________________________________________________________

Křesťanský multižánrový open-air festival Na výšinách
Festival na Výšinách (navysinach.cz)